رتبه بندی معلمان | رتبه بندی فرهنگیان

پرداخت عیدی ویژه به مشمولان رتبه بندی معلمان | معلمان برای عید حسابشان را چک کنند

بر اساس وعده وزیر آموزش و پرورش قرار است تا پایان اسفند 1401 رتبه‌ بندی معلمان به سرانجام رسیده و کار به معنای واقعی در این حوزه شروع شود.

پرداخت عیدی ویژه به مشمولان رتبه بندی معلمان | معلمان برای عید حسابشان را چک کنند
کدخبر : 10203
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

تدوین طرح رتبه‌بندی معلمان از سال 1390 توسط آموزش و پرورش صورت گرفته است. رتبه بندی معلمان یکی از طرح هایی است که در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان در نظر گرفته شده است و اهداف مختلفی را دنبال می کند. بر اساس این لایحه در طرح رتبه بندی معلمان آن ها را  در چهار گروه طبقه بندی کرده و دستمزد آنها بر همین اساس تعیین می‌شود. در رتبه بندی معلمان با توجه به بودجه ی موجود مبلغ حقوق معلمان افزایش پیدا می کند. اخرین اخبار مربوط به طرح رتبه بندی معلمان را در ادامه بخوانید.

بر اساس وعده وزیر آموزش و پرورش قرار است تا پایان اسفند 1401 رتبه‌ بندی معلمان به سرانجام رسیده و کار به معنای واقعی در این حوزه شروع شود.

وزیر آموزش و پرورش از تعیین تکلیف رتبه بندی معلمان تا پایان سال جاری خبر داد.

یوسف نوری در نشست با فرهنگیان و معلمان مشگین‌شهر اظهار کرد: معلمان بعد از سه سال شرایط سخت کرونایی در سال تحصیلی جاری خوش درخشیدند و شرایط مطلوب و مناسبی را در حوزه آموزشی و تربیتی در کشور شاهد هستیم.

وی به دغدغه معلمان در مورد رتبه‌بندی اشاره کرد و افزود: تمام تلاش ما بر این است تا همه معلمان تا پایان اسفند ماه شامل رتبه‌ بندی شوند و حتی رایزنی‌های جدی را انجام دادیم تا مهرآفرینان نیز در قالب طرح رتبه‌بندی از مزایای آن استفاده کنند.

وی گفت: تاکنون 26 هزار میلیارد تومان در قالب قانون رتبه بندی به معلمان پرداخت شده است و مابقی مبلغ نیز تا یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.

نوری طولانی بودن صدور رتبه برای اساتید دانشگاه را یادآور شد و اظهار کرد: در دانشگاه‌ها اعطای رتبه حداقل ۲ سال طول می‌کشد و یک استاد دانشگاه با ارائه مدارک و مستندات واقعی بعد از ۲ سال رتبه مورد نظر را به دست می‌آورد در حالی که دانشگاه‌ها سالانه سه هزار استاد را در جایگاه رتبه‌بندی قرار می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما در آموزش و پرورش در مدت یک سال سعی کردیم تا مراحل مختلف رتبه‌ بندی را اجرا کنیم که تاکنون برای ۴۰۰ هزار نفر فرهنگی صدور احکام انجام شده و تا پایان اسفندماه تمام احکام رتبه‌بندی معلمان صادر خواهد شد.

نوری از معلمان خواست تا قانون، آئین‌نامه و شیوه‌نامه رتبه‌بندی را به دقت مورد مطالعه قرار دهند تا بدون مقایسه یکدیگر بتوانند بر اساس مدارک و مستندات بارگذاری شده، رتبه خود را احراز کنند.

وی اضافه کرد: به جای مقایسه همدیگر بهتر است وضعیت خودمان را با معیارهای ارائه شده در آئین‌نامه و شیوه‌نامه مورد بررسی قرار دهیم هر چند که تجربه‌، مدرک و سنوات در این فرآیند تأثیرگذار است اما به شکل مطلق تعیین‌کننده رتبه معلمان نخواهد بود.

نوری تاکید کرد: اجازه حق‌کشی و ضایع شدن حقوق دیگران را در رتبه‌بندی نخواهیم داد و سعی ما بر این است تا معلمان بر اساس مدارک و مستنداتی که ارائه کردند، در جایگاه رتبه‌ بندی واقعی قرار گرفته و از مزایای آن نیز استفاده کنند.

وی بیان کرد: رتبه‌بندی در کنار داشتن مزایای مختلف، کیفیت کار معلم را نیز ارتقا خواهد داد و ما به راحتی می‌توانیم همپای اساتید و هیئت علمی دانشگاه‌ها شرایط تحصیلی و مطلوب فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی را انجام دهیم.

نوری در ادامه سخنان خود اظهار کرد: اجازه نخواهیم داد تا این طرح با انحراف روبه‌رو شده و یا در حد یک اضافه پرداختی باقی بماند بلکه بهتر است با شایستگی تمام و قوت و قدرت طرح رتبه‌بندی در مراحل مختلف اجرا شده و معلمان به جایگاه شایسته مد نظر دست پیدا کنند.

وی به تبدیل وضعیت نیروها نیز در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: ۳۳ هزار نفر تاکنون در کشور تعیین تکلیف شدند و تا پایان اسفندماه شرایط خوبی برای استخدام ۲۰ هزار نفر نیز در کشور مهیا می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در مورد تبدیل وضعیت نیروهای نهضتی بعد از سال ۹۲ نیز افزود: طرحی را مجلس در این زمینه مصوب کرده اما ایرادات آن در حال برطرف شدن است و امیدواریم سال آینده به شکل روشن و واضح تعیین تکلیف این نیروها را نیز شاهد باشیم.

پرداخت فوق العاده رتبه بندی معلمان آغاز شده است. معلمان تازه وارد نیز مشمول طرح رتبه بندی خواهند شد.

 

وزیر آموزش و پرورش از رفع ابهام رتبه‌بندی معلمان طرح مهرآفرین خبر داد و گفت: احکام رتبه‌بندی معلمان مهرآفرین مانند سایر معلمان از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اعمال می‌شود.

به گزارش ایسنا، یوسف نوری اظهار کرد: با رییس دیوان محاسبات مذاکرات انجام شده و مکاتبات و برگزاری جلسات کارشناسی و مدیریتی صورت گرفته است، لذا تاریخ اعمال رتبه بندی معلمان مهرآفرین از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ است.

وی تصریح کرد: تاکنون برای این معلمان مانند سایر مشمولان، ۱۰ ماه فوق العاده رتبه بندی پرداخت شده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه احکام معلمان طرح مهرآفرین طی چند روز آینده صادر می‌شود، تصریح کرد: بر این اساس تاریخ اعمال رتبه‌بندی معلمان طرح مهرآفرین از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ خواهد بود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: نومعلمان (استخدامی‌های پس از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰) نیز مشمول نظام رتبه بندی می شوند و این معلمان باید نسبت به بارگذاری مدارک و مستندات خود در سامانه رتبه بندی به آدرس RTB.MEDU.IR اقدام کنند.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان