افزایش حقوق | افزایش حقوق کارمندان

افزایش حقوق 40 درصدی برای این افراد | کدام گروه افزایش حقوق 40 درصدی را شامل میشوند؟

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ساخت ۱۴۰ هزار مسکن برای ایثارگران خبر داد و گفت: ۴ هزار و ۴۰۰ ایثارگر گیلانی صاحب خانه می‌شوند.

افزایش حقوق 40 درصدی برای این افراد | کدام گروه افزایش حقوق 40 درصدی را شامل میشوند؟
کدخبر : 10191
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

در فروردین ماه سال جاری، کمیسیون های زیادی برای افزایش حقوق این قشرها صورت گرفت اما باز هم زمان قطعی از افزایش حقوق به دست نرسید. افزایش حقوق یکی از موضوعات پربحث در اواخر سال 1400 بود ولی نتیجه قطعی از آن به دست نرسید. افزایش حقوق کارمندان، کارگران، بازنشستگان و افزایش حقوق سربازان همه در دستور کار دولت قرار گرفت. حتی در موردی نه تنها افزایش حقوق صورت نگرفت، بلکه معوقه بازنشستگان مجدد دیر پرداخت شد. خبرهای جدید از افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را در ادامه بخوانید.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ساخت ۱۴۰ هزار مسکن برای ایثارگران خبر داد و گفت: ۴ هزار و ۴۰۰ ایثارگر گیلانی صاحب خانه می‌شوند.

به نقل از خبرگزاری دانشجو، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مطالبات و معوقات ایثارگران و جانبازان پرداخت شده و یا در حال پرداخت است.

وی با اشاره به تأخیر یک دهه‌ای در پرداخت هدیه ازدواج ویژه ایثارگران و جانبازان، افزود: با برنامه ریزی که از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته در تلاش هستیم بخش وسیعی از این مطالبات را تا سال آتی پرداخت کنیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه وضعیت اقتصادی و معیشتی خانواده‌های ایثارگر پایش شده است، گفت: برنامه ارتقای معیشت برای سه دهک اول طراحی شده و در صدد هستیم عدالت اجتماعی را در این بخش برقرار کنیم.

قاصی زاده هاشمی از ارائه خدمات پایه به ۱۰ هزار نفر ایثارگر در سه دهک اول خبر داد و اضافه کرد: با توجه به برنامه زمان سنجی صورت گرفته ارائه خدمات پایه برای ۲۰ هزار نفر دیگر در دستور کار قرار دارد.

وی از افزایش مستمری جانبازان در سال آینده خبر داد و افزود: افزایش مستمری برای جانبازان بالای ۲۵ درصد ۶ میلیون و زیر ۲۰ درصد و سایر گروه‌های ایثارگری ۵ میلیون تومان پیش بینی شده است.

تبدیل وضعیت ۲۳۵۳ ایثارگر گیلانی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تبدیل وضعیت ۲ هزار و ۲۵۳ ایثارگر در گیلان، بیان کرد: در گیلان ۱۴۶۷ نفر از ایثارگران تبدیل وضعیت شدند و ۷۸۶ نفر دیگر در نوبت قرار دارند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان سهمیه اشتغال ایثارگری گیلان بوده است، گفت: از این اعتبار تاکنون ۱۱۴ میلیارد تومان پرداخت شده است که با تخصیص کامل سهمیه مورد نظر، قدم بزرگی در بخش اشتغال ایثارگران برداشته می‌شود.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی‌های مؤسسات وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، افزود: نگاه حمایتی به این مؤسسات در راستای تقویت اشتغال و تولید در دستور کار قرار دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس جمهور از فعالیت هزار استارت آپ ایثارگری در کشور خبر داد و اضافه کرد: ساماندهی، انسجام بخشی و حمایت از استارت آپ‌های ایثارگری با برپایی نمایشگاه‌های مختلف مورد تاکید است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه املاک بنیاد شهید به شهرک‌های مسکونی ایثارگران تبدیل می‌شود، گفت: در برخی استان‌های تهران، البرز، خراسان رضوی، مرکزی و اصفهان ساماندهی املاک بنیاد شهید برای ساخت مسکن ایثارگری شروع شده است.

وی از ساخت ۱۴۰ هزار مسکن برای ایثارگران خبر داد و افزود: ۷۰ هزار مسکن از محل املاک بنیاد شهید ساخته می‌شود و ۷۰ هزار مسکن دیگر بر اساس تفاهم نامه با بنیاد مسکن و راه شهرسازی کارسازی خواهد شد.

۴۴۰۰ ایثارگر گیلانی صاحبخانه می‌شوند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ۷۰۳ ایثارگر گیلانی در اولویت نخست واگذاری مسکن قرار دارند، گفت: ۳ هزار و ۷۴۵ نفر در اولویت بعدی واگذاری مسکن در استان گیلان قرار دارند که مجموعاً ۴ هزار و ۴۰۰ نفر از ایثارگران گیلانی صاحب خانه می‌شوند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به برخورداری از مجتمع توانبخشی، رفاهی و ورزشی ویژه ایثارگران در کشور، بیان کرد: برای ارتقای کیفیت خدمات، مجموعه ملی شهرک سلامت در استان گیلان احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه همه ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی درمانی هستند، افزود: بر اساس این مقوله تمام هزینه‌های در مانی قانونمند ایثارگران توسط بیمه پرداخت می‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از الکترونیکی شدن ارائه خدمات این نهاد برای ایثارگران و جامعه هدف خبر داد و اضافه کرد: ۱۰۵ خدمت قابل ارائه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت الکترونیکی و هوشمند صورت می‌گیرد.

قاضی زاده هاشمی گفت: گلزار شهدا باید به مرکز عبادی و فرهنگی تبدیل شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: