قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

سقوط قیمت طلا در اسفندماه | قیمت طلا در بازار امروز 3 اسفندماه

قیمت طلا چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ مشخص شد.

سقوط قیمت طلا در اسفندماه | قیمت طلا در بازار امروز 3 اسفندماه
کدخبر : 10137
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ مشخص شد.علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید./اقتصاد24

آخرین قیمت طلا و سکه

قیمت طلا

بروزرسانی: چهارشنبه 3 اسفند - 08:30

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 23,135,000

طلای ۲۴ عیار 30,846,000

طلای 18 عیار / 740 22,827,000

طلای دست دوم 22,826,600

آبشده کمتر از کیلو 100,230,000

مثقال طلا 100,210,000

انس طلا 1,835.60

بازدهی بازار طلا افزایشی است؟

در همین راستا برزو حق‌شناس با اشاره به تاثیرپذیری بازار فلز زرد در داخل کشور از انس جهانی طلا و دلار به تجارت‌نیوز گفت:«در حال‌ حاضر قیمت طلا و سکه از قیمت دلار تبعیت می‌کند و متاثر از اقدامات اخیر بانک مرکزی، اندکی کاهش قیمت داشته است.»

وی ابراز عقیده کرد:« دلار بازدهی بیشتری از طلا دارد اما از این به بعد اهرم انس نیز بر قیمت فلز زرد اثر دارد. این در حالی است که بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران، انس جهانی طلا در ماه‌های آینده روند صعودی دارد و شاید بازدهی طلا در سال جدید بیشتر باشد.»

گفتنی است انس جهانی طلا امروز کاهش داشت و با قیمت ۱۸۳۶ دلار معامله شد.

امروز معامله‌گران می‌گفتند در شرایط فعلی در صورتی که قیمت دلار با نسخه جدید در کوتاه‌مدت درمان شود با توجه به حباب سکه، احتمال اصلاح  قیمت سکه وجود خواهد داشت. این در حالی است که برخی از تحلیلگران فنی انتظار دارند  قیمت سکه نزدیک مرز ۳۰ میلیون تومانی به مرور اصلاح شود و فلز گرانبهای داخلی حداقل بخشی از افزایش ارزش هفته‌های اخیر را از دست دهد.

سکه بهار رکورددار کاهش قیمت

امروز سه‌شنبه دوم اسفند ۱۴۰۱، سکه امامی نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه از سکه ۲۹ میلیون و ۲۹۴ هزار تومان معامله شد. سکه بهار آزادی بیشترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. سکه بهار با کاهش نزدیک به ۹۰۰ هزار تومانی قیمت با نرخ ۲۶ میلیون و ۹۹۹ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه ۵۰۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید و ۳۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

سکه گرمی کمترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت و با کاهش ۵۰ هزار تومانی قیمت، با نرخ ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

امروز با تصمیم بانک مرکزی عرضه ربع سکه در بورس کالا متوقف شد و قرار است از هفته آینده در مرکز مبادله طلا و ارز عرضه ربع سکه آغاز شود.

در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلا کاهش ۸۵ هزار تومانی قیمت را پشت‌سر گذاشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۸ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نزدیک به ۲۰ هزار تومان ارزان شد. قیمت این مقدار طلا ۲ میلیون و ۳۲۶ هزار تومان شد. طلای دست دوم نیز ۱۸ هزار تومان ارزان‌ شد و به قیمت ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان رسید.

حباب سکه نیز امروز کاهش داشت و بیشترین مقدار کاهش حباب مربوط به سکه بهار با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی بود. از نگاه تحلیلگران بازار، افزایش شدید حباب سکه در روزهای گذشته نشان از وضعیت هیجانی در بازار فلز گران بهای داخلی داشت و در این وضعیت، تمایل به فروش نیز پایین بود.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان