قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا در بازار امروز چقدر ریخت؟ | قیمت طلا در بازار امروز 1 اسفند ماه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۸۴۲ دلار و ۶ سنت رسید.

قیمت طلا  در بازار امروز چقدر ریخت؟ | قیمت طلا در بازار امروز 1 اسفند ماه
کدخبر : 10043
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

در شرایطی که احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا دورنمای طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را تیره‌تر کرده و ارزش دلار را بالا برده است، قیمت طلا تغییر چندانی در روز دوشنبه نداشت.

به نقل از تسنیم،  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۸۴۲ دلار و ۶ سنت رسید.

 بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد، اما می‌تواند جلوی بالا رفتن بیشتر قیمت‌ها و تورم را بگیرد.

 اطلاعات اخیر اقتصادی آمریکا از مقاومت اقتصاد این کشور، افزایش قیمت مصرف‌کننده، بالا رفتن قیمت‌های تولیدکننده و کاهش نرخ اشتغال خبر داده که نگرانی نسبت‌به افزایش بیشتر و طولانی‌تر نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را بالا برده است.

 چند تن از مقامات فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته بر لزوم افزایش نرخ بهره جهت پایین آوردن تورم تا هدف دودرصدی بانک مرکزی تاکید کردند.

 بازارهای پولی انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا شاخص نرخ بهره را در ماه مه تا بیش‌از ۵ درصد افزایش دهد و این رقم در ماه ژوئیه به ۵.۳ درصد برسد.

 افزایش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده و تمایل برای آن را پایین آورده است.

 قیمت نقره امروز با ۰.۰۴ درصد افزایش به ۲۱ دلار و ۸۷ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۷ درصد افزایش ۹۲۳ دلار و ۶۹ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان