راهنمای انتخاب مدل موی خانم های قد کوتاه

بسیاری از خانم های قد کوتاه به دنبال راه هایی برای قد بلند دیده شدن هستند. یکی از بهترین راه ها، انتخاب مدل موی مناسب می باشد.

راهنمای انتخاب مدل موی خانم های قد کوتاه
کدخبر : 8930
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

مدل مو و اندازه سر باید به گونه ای باشد که روی بدن شما مناسب جلوه کند بنابراین نباید مدل موهای تان را به گونه ای درست کنید که سرتان بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک به نظر برسد. مدل مو های خیلی بلند یا خیلی پر حجم باعث می شود که قدتان کمی کوتاه تر به نظر برسد. پس مراقب باشید که زیاده روی نکنید.

به طور کلی افرادی که قد کوتاهی دارند، سرشان بزرگتر از افراد قد بلند نشان می دهد بنابراین مدل موی کوتاه مانند پیکسی یا گوجه ای و مدل موهایی که تا روی سر شانه باشد، باعث می شود که سر نسبت به قبل کوچکتر نشان داده شود و در نتیجه ؛ نتیجه بهتری خواهد داشت.

بهترین مدل موهای زنانه برای خانم های قد کوتاه و ریزنقش عبارتند از:

مدل مو گارسون

این مدل مو که کمی گوش ها را می پوشاند اما پشت گردن را مشخص می کند و در قسمت بالای سر پرپشت تر است، برای خانم های کوتاه قد مناسب است. این مدل مو از جمله استایل های همیشه کلاسیک است که این روزها باز به چرخه مد بازگشته است.

مدل مو باب

این مدل مو که مناسب خانم های قد کوتاه با صورت مربع شکل است، مدت زیادی در ترندهای روز جا دارد. قد این مدل مو تا بالای شانه ها بوده و قد آن در پشت گردن کوتاه تر و در جلو گردن بلندتر است.

مدل مو پیکسی

این مدل مو مناسب خانم های قد کوتاه با صورت کشیده است زیرا در این مدل گردن باز است و قد بلندتر دیده می شود. این خانم ها می توانند مدل مو پیکسی را با چتری های جلو مو و چند لیر (لایه مو) در اطراف مو امتحان کنند تا موها پرپشت تر به نظر برسد.

مدل مو پیکسی فون

یکی دیگر از انواع مدل مو پیکسی، مدل مو پیکسی فون است که مناسب خانم های قد کوتاه می باشد. این مدل به صورت سنتی معمولا به صورت فرق یک طرفه استایل داده می شود.

مدل مو بلند و صاف

اگر دوست ندارید موهایتان کوتاه باشد، یکی از مدل موهای مناسب برای شما مدل مو بلند و صاف است. برای اینکه قد بلندتر به نظر برسید، حتما موها را بسیار صاف و یک دست نگه دارید زیرا اگر موها حجیم تر به نظر برسند، نتیجه معکوس خواهد داشت.

مدل مو مولت

یکی دیگر از مدل موهای مناسب برای خانم های قد کوتاه مدل مو مولت است که در جلو مو کوتاه در پشت مو بلندتر است و از استایل های دهه 1990 است که دوباره به چرخه مد بازگشته است.

مدل مو تا قد سینه

اگر مدل موهای کوتاه را دوست ندارید، مدل کوتاهی با قد روی سینه برای شما مناسب است. اینگونه موهایتان نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند است و می توانید موها را بالای سرتان ببندید.

نکات مهم درباره مدل موهای مناسب برای خانم های کوتاه قد

موهایی که به سمت عقب شانه زده شده اند، روی هر صورتی زیبا جلوه می کنند ؛ به غیر از صورت های خیلی گرد یا خیلی کشیده.

مدل موی صاف و بلوند باعث بلند تر نشان دادن قد تان می شود.

مدل موی دم اسبی و همه مدل مو هایی که بالای سر بسته می شوند، باعث بلند تر نشان دادن قد دختران کوتاه می شود.

مدل موهای کوتاه تر، می تواند قد افراد را بلندتر نشان دهد.

مدل مو های غیر قرینه، جزء مدل موهایی است که گردن را کمی بلندتر نشان می دهد و باعث می شود تا چشم های شما بیشتر در معرض دید قرار بگیرد و همچنین بیشتر تمرکز روی لاغری صورت می رود و قدتان بلند تر دیده خواهد شد.

معمولا مدل موی فرق کج، برای موهای صاف و تیره بهتر جلوه می کند اما به طور کل باعث می شود تا رنگ موی شما زیباتر به نظر برسد. کافی است که با استفاده از مقداری ژل، مو های خود را به سمت بالا بدهید و بعد فرق کج ایجاد کنید. با انجام این کار قد شما هم بلند تر نشان داده می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: