ممکن است شما متوجه این موضوع شده باشید که رفتار همسرتان نسبت به شما تغییر کرده و از شما دوری می کند، سردی مردان دلایل مختلفی دارد که بهتر است آنهارا بدانید.

کدخبر : 8927
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چک کردن مداوم گوشی و محدود کردن و کنترل همسرتان نتیجه‌ای جز تشدید بی‌اعتمادی و دور شدن شما از یکدیگر به همراه نخواهد داشت. بهتر است که به حریم شخصی همسرتان احترام بگذارید و اگر به رفتارهای او در فضای مجازی مشکوک هستید، از راه‌های اصولی‌تری وارد شوید تا بتوانید به نتیجه مثبتی در این باره برسید.

مدام با لحن کودکانه حرف می زنی

حرف زدن با لحن کودکانه هر از گاهی برای تنوع و دلبری کردن خوب است اما مدام با لحن کودکانه حرف زدن اشتباه است زیرا هیچ انسان بالغی دوست ندارد که با یک دختر بچه زندگی کند.

بیشتر مواقع به همسرت چسبیدی

بسیاری از زنان در برقراری ارتباط عاطفی با همسرانشان از باورهای غلطی پیروی می کنند مثلا بیش از حد به همسرشان می چسبند و همیشه به دنبال او هستند. او نمی تواند از عهده کارها و مسئولیت هایش به تنهایی بر بیاید و اکثر تصمیم هایش در زندگی تحت تأثیر نظر و دیدگاه همسرش است. وابستگی بیش از حد زن، مرد را از او فراری می دهد زیرا مرد خواهان آزادی بیشتری است و دوست ندارد همسرش همیشه به او وابسته باشد.

همیشه ایراد می گیری و نق می زنی

برخی همسران مدام در حال سرزنش و ایراد گرفتن و انتقاد از همسرشان هستند و فکر می کنند با ایراد و سرزنش می توانند همسر خود را تغییر دهند اما زن و مرد در زندگی مشترک باید مایه آرامش یکدیگر باشند و نق زدن و ایراد گیری شریک زندگی را فراری خواهد داد.

نق زدن

به خانواده اش بی احترامی می کنی

یکی از مسائلی که کیفیت روابط زوجین را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و مرد را از همسر خود دور می کند، بی احترامی به خانواده همسر است. توهین و بی احترامی به خانواده همسر باعث اختلافات زیادی میان زوجین می‌گردد تا جایی که این موضوع می‌تواند به طلاق منجر گردد.

به ظاهرت بی توجهی

مردان تا حد زیادی به قوه بینایی خود متکی هستند؛ آنها دوست دارند که همسرشان همیشه مرتب و آراسته باشد اما متاسفانه برخی خانم ها بعد از ازدواج هیچ توجهی به ظاهر خود نمی کنند و همسرشان را فراری می دهند.

اعتماد به نفس پایینی داری

مرد‌ها دوست ندارند که همسرشان ضعیف باشد و چه در خانه و چه در جامعه مورد ظلم قرار بگیرد، آنها دوست دارند همسرشان اعتماد به نفس بالایی داشته باشد، مردان از زنان که دائم در حال گریه کردن هستند، فراری هستند.

شنونده خوبی نیستی

دلیل فاصله گرفتن همسرتان از شما شاید این باشد که شما گوش شنوایی برای شنیدن حرف‌هایش ندارید و هیچ تلاشی برای گوش دادن به او نمی‌کنید یا دائم حرف می زنید و اجازه نمی دهید که او حرف های خود را بیان کند.

حسودی می کنی

حسادت، خصیصه ای ناپسند و به شدت خطرناک است که می تواند باعث آزار خود فرد و اطرافیان او شود. حسادت شدید در زندگی، فرد حسود را دچار بدبینی کرده و حتی ممکن است تهمت های ناروا مبنی بر خیانتکار بودن، به همسرش بزند و همسرش را فراری می دهد.

به او توجه نمی‌کنی

یکی دیگر از دلایل سرد شدن مردان این است که شما به خاطر حواس‌پرتی و آشفتگی ذهنی به رابطه‌تان توجه نمی‌کنید یا دائماً با گوشیتان سرگرم هستید و این حس را به او منتقل می‌کنید که دیگر برایتان اهمیتی ندارد. در چنین شرایطی طبیعی است که او نیز متقابلاً به شما بی‌توجهی کند و نسبت به شما سرد شود.

او را با دیگران مقایسه می کنی

اگر می خواهید شریک زندگیتان همیشه مهربان و صمیمی در کنار شما حضور داشته باشد، از مقایسه کردن دست بردارید زیرا مقایسه زمینه ی بی مهری و بی وفایی را در زندگی مشترکتان فراهم می کند و باعث ناراحتی همسرتان می شود.

بیش از حد مستقل هستی

همانطور که گفتیم زنان وابسته که صفر تا صد تفریحات و وقت خود را با همسر خود می گذرانند، در آقایان حس خفگی ایجاد می کنند اما زنان بیش از حد مستقل نیز که هیچ احتیاجی به همسر خود ندارند، باعث دور شدن آنها می شوند زیرا مردان دوست دارند که همسرشان روی قدرت و حمایت مردان حساب کنند و در حقیقت برای آنها تکیه گاه باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه