امروز اغلب افراد از تصفیه آب های خانگی استفاده می کنند و بر این باورند که آب تصفیه شده بهترین آب برای مصرف است، در صورتی که تصفیه آب خانگی عوارضی را به همراه دارد.

کدخبر : 8886
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

 آب تصفیه شده مواد معدنی را به اندازه کافی درون خود ندارد و به همین دلیل زمانی که مصرف می شود، بدن را با کمبود مواد معدنی مواجه می کند. مواد معدنی از طریق غذا و ویتامین به بدن می رسند اما خیلی زود هم دفع می شوند و همچنین بدن با کمبود مواد مفید مواجه می شود که عوارض جانبی زیادی خواهد داشت و از طرفی محققان به این نتیجه رسیده اند که کمبود مواد معدنی در آب را هرگز نمی توان از طریق رژیم غذایی جبران کرد. آبی که مواد معدنی کمی داشته باشد ، بدن را به شدت با کمبود مواد معدنی مواجه می کند و هیچ ربطی به مصرف مواد معدنی از طریق رژیم غذایی ندارد. کمبود مصرف مواد معدنی روی سیستم پایداری بدن اثرگذار است و متابولیسم را تحت تاثیر قرار می دهد و عملکرد الکترولیت های حل شده در بدن را نیز مختل می کند.

عملکرد ارگان های حیاتی نیز با مشکلاتی مواجه خواهد شد. عوارض جانبی اولیه استفاده از آب های تصفیه شده شامل خستگی ، ضعف و سردرد می باشد و عوامل شدیدتر کم کم به انقباض عضلانی و مشکلات قلبی می انجامد.

مضرات تصفیه آب خانگی

پس باید چه کار کنیم ؟

قطعا هیچ کس دوست ندارد که پول خرج کند و به بدن خود آسیب بزند. مشتریان دستگاه های تصفیه آب، قصد افزایش سلامتی خود را دارند ، نه اینکه وضعیت بدن خود را بدتر کنند. خوشبختانه دستگاه تصفیه آب تنها راه برای از بین بردن مواد مضر آب نیستند. هر روزه می توانید به دنبال سیستم های تصفیه آبی بگردید که اساساً برای افزایش سلامتی شما ساخته شده اند. این دستگاه ها طیف وسیعی از محتواهای مضر آب را حذف می کنند. در حالی که مواد معدنی و مفید آن را نگه می دارند پس در انتخاب و خرید خود دقت کنید.

ضرر تصفیه آب خانگی

عوارض جدی استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

چنانچه در بخش سلامت نمناک گفته ایم کلسیم و منیزیم 2 ماده ضروری در بدن هستند که کلسیم یک جزء اصلی در ساختار دندان و استخوانهاست و همچنین نقش مهمی را در انعطاف عضلانی و عصبی ایفا می کند و باعث سلامت استخوان ها، عضلات و قلب خواهد شد. منیزیم نیز نقش مهمی در واکنش های آنزیماتیک ایفا می کند و مسئول متابولیسم های بدن است و موادی مثل سدیم ، پتاسیم و کلسیم را انتقال می دهد و می تواند ترکیبات پروتئینی و نوکلئیک اسید را به مسیر خود هدایت کند. البته که مصرف آب تنها راه بدست آوردن کلسیم و منیزیم نیست اما اهمیت آن از رژیم غذایی بسیار بالاتر است و در نتیجه حتماً باید در خرید دستگاه تصفیه آب دقت بالایی بخرج دهید.

آب هایی که به اندازه کافی کلسیم ندارند ، باعث شکستگی استخوان در کودکان می شوند و بیماری های روانی و عصبی را به وجود می آورند و همچنین باعث کاهش وزن هنگام تولد و زایمان زودتر از موعد و برخی از انواع سرطان نیز خواهند شد. بالا رفتن خطر مرگ جز عوارض جانبی این گونه آب ها می باشد. اختلالات بارداری و انواع خاصی از سرطان در کودکان و بزرگسالان ، فشار خون بالا ، مشکلات مربوط به روده و معده ، گواتر، مشکلات بارداری، یرقان، کم خونی ، اختلالات رشد کودکان نیز از عوارض جانبی آب های تصفیه شده توسط بعضی از دستگاه های مضر می باشد.

پختن غذا از طریق چنین آب هایی ، مواد معدنی موجود در رژیم غذایی را نیز از بین می برد. در صورتی که زمانی که غذا را با آب های معدنی طبخ کنیم ، مقدار بسیار کمی از مواد معدنی آن هنگام پخت کاهش پیدا می کند و بخش اعظم از کلسیم آن باقی می ماند.

 

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه