مدارس تعطیل شدند | مدارس کدام استان ها تعطیل شدند؟

براساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، فعالیت تمامی مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی و دوره اول متوسطه تبریز امروز شنبه ۱۹ آذر به دلیل آلودگی هوا تعطیل بوده و آموزش غیرحضوری در بستر شاد خواهد بود.

مدارس تعطیل شدند | مدارس کدام استان ها تعطیل شدند؟
کدخبر : 7599
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

در این اطلاعیه آمده است: در پی تداوم آلودگی هوا و وضعیت خطر برای رده های سنی حساس، فعالیت دوره های پیش دبستانی، ابتدایی و دوره اول متوسطه شیفت صبح در تمامی مدارس دولتی و غیر دولتی شهری و روستایی نواحی پنجگانه تبریز غیرحضوری بوده و آموزش ها در بستر شاد است.

در خصوص فعالیت غیر حضوری در بعد از ظهر تصمیمی اتخاذ نشده و در صورت تصمیم جدید از طریق روابط عمومی و کانال های اندیشه در فضای مجازی اطلاع رسانی خواهد شد.

هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم است

به گزارش ایرنا، طبق اعلام مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی، میانگین شاخص آلودگی هوای تبریز بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۰۴ بوده و برای گروه های حساس ناسالم است.

میانگین شاخص آلودگی هوای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته از ساعت ۱۳ دیروز تا ساعت ۱۳ امروز ثبت شده است، شاخص لحظه ای آلودگی هوای تبریز در زمان کنونی ۱۲۶ بوده و همچنان برای گروه های حساس ناسالم است.

با توجه به وضعیت کنونی آلودگی هوا توصیه می‌شود افراد مبتلا و دارای سابقه بیماری‌های قلبی، کلیوی و ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از تردد در معابر و مرکز شهر و انجام فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ خوب و هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز ناسالم برای تمامی گروه‌ها، ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.

بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی تا پایان این هفته هوای استان پایدار بوده و دما تا اواخر هفته به صورت نسبی افزایش می‌یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان