سهام عدالت | سود سهام عدالت

زمان واریز نوبت اول سود سهام عدالت اعلام شد | خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت

انتشار خبر واریز سود سهام عدالت در دی ماه در حالی است که پیش‌تر قرارها مبنی بر واریز سود این سهام تا پایان آذرماه به حساب سهامداران بود.

زمان واریز نوبت اول سود سهام عدالت اعلام شد | خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
کدخبر : 7598
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

سهام عدالت در دولت نهم به برخی از افراد داده شده است. اما باز هم افرادی هستند که مشمول سهام عدالت می شوند، اما هنوز سهامی دریافت نکرده اند. قرار بود در سال جدید جاماندگان سهام عدالت هم بتوانند ثبت نام کنند. در خرداد و تیر 1401 خبری بر مبنی ثبت نام جاماندگان سهام عدالت منتشر شد. این ثبت نام فقط مخصوص افراد تحت پوشش کمیته بود. با این حال هنوز هم خبری برای جاماندگان سهام عدالت منتشر می شود. آخرین اخبار مربوط به سهام عدالت را ادامه بخوانید.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مرحله نخست سود سهام عدالت تا اواسط دی ماه و نوبت دیگر تا پایان سال به حساب سهامداران واریز خواهد شد. امسال مجموع سود سهام عدالت به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، در حالی که این رقم در سال گذشته ۲۹ هزار میلیارد تومان بود.

انتشار خبر واریز سود سهام عدالت در دی ماه در حالی است که پیش‌تر قرارها مبنی بر واریز سود این سهام تا پایان آذرماه به حساب سهامداران بود. بلاتکلیفی و رفتار مبهم در زمینه سهام عدالت ریسک بی ثباتی را به دیگر ریسک‌های پیش روی سرمایه‌گذار در بورس تهران اضافه می‌کند.

کاهش جزئی نرخ بهره بین بانکی

طبق آمار بانک مرکزی، میانگین وزنی نرخ بهره بین بانکی در هفته جاری با  یک صدم درصد اختلاف نسبت به هفته پیش به ۲۰.۸۸ درصد کاهش یافت.

تغییر ناچیز نرخ بهره بانکی در مسیر کاهشی، تاثیر چشمگیری بر جریان پولی نداشته و از همین سو دادوستدهای بازار سرمایه تحت تاثیر دیگر فاکتورهای مهم قرار خواهد گرفت.

مشکل مواد اولیه صنعت نساجی رفع می شود

فاطمی امین گفت: در تامین مواد اولیه فلزات و فولاد و عرضه آن بدون سهمیه‌بندی، تاکنون یک مورد مشکل هم مشاهده نشده است، بر این اساس قصد داریم از این تجربه در حل مشکل مواد اولیه صنعت نساجی نیز استفاده کنیم.

یکی از دغدغه‌های مهم سهامداران نمادهای صنعت نساجی  مشکل مواد اولیه بود. حال چشم امید این سهامداران به گفته سخنان وزیر صمت دوخته شده است.

منبع: تجارت نیوز

مشکل سهامداران در خصوص‌عدم دریافت سود سهام عدالت

مشکلات رایجی باعث‌عدم دریافت سود سهام عدالت بوده است، اغلب سهامداران با مشکلاتی نظیر حساب بانکی مسدود، حساب بانکی مشترک (دو امضا)، حساب راکد، حساب ارزی و بلند مدت یا شماره شبای نامعتبر مواجه بودند که منجر به‌عدم واریز سود سهام عدالت به حساب‌شان شده بود. شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای رفع مشکل این افراد اعلام کرد، افرادی که سود دریافت نکرده‌اند، با ثبت نام و احراز هویت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam. ir) و یا درج شماره شبای معتبر خود در سایت sahamedalat. ir در فرایند دریافت سود سهام خود قرار خواهند گرفت.

زمان و مبلغ واریز سود سهام عدالت

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آخرین خبر اعلام کرد که طبق مصوبه شورای عالی بورس تا انتهای پاییز سود سهام عدالت به حساب سهامداران ورایز خواهد شد. همچنین در ادامه عنوان شد که سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت، بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود که دولت (سازمان بورس و سازمان خصوصی سازی) امسال تصمیم گرفت، این سود در ۲ مرحله پرداخت شود.

مبلغ واریزی سود سهام عدالت طبق شنیده‌ها علاوه بر رقم حداقل ۵۰۰ هزار تومانی، قسط دومی نیز در راه است و سهامدارانی که هیچ کدام از سهام خود را نفروخته‌اند، براساس ارزش اسمی برگه‌های سهام عدالت خود، حداقل ۹۷۸ هزار تومان و حداکثر ۲ میلیون و ۱۶۲ هزار تومان واریزی در پیش خواهند داشت.

سرنوشت سود سهام عدالت متوفیان 

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و قوه قضاییه با همکاری هم قرار است که سهام متوفیان را به صورت قهری به ورثه انتقال دهند. بر همین اساس سود سهام عدالت متوفیان، به نسبت سهم هر یک از وارثین واریز خواهد شد. عملیات ذکر شده با همکاری دفاتر خدمات قضایی الکترونیک و تأیید شورای عالی بورس به زودی عملی خواهد شد. لازم به ذکر که زیر ساخت نرم‌افزاری برای انتقال سهام متوفیان نیاز است که زیر ساخت آن در دسترس و علمیات انتقالی قهری سهام متوفیان به همراه سودهای متعلقه به زودی انجام خواهد شد.

آخرین وضعیت واگذاری سهام عدالت به جاماندگان

حدودا از از سال ۸۴ تا ۸۹ مشمولان سهام عدالت که موفق به دریافت سهام نبوده‌اند به جاماندگان سهام عدالت شناخته شدند. خبرها حاکی از این است که واگذاری جدید سهام عدالت به جاماندگان نیز در پیش است. گروه جاماندگان در ۲ دهک کم درآمد کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند و تعدادشان حداقل به ۳.۵ میلیون نفر و حداکثر به ۴.۵ میلیون نفر است. خبر جدید برای این افراد این است که به هر نفر از جاماندگان، ۱۰ میلیون سهام عدالت تعلق بگیرد که ۵ میلیون تومان آن در قالب کمک بلاعوض دولتی خواهد بود و پنج میلیون تومان باقی مانده را مشمولان باید از محل سود و درآمد آتی سهام عدالت، ظرف مدت ۱۰ سال آینده اقساطی پرادخت کنند.

استعلام از دارایی واقعی سهام عدالت

مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت از جزئیات دارایی واقعی سهام عدالت خود به تفکیک شرکتهای بورسی و تعداد و ارزش هر سهم، مطلع شوند. برای اطلاع از این جزئیات «اینجا» کلیک کنید. لازم به ذکر است که سامانه مذکور توسط شرکت سپره‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه اندازی شده است.

همچنین سهامداران عدالت برای اطلاع از وضعیت واریز سود سهام عدالت خود می‌توانند به سامانه مذکور یعنی سامانه سهام عدالت به آدرس «www. Sahamedalat. ir» مراجعه کنند.

مقایسه سود سهام عدالت واریز در ۲ سال اخیر

ارزش اسمی سبد سهام عدالت سود واریزی سال ۱۴۰۰ سود واریزی سال ۱۴۰۱

سهام عدالت ۴۵۲ هزار تومانی ۴۸۹ هزار تومان ۹۷۸ هزار تومان

سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی ۵۳۲ هزار تومان یک میلیون و۶۴ هزار تومان

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۵۷۵ هزار تومان یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان

سهام عدالت یک میلیون تومانی یک میلیون و ۸۱ هزار تومان دو میلیون و ۱۶۲ هزار تومان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: