کدو حلوایی یکی از پرخاصیت ترین خوردنی های پاییزی است که به دلیل ترکیباتی که دارد برای سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید می باشد.

کدخبر : 7006
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

7 دلیل برای خوردن کدو حلوایی در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا

برای درمان سرماخوردگی و یا پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در فصول سرد سال، کدو حلوایی را به دلیل دارا بودن ویتامین ها و مواد معدنی که در ادامه عنوان شده است، میل کنید.

1. ویتامین C کدو حلوایی، ضد سرماخوردگی

مهمترین ویتامین تجویز شده در دوران سرماخوردگی، ویتامین سی است که مصرف منابع آن در فصول سرد سال بسیار توصیه می شود. آیا می دانستید که تنها یک وعده کدو تنبل یک پنجم میزان توصیه شده روزانه ویتامین C شما را که ماده غذایی شماره یک تقویت کننده سیستم ایمنی بدن شماست را تامین میکند؟ برای همین است که مصرف کدو حلوایی به اشکال مختلف برای سرماخوردگی توصیه می شود.

کدو حلوایی

2. بتاکاروتن کدو حلوایی، ضد سرماخوردگی

کدو تنبل دارای میزان قابل توجهی ویتامین A می باشد. بدن ما بتاکاروتن را به ویتامین A تبدیل می کند که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از ما در برابر بیماری های قلبی، مشکلات چشمی و برخی سرطان ها محافظت می کند. مانند ویتامین C، ویتامین A نیز با عفونت های بدن مبارزه می کند و به این روش بدن را برای درمان سرماخوردگی آماده تر می سازد.

3. فیبر کدو حلوایی، ضد سرماخوردگی

کدو تبنل یکی از منابع فیبر است و فیبر یکی از موادی است که برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی مدام توصیه می شود. فیبر موجود در کدو حلوایی علاوه بر تقویت بدن در مقابل سرماخوردگی، میتواند فرد مبتلا به این بیماری را در درمان سریعتر یاری کند.

4. روی موجود در کدو حلوایی، ضد سرماخوردگی

کدو حلوایی سرشار از روی است که یکی دیگر از تقویت کننده های سیستم ایمنی است و تقویت سیستم ایمنی بدن، اصلی ترین نیاز ما در دوران سرماخوردگی است.

خواص کدو تنبل

5. منیزیم کدو حلوایی، ضد سرماخوردگی

این ماده معدنی نادیده گرفته شده هر روز در بدن ما معجزه می کند و به حفظ فشار خون در حد طبیعی و استخوان ها و قلب ما کمک می کند. منیزیم همچنین یکی از بهترین ویتامین ها برای سرماخوردگی است چرا که در کاهش التهابات و عوامل تشدید کننده سرماخوردگی، موثر عمل می کند.

6. آنتی اکسیدانی کدو تنبل

خواص آنتی اکسیدانی کدو تنبل از سیستم تنفسی در برابر عفونت ها محافظت می کند و مشکلات ریوی و حملات آسم را کاهش می دهد.

7. تقویت سیستم ایمنی با کدو حلوایی

کدو تنبل مقادیر کافی منیزیم را برای حفظ عملکرد ماهیچه ها و تقویت سیستم ایمنی بدن فراهم می کند. کدو حلوایی پرخاصیت، با افزایش تولید گلبول های سفید در بدن، سیستم ایمنی را تقویت می کند و همین اتفاق باعث ایجاد مقاومت در برابر انواع عفونت ها مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و تب می شود.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه