رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فروشنده مواد مخدر در محله جامی، سارق منزل در جنوب تهران، سارقان دوچرخه و ... خبر داد.

کدخبر : 6870
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اشاره به مهمترین پرونده‌های پلیس پیشگیری در روزهای اخیر گفت: پس از اطلاع ماموران کلانتری  ۱۲۹ جامی از فعالیت و فروش موادمخدر توسط فردی در این منطقه، تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی آغاز و محل تردد متهم شناسایی شد. افزایش گشت‌زنی‌های پلیسی در نهایت منجر به شناسایی مرد جوانی شد که با مشخصات ظاهری متهم مطابقت داشت. با این اطلاعات، ماموران پلیس به این فرد مشکوک شدند و در یک عملیات پلیسی وی را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

 

وی با اشاره به کشفیات پلیس از این متهم ادامه داد: در بررسی‌های بیشتر از متهم ۲۶ ساله  ۲۰۰گرم انواع مواد مخدر از نوع شیشه و هرویین کشف شد. پلیس با این سوداگران مرگ هیچگونه تعارفی ندارد و بدون ملاحظه و با تمام توان در مقابل آن ها ایستاده است. این متهم نیز پس از تحقیقات پلیسی به دادسرا معرفی شد.

دستگیری سارق منزل در جنوب تهران 

 رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در ادامه با اشاره به دستگیری یک سارق منازل در جنوب پایتخت گفت:‌ ماموران عملیات کلانتری ۱۷۱ مصطفی خمینی برای پیشگیری از سرقت در جریان گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی خود، به یک دستگاه خودرو پژو پارس مشکوک شدند و راننده آن را زیر نظر قرار دادند. ماموران برای بررسی موضوع به این فرد مراجعه کردند اما وی با رویت ماموران، سریعا از محل فرار کرد. با مشاهده این رفتار متهم، فورا طرح مهار را اجرا کرده و پس از مدتی تعقیب و گریز خودروی وی را متوقف کردند.

وی با بیان اینکه بررسی‌های بیشتر از داخل خودرو منجر به کشف شش قلم کالای لوازم خانگی دست دوم از متهم شد، گفت:‌ متهم به مقر انتظامی منتقل شده و تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به سرقت کالای مکشوفه از منزلی در جنوب تهران اعتراف کرد. او همچنین گفت که قصد فروش اموال مسروقه را به مالخری داشته که شناسایی و بازداشت شده است. در ادامه بررسی‌های پلیس مالک اموال شناسایی و با دستور قانونی همه اموال مکشوفه به وی برگردانده شد.

موقوفه‌ای با اشاره به اینکه متهم سابقه‌دار بوده است گفت: متهم دارای سابقه سرقت و تحمل حبس در زندان بوده و بررسی‌های بیشتر برای کشف جرائم احتمالی وی و شناسایی مالخر ادامه دارد.

دستگیری ۳ سارق دوچرخه با ۱۰ فقره سرقت  

موقوفه‌ای در ادامه با اشاره به کشف ۱۰ فقره سرقت دوچرخه گفت:‌ وقوع چند فقره سرقت دوچرخه در محدوده محله ستارخان سبب شد تا شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان بر عهده ماموران تیم عملیات کلانتری ستارخان قرار گیرد. با بررسی‌ اطلاعات و داده‌های میدانی و بازبینی دوربین‌های محل سرقت ماموران پلیس متوجه شدند که سه سارق با یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵به محل‌های دزدی رفته‌ و به‌این ترتیب مشخصات خودرو سارقان در اختیار همه واحدهای گشت پلیس قرار گرفت.

 

وی با اشاره به دستگیری سارقان حین فروش دوچرخه‌های سرقتی اظهار کرد: ماموران دیروز خودروی سارقان را حین فروش دوچرخه‌های مسروقه رویت کردند و در یک عملیات انتظامی، خودروی سارقان پس از شلیک چند تیر هوایی متوقف شد و هر سه متهم دستگیر شدند.

 

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان پس از منتقل‌شدن به کلانتری به انجام بزه انتسابی اقرار کردند و ماموران پلیس متوجه شدند که هر سه متهم سابقه‌دار بوده و پیش از این تحمل کیفر داشته‌اند. این متهمان به ۱۰ فقره سرقت در این محدوده اعتراف کردند و همه مالباختگان این پرونده نیز شناسایی شده‌اند. متهمان هم پس از بررسی‌های تکمیلی در اختیار دادسرا قرار گرفتند.  

دستگیری سارقان لوازم خودرو در پاسداران حین انجام سرقت

موقوفه‌ای در ادامه با اشاره به دستگیری سارقان لوازم خودرو در محله پاسداران گفت: ماموران پلیس در کلانتری پاسداران حین گشت‌زنی و اجرای اقدامات لازم در راستای پیشگیری از سرقت در نقاط جرم‌خیز محله پاسداران به یک خودروی پراید که در کنار خودروی پراید دیگری توقف کرده بود مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر به راننده آن مراجعه کردند. این فرد پس از مشاهده خودرو ماموران پلیس، همدست خود را صدا زده و هردو سریعا از محل فرار کرده‌اند.

وی با اشاره به کشفیات پلیس از این دو سارق اظهار کرد: ماموران پس از مشاهده این حرکت از متهمان فورا وارد عمل شدند و با اعلام مشخصات آن‌ها به گشت‌های پلیس و اجرای طرح مهار در یک تعقیب و گریز متوقف شده و متهمان زمین‌گیر شدند. در بررسی ابتدایی از خودرو این افراد یک عدد لاستیک پراید با رینگ که زاپاس خودرو بوده‌است به همراه  یک عدد باند، یک عدد کپسول سفید کوچک اکسیژن تنفسی و یک عدد دستگاه درجه تنفسی نیز کشف شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: متهمان در تحقیقات آغازین به جرم خود و سرقت محتویات خودرو در محله نازی‌آباد، غرب تهران و پنج مورد سرقت مشابه دیگر اقرار کردند. تحقیقات و بررسی‌های بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهمان ادامه دارد و متهمان پس از تشکیل پرونده به دادسرا منتقل شده‌اند.

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه