آخرین آمار کرونا در 25 ابان ماه

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در جهان تاکنون به ۶۴۱ میلیون و ۴۹ هزار و ۷۳۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۱۸ هزار و ۲۲۶ بیمار کرونا نیز تایید شده است.

آخرین آمار کرونا در 25 ابان ماه
کدخبر : 6795
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۱ هزار و ۵۷۲ ابتلای جدید به کرونا در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان

۱ ایالات متحده ۹۹,۹۷۴,۳۸۷ ۱,۱۰۰,۶۳۱

۲ هند ۴۴,۶۶۷,۷۴۴ ۵۳۰,۵۳۵

۳ فرانسه ۳۷,۱۸۲,۱۶۱ ۱۵۷,۹۳۱

۴ آلمان ۳۶,۱۱۹,۱۸۴ ۱۵۶,۰۳۰

۵ برزیل ۳۴,۹۶۳,۹۸۵ ۶۸۸,۷۷۰

۶ کره جنوبی ۲۶,۳۵۷,۴۶۴ ۲۹,۷۹۵

۷ انگلیس ۲۳,۹۵۴,۱۹۲ ۱۹۵,۵۳۰

۸ ایتالیا ۲۳,۸۲۳,۱۹۲ ۱۷۹,۹۸۵

۹ ژاپن ۲۳,۳۱۹,۰۹۴ ۴۷,۷۱۵

۱۰ روسیه ۲۱,۵۰۸,۹۶۱ ۳۹۱,۱۴۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا

 

منبع: خبرگزاری دانشجو
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: