تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین دیدار خود در چارچوب جام جهانی ۲۰۲۲ دوشنبه آینده ۳۰ آبان از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف انگلیس می رود.

کدخبر : 6775
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین دیدار خود در چارچوب جام جهانی 2022 دوشنبه آینده 30 آبان از ساعت 16:30 به مصاف انگلیس می رود.

بازی با انگلیس  سخت ترین بازی تیم ملی در مرحله گروهی است و کارلوس کی روش در روزهای گذشته بارها و بارها در خصوص این بازی با ملی پوشان صحبت کرده و تاکیدی که داشته این بوده که نباید در این بازی بازنده شویم.

 به باور کی روش اگر ایران در این بازی با حداقل امتیاز میدان را ترک کند، می تواند در مصاف با آمریکا و ولز امتیازات لازم را برای صعود از مرحله گروهی به دست بیاورد.

پیش بینی می شود کارلوس کی روش تیم ملی را در مصاف با انگلیس با سه هافبک میانی ارنج کند. البته در بازی با اروگوئه هم این چنین بود و تیم ملی دو هافبک جلوی خط دفاعی و یک هافبک هم در پست شماره 10 داشت اما تفاوت ایده کارلوس کی روش در بازی با انگلیس این است که پست شماره 10 حذف می شود. یک هافبک جلوی خط دفاعی بازی خواهد کرد و دو هافبک هم جلوتر روی یک خط قرار می گیرند .

 این همان شیوه ای است که استقلال بازی می کند و به هنگام دفاع هر سه هافبک میانی را در جلوی خط دفاعی خواهد داشت. بازیکن پست شماره 10 به هنگام دفاع گاهی با مهاجم نوک در یک خط قرار می گیرد و شیوه بازی تیم را به 2-4-4 تبدیل می کند اما تیمی که با سه هافبک میانی به شکلی که گفته شد، بازی کند، به هنگام دفاع 1-5-4 خواهد شد، چون علاوه بر سه هافبک میانی دو وینگر هم زمان دفاع به تیم کمک خواهند کرد.

حال سوال این است :

چه کسی تک هافبک تیم ملی در جلوی خط دفاعی خواهد بود؟

به نظر می رسد این پست به روزبه چشمی محول شود چرا که در استقلال هم این نقش را به خوبی ایفاء کرده است.

پیش بینی ها بر این است روزبه چشمی، سعید عزت اللهی و  احمد نوراللهی سه هافبک میانی تیم ملی در بازی با انگلیس باشند اما در بازی های بعدی شیوه بازی تیم ملی به قبل برمی گردد.

منبع: روزنامه آفرینش
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه