یارانه نقدی | کالابرگ الکترونیک

بخشی از جاماندگان یارانه این ماه به جمع یارانه بگیران اضافه شدند.

کدخبر : 4796
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

دولت هر ماه مبلغی به عنوان یارانه نقدی به حساب قشر خاصی از مردم واریز میکند. یارانه نقدی با 45 هزار تومان آغاز شد و امسال شاهد افزایش مبلغ یارانه نقدی بودیم. یارانه نقدی در دولت دهم کلید خورد و رئیسی در دولت جدید قول افزایش و تغییر مبلغ واریزی یارانه نقدی را داده است. در مورد یارانه نقدی امسال بحث های زیادی وجود دارد. در ادامه به جدیدترین اخبار یارانه نقدی می پردازیم.

زمان واریز معوقات جاماندگان یارانه نقدی

به نقل از خبرآنلاین، ۷۰ هزار سرپرست خانواری که قبلا درخواست بازبینی داشتند این ماه به جمع یارانه بگیران افزوده شدند.

سیده طیبه حسینی، سخنگوی هدفمندی یارانه ها در این خصوص اظهار کرد: سامانه رفاه وزارت رفاه کماکان پذیرای درخواست بازبینی افراد است و افرادی که ماه گذشته درخواست بازبینی آنها ثبت شده و دهک یک تا ۹ شناخته شده باشند، این ماه همراه سایر افراد، یارانه خود را دریافت کردند.

حسینی گفت: ۷۰ هزار سرپرست خانواری که قبلا درخواست بازبینی داشتند این ماه به جمع یارانه بگیران افزوده شدند. اگر دهک یک تا ۳ باشند، رقم یارانه دریافتی آنها ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر فرد و اگر دهک ۴ تا ۹ باشند رقم ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر عضو خانوار به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رقمی که مسدود بوده و مبلغی که باید به ازای این چند ماه دریافت می کرده اند، در ماه آتی به حساب آنها واریز می‌شود.

نحوه ثبت نام جاماندگان یارانه نقدی و ثبت‌نامی‌های جدید

سرپرست پایگاه اطلاعات رفاهی ایرانیان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تکلیف جاماندگان و ثبت‌نامی‌های جدید یارانه گفت: برخی افراد جامانده به دلایل مختلف هنوز امکان ثبت‌نام پیدا نکرده‌اند. ثبت‌نام افراد جامانده و انصرافی‌های قبل، توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و از طریق درگاه my.gov.ir صورت می‌پذیرد.

پس از ثبت‌نام، اطلاعات خانوارهای ثبت‌نامی توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برای پایگاه رفاه ایرانیان ارسال شده و در اولین دور بعدی واریز یارانه، مورد وسع سنجی فوری قرار گرفته و در صورت حضور در دهک‌های ۱ تا ۹، سرپرستان خانوارهای مشمول برای واریز یارانه به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها معرفی می‌شوند.

زری‌باف درباره خانوارهایی که اخیرا مشمول شده و معوقات خود را دریافت نکرده‌اند و همچنین درباره تکلیف رفع مسدودی یارانه‌ها گفت: تمامی امور اجرایی مربوط به واریز یارانه‌ها، از جمله پرداخت معوقات مشمولان، تعیین تکلیف مبالغ مسدودی در حساب سرپرست خانوار، رفع مشکل واریز مبالغ کمتر از تعداد اعضا خانوار و … توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها صورت می‌پذیرد.

یارانه نقدی۴ میلیون تومانی به این سرپرستان خانوارها

به همت بنیاد ۱۵ خرداد ، مرحله اجرایی پویش لبخند مادری با هدف تشویق به فرزندآوری و حمایت از خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا رسما آغاز شد.

صبح‌ (سه‌شنبه) در مراسمی با حضور سرپرست و معاونان ستاد اجرایی فرمان امام، دبیر ستاد ملی جمعیت، مدیران عامل بنیاد ۱۵ خرداد و بنیاد برکت، آئین افتتاح رسمی پویش ملی "لبخند مادری" در محل نمایشگاه دائمی دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در این مراسم گفت: در راستای اجرای سیاست جوانی جمعیت و از طریق بنیاد ۱۵ خرداد اقدامات و طرح‌های متنوع زیادی را درسال‌های اخیر اجرا کرده‌ایم.

عارف نوروزی افزود: در پویش لبخند مادری ۵۰ هزار بسته شامل ۴۰ قلم از وسایل مورد نیاز مادر و نوزاد به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان به خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر اهدا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام اقلام این بسته‌ها، اجناس باکیفیت ایرانی هستند و با این اقدام از اشتغال‌آفرینی و رونق گرفتن چرخه تولید نیز حمایت می‌شود.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام افزود: همچنین سلسله خدماتی هم برای خانواده‌های جوان به ویژه در مناطق کم‌برخوردار، زوجین دانشجو و سرباز، حوزه‌های علمیه و اشتغال والدین کودکان تازه متولد شده از طریق بنیاد برکت و بنیاد ۱۵ خرداد در نظر گرفته و تسهیلاتی پیش‌بینی کرده‌ایم.

نوروزی درباره ارزش ریالی این بسته‌ها گفت: ارزش ریالی هر بسته لبخند مادری ۴ میلیون تومان است؛ از امروز توزیع این ۵۰ هزار بسته در دو مرحله آغاز می‌شود و قصد داریم این برنامه را به صورت مستمر ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام محوریت این کار را برعهده گرفته و در این مسیر مشارکت خیرین و مردم نیز از طریق همکاری صداوسیما و معرفی این پویش در برنامه عصر جدید همراه ما بوده است.

دبیر ستاد ملی جمعیت نیز در این مراسم گفت: از مسئولین ستاد اجرایی فرمان امام که پایه‌گذار اقدامات مؤثر برای اجرای سیاست جوانی جمعیت و حمایت از مادران و نوزادان هستند تشکر می‌کنم، پویش ملی لبخند مادری، کاری ابتکاری و ویژه است.

سیدکاظم فروتن افزود: انتظار داریم که بحث جوانی جمعیت با یک حرکت مردمی توأم شود با اینکه مجلس قوانینی برای افزایش جمعیت وضع کرده و وظایفی را برای دستگاه‌های مختلف برای فرزند آوری و حمایت از آنها وضع کرده ولی این اقدامات زمانی نتیجه می‌دهد که یک نهضت مردمی در کل کشور برای حمایت از جوانی جمعیت شکل بگیرد.

دبیر ستاد ملی جمعیت تصریح کرد: امیدوارم با کمک ستاد اجرایی فرمان امام و مردم شاهد جبران عقب‌ماندگی به وجود آمده در سال‌های گذشته در حوزه جمعیت باشیم.

فروتن خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد جامعه فعلی ایران سالمند هستند اما سال ۱۴۰۵ این میزان به ۳۰ درصد می‌رسد و جوانان فعلی سالمندان آینده محسوب می‌شوند؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب هم بارها تاکید داشته‌اند باید از هم‌اکنون برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد نیز در این مراسم گفت: ۲۰ پروژه ویژه و محوری در حوزه جمعیت مانند تسهیلات درمان ناباروری، اطلس جمعیت، مجمع خیرین جمعیت، شبکه ملی حمایت از تسهیلگران و.. در دستور کار بنیاد ۱۵ خرداد قرار گرفته است.

حمیدرضا علیان‌زادگان افزود: در افق نزدیک هدف‌گذاری ما این است که به هر فرزند که در ایران اسلامی به دنیا می‌آید یک بسته لبخند مادری اهدا کنیم.

وی تصریح کرد: ارائه تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی و کارت هدیه به زوج‌های دانشگاهی دارای سه فرزند و بالاتر، اجرای پروژه پلتفرم خدمات رسان مجازی برای ارائه کالاهای موردنیاز خانواده‌ها با تخفیف ویژه با کمک پلتفرم باسلام، ارائه ۲۰ میلیون تومان تسهیلات شروع درمان ناباروری از جمله اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در این خصوص است.

منبع: خبر آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه