تا به حال شده که دوران سختی از زندگی را بگذرانید و از آن رهایی نداشته باشید مانند رهایی از افسردگی که با 8 نکته ساده از آن عبور خواهید کرد.

کدخبر : 4754
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

راه کارهایی موثر برای رهایی از افسردگی بدون دارو

1.نماندن در چیزهایی که شما را اذیت می کند و دوستش ندارید:

اولین قدم برای متوقف کردن یک شخص غمگین این است که درک کنیم ماندن در یک ایده ی همیشگی مضر و بی فایده است.

تمرکز کردن روی چیزی که شما را افسرده کرده، نه تنها غم و اندوه را افزایش می دهد بلکه نا امیدی از عدم توانایی در انجام هر چیزی هم سراغ شما می آید. برای متوقف کردن این دایره ی بد ، ذهن خود را با اندیشه های دیگر پر کنید. در هر فعالیتی که سرگرم کننده است، شرکت کنید و مشغول به کار شوید. شاید در ابتدا کمی مشکل باشد، اما به تدریج برای شما آسان تر خواهد بود.

2.حرکت کنید

هنگام ورزش، مغز موادی را تولید می کند که حس شادی ما را افزایش می دهد. برای مقابله با این لحظات افسردگی، می توانید سعی کنید که فعالیت هایبدنی خود را آغاز کنید.

3. خواب کافی داشته باشید

به اندازه ی کافی بخوابید.متوقف کردن غم یک فرد، کار ساده ای است، در صورتی که شما ذهن آرامی داشته باشید. به یاد داشته باشید که باید حداقل 6 تا 9 ساعت بدن و ذهن استراحت کامل داشته باشد.اگر فردی هستید که تمایل به بیداری دارید، احتمال دارد که دلیل ناراحتی شما از کمبود خواب نیست، و خلق و خوی شما به این شکل باشد و ناراحتی شما به عوامل دیگری بستگی دارد.خواب به شما کمک می کند تا ذهن خود را به اندازه ی کافی استراحت دهید.شما متوجه خواهید شد که بعد از خواب همه چیز بهتر می شود.اگر سخت خوابتان می برد و مشکل دارید، چای آرام بخش یا یک شیر گرم با عسل بنوشید. 

 

4.اطراف خود را با افراد مثبت محاصره کنید:

افرادی که در خود ما را احاطه کرده اند، نقش مهمی در زندگی ما دارند. آنها بر شیوه تفکر و احساس ما تاثیر می گذارند. افکار و احساسات نیز مانند بیماری ها مسری هستند.اگر افرادی که با آنها زندگی می کنید، منفی باشند ، طبیعی است که شما نیز همان نوع افکار را شروع کنید.برای متوقف کردن یک فرد غمگین، اطرافش را با افراد خوشحال و مثبت احاطه کنید که به او کمک کنند تا زندگی خوبی داشته باشد.

5.پیش بینی لحظات غم و اندوه

در زندگی شما ، احساسات به سرعت در حال تغییر هستند.همان طور که قرار است همیشه خوب و مثبت باشیم و تمرکز کنیم به همان اندازه هم پیش بینی غم مهم است.این آماده سازی با ایجاد و حفظ روابط با افراد مثبت به دست می آید.گنجاندن خاطرات مثبت در زمانی که غم به سراغمان می آید ، نتیجه ی بسیار قابل قبولی را به همراه دارد.

6.روال زندگی خود را تغییر دهید.

اینکه هر روز یک کار را انجام دهید،و با همان افراد به اشتراک بگذارید ، می تواند برای هر کسی دلسرد کننده باشد.پس این روال را تغییر دهید و کارهایی را انجام دهید که باعث هیجان و طراوت شما شود.

7.هوایتان را تغییر دهید.

پنجره را باز کنید.یکی از راه های مبارزه با ناراحتی و غم این است که محیط اطراف خود را عوض کنیم.یا اینکه می توانید با تمیز کردن اتاق خود یا تنظیم مجدد برخی از وسایلتان شروع کنید.شما نیازی به تغییرات خیلی بزرگ ندارید، تغییرات کوچک هم می توانند روحیه ی شما را عوض کنند.

8.کاری برای کمک به خود انجام دهید.

در ابتدا دلیلی برای ناراحتی خود پیدا کنید. هنگامی که شما این کار را انجام می دهید، به یک استراتژی برای مقابله با آن ایجاد می کنید.داشتن هدف در ذهن شما کمک می کند که تمرکز خود را حفظ کنید و ممکن است که با گذشت زمان ، پاسخی برای حل مشکل خود پیدا کنید، اگر اینقدر غم و اندوه شما شدید شده است که یک مشکل جدی ایت و به دنبال یک درمانگر باشید. 

 

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه