قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

امروز قیمت طلا 18 عیار و قیمت دلار پیشروی کرد . آخرین نرخ اونس طلا قیمت اونس طلا امروز نزدیک به 4 دلار رشد کرد . فلز گران بهای جهانی امروز در محدوده 1716 دلار معامله شد.

کدخبر : 4634
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

 قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

جدول قیمت 3 روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار ) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۷۱۶ ۳.۸۰ ۰.۲۲ 09:00
۱,۷۱۲ ۸.۵۰ ۰.۴۹ روز قبل
۱,۷۰۳ -۷.۸۰ -۰.۴۶ ۲ روز پیش
قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز
قیمت طلا 18 عیار امروز گران شد . این فلز زرد رنگ داخلی امروز در محدوده 1 میلیون و 267 هزار و700 تومان معامله شد که نسبت به روز قبل 3 هزار و 900 تومان افزایش را نشان می دهد .

جدول قیمت 3 روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۲۷۶,۷۰۰ ۳,۹۰۰ ۰.۳ 11:29
۱,۲۷۲,۸۰۰ -۵,۰۰۰.۰۰ -۰.۴ روز قبل
۱,۲۷۷,۸۰۰ ۴,۸۰۰ ۰.۳۷ ۲ روز پیش
آخرین نرخ مثقال طلا 18 عیار
قیمت مثقال طلا در بازار امروز رشد کرد و به 5 میلیون و 526 هزار تومان رسید. 
قیمت دلار در بازار آزاد امروز
نرح دلار در بازار امروز  با 30 هزار و 200 تومان معامله شد . 

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار آزاد

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۳۰,۲۰۰ ۲۲۰ ۰.۷۲ 11:47
۲۹,۹۸۰ -۱۴۰.۰۰ -۰.۴۷ روز قبل
۳۰,۱۲۰ ۳۵۰ ۱.۱۶ ۲ روز پیش

افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه‌ خزانه‌داری آمریکا در بحبوحه انتظار سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی باعث کاهش قیمت طلا شده‌است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۱۶۹۳ دلار و ۷۷ سنت رسید.

تمرکز بازار در این هفته بر اجلاس بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه خواهد بود. انتظار می‌رود نرخ بهره در این اجلاس ۷۵ واحد افزایش یابد.

پیش‌بینی می‌شود نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا هم در اجلاس فدرال رزرو در بیستم و  بیست و یکم همین ماه افزایش یابد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

خبر رشد بخش خدمات در آمریکا در ماه اوت ارزش دلار را به بالاترین رقم طی ۲ دهه گذشته رسانده‌است. بدین‌ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌شود.

سود اوراق قرضه‌ خزانه‌داری آمریکا هم به بالاترین رقم از ماه ژوئن رسیده که نتیجه احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو آمریکاست.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به بالا رفتن ارزش دلار و سود خزانه‌داری آمریکا، بازگشت طلا به روند افزایش قیمت چندان آسان نخواهد بود.

قیمت نقره امروز با ۰.۸۵ درصد کاهش به ۱۷ دلار ۷۶ سنت رسید و پلاتین با ۱.۰۹ درصد کاهش ۸۴۶ دلار و ۸۰ سنت معامله می‌شود.

در بازار امروز هر گرم طلای 18 عیار با 9هزار و هفتصد تومان افزایش به یک میلیون و 279 هزار و دویست تومان در بازار طلا معامله شد. سکه امامی با 26 هزار تومان افزایش به 13 میلیون و 926 هزار تومان قیمت گذاری شد. سکه بهار آزادی با 8 هزار تومان کاهش به 13میلیون و 249 هزار تومان در تابلو اعلان قیمت‌ها نمایان شد.

قیمت طلا و انواع سکه را در جدول زیر مشاهده می کنید.  

قیمت ارز در صرافی ملی بدون نمایش تغییر قیمت‌ها نمایان شد. به طوری که قیمت دلار 28.542 تومان و قیمت یورو با 28.441 تومان معامله شد.

 جزئیات نرخ ارز را در جدول زیر مشاهده نمایید.

قیمت طلا

کارشناسان معتقدند این روزها اونس اثرگذاری خود را بر بازار طلا و سکه ایران تا حد زیادی از دست داده است و این بازار از قیمت ارز و اخبار برجامی پیروی می‌کند. در نتیجه در صورت تداوم انتشار اخبار مثبت از مذاکرات هسته‌ای و روند کاهشی قیمت دلار، بازار طلا و سکه ممکن است در کانال‌های فعلی که نسبت به به هفته‌های گذشته پایین‌تر است باقی بمانند.

در بازار طلا و سکه چه گذشت؟

امروز در بازار طلا و سکه نوساناتی وجود داشت. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا را در لحظه تنظیم این خبر کاهشی اعلام کرده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار اکنون یک میلیون و ۲۴۱ هزار و ۹۷۲ تومان داد و ستد می‌شود.

اما قیمت سکه طرح جدید در این لحظه روند افزایشی دارد و به قیمت ۱۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسیده است. رقم اعلامی حدود ۱۵ هزار تومان بیشتر از روز گذشته است. اما هنوز با کانال‌ ۱۴ میلیون تومانی پیشین فاصله دارد.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم اکنون روند افزاشی دارد و به ۱۳ میلیون رسیده است. رقم اعلامی حدود ۵۰ هزار تومان بیشتر از روز گذشته است.

تداوم روند کاهشی بازار طلا و سکه

شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز،  نیز قیمت هر گرم طلا را در لحظه تنظیم این گزارش، کاهشی و یک میلیون و ۲۳۸ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده است. حدود ۱۳ هزار تومان بیشتر از روز گذشته.

همچنین، این منبع قیمت تک‌فروشی سکه طرح جدید (امامی) را در لحظه تنظیم این خبر نزولی و ۱۳ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان اعلام کرده است. رقم اعلامی، نسبت به روز گذشته حدود ۱۴۱ هزار تومان کمتر است.

به گزارش این سایت، سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در لحظه تنظیم این خبر کاهشی است و ۱۲ میلیون و ۹۶۷ هزار تومان معامله می‌شود. این رقم، ۵۰ هزار تومان از روز گذشته، کمتر است.

اما نرخ اونس جهانی در لحظه تنظیم این خبر، افزایشی و ۱,۷۴۶ دلار اعلام شده است.

در بازار ارز چه گذشت؟

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز دلار در بازار آزاد بر اساس گزارش بعضی کانال‌های تلگرامی، روند کاهشی داشت. روز گذشته کف و سقف قیمت دلار ۲۹,۰۸۰ و ۲۹,۵۵۰ تومان اعلام شد. امروز آغاز معاملات با نرخ‌هایی در حدود ۲۹,۲۰۰ نومان کلید خورد. در ادامه اما قیمت‌ها روند کاهشی یافت و به کانال ۲۸ هزار تومان وارد شد. آخرین نرخ اعلامی برای معامله در این کانال‌ها، ۲۸,۸۵۰ تومان بود. اما در ادامه نرخ‌ها در معاملات غیرقانونی فردایی افزایشی شد و به کانال ۲۹ هزار تومان بازگشت. این کانال‌ها معمولا قیمت‌ها را بالاتر از کف بازار اعلام می‌کنند.

امروز دلار توافقی بین کانال ۲۷ و ۲۸ هزار تومان در نوسان بود. امروز دلار هرات هم در کانال ۲۸ هزار تومانی نوسان داشت.

تا زمانی که مذاکرات به نتیجه نرسد، نمی‌توان مسیر حرکت دلار را مشخص کرد. دلار با هر خبر سیاسی بالا و پایین می‌شود و اخبار موجود در بازار هم بسیار متفاوت و متناقض است. عده‌ای می‌گویند مذاکرات به نتیجه می‌رسد و دلار تا ۵۰ و ۲۶ هزار تومان هم می‌رسد. پس دست نگه داشته‌اند تا به موقع دلار بخرند.

برخی دیگر هم معتقدند که مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد یا اگر برسد، تاثیرش بر بازار ارز موقتی است و قیمت دلار دوباره به سمت بالا میل می‌کند.

سیگنال‌های موثر بر قیمت طلا و سکه

علاوه بر قیمت دلار، در مدت اخیر بازارهای مالی از جمله طلا و سکه، تحت تاثیر مذاکرات وین و اخبار سیاسی قرار داشتند. در این روزها نیز سیگنال‌هایی از مذاکرات هسته ای برای بازارها ارسال شده است.

رسانه‌های آمریکایی از افزایش احتمال توافق بین این آمریکا و ایران با وجود پابرجا ماندن شکاف‌ها خبر می‌دهند.

واشنگتن پست نوشت: به نظر می رسد ایران و آمریکا به توافق هسته‌ای نزدیک‌تر شده‌اند، اما موانع و شکاف‌هایی در این پرونده باقی مانده است.

با توجه به شواهد موجود انتظار می‌رود دولت بایدن در هفته جاری کار بررسی پیشنهادات برجامی ایران را به اتمام برساند. هرچند هیچ یک از طرفین نشانه مستقیمی برای احیای توافق سال ۲۰۱۵ که ترامپ از آن خارج شد را بروز نمی‌دهند.

طبق گزارش واشنگتن پست مقامات آمریکایی پیش‌بینی می‌کنند تا روز چهارشنبه (امروز) به پیشنهادات برجامی ایران پاسخ دهند.

امروز دلار توافقی بین کانال ۲۷ و ۲۸ هزار تومان در نوسان بود. امروز دلار هرات هم در کانال ۲۸ هزار تومانی نوسان داشت.

تا زمانی که مذاکرات به نتیجه نرسد، نمی‌توان مسیر حرکت دلار را مشخص کرد. دلار با هر خبر سیاسی بالا و پایین می‌شود و اخبار موجود در بازار هم بسیار متفاوت و متناقض است. عده‌ای می‌گویند مذاکرات به نتیجه می‌رسد و دلار تا ۵۰ و ۲۶ هزار تومان هم می‌رسد. پس دست نگه داشته‌اند تا به موقع دلار بخرند.

برخی دیگر هم معتقدند که مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد یا اگر برسد، تاثیرش بر بازار ارز موقتی است و قیمت دلار دوباره به سمت بالا میل می‌کند.

منبع: اقتصاد نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه