تصاویری از کشف جسد یک زن مجازات شده به جرم خون آشامی در لهستان در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. تصویری که بر اساس گزارشی از دیلی میل که ایسنا ترجمه کرده، متعلق است به اکتشافات باستانی در حوالی دهکده پین در کشور لهستان .

کدخبر : 4579
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

جسد با کلاه ابریشمی بر سر ، احتمالا متعلق است به یکی از اشراف زادگان اما نوع دفن غیر معقول پی برده اند که احتمالا این جسد متعلق به یک خون آشام است. دندان های بیرون زده نیش و البته داسی که به صورت عمودی روی گردن و سینه جنازه قرار داشته نشانه هایی هستند که حکایت از مجازات این زن در قرون وسطی به جرم خون آشام بودن دارد. سرپرست تیم باستان شناسی مشغول در دهکده پین اعتقاد د ارد داس طوری قرار گرفته تا اگر جنازه زنده شود ، داس گردنش را قطع کند.»

افسانه‌هایی که درباره بازگشت مردگان از مرگ در اروپای شرقی روایت شده است، به قرن یازدهم میلادی برمی‌گردد؛ برخی از مردم نگران بودند که اجساد در قالب هیولاهای خون‌آشام از گور بلند شوند و زندگی افراد عادی را به خطر بیندازد.در این منطقه، کشف اجسادی که جمجمه ‌آن‌ها با میله آهنین یا تکه چوبی شکسته شده باشد،‌ غیرعادی نیست. مردم در آن دوره فکر می‌کردند این کار می‌تواند یکی از راه‌های مرگ همیشگی اجساد باشد.

در بخشی از نقاط این قاره، به ویژه در بین مردم «اسلاو»،‌ اعتقاد به وجود خون‌آشام‌ها به حدی گسترش پیدا کرده بود که وحشت شدیدی را در بین مردم رواج داده بود، حتی برخی از کسانی که مظنون به خون‌آشام بودند در آن دوره اعدام شدند.

خوناشام

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه