به گفته معاون امور زنان کسانی که در امر گشت ارشاد خارج از ضابطه عمل کردند، مواخذه شدند.

کدخبر : 3382
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

 معاون امور زنان ریاست جمهوری درباره مسائل مربوط به امنیت اخلاقی در جامعه و گشت ارشاد توضیح داد.

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داد، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده گفت: شاید ۱۰ درصد از مواردی که نیروی انتظامی برخورد می‌کند درباره مسأله پوشش است آن هم درباره بی‌حجابی و برهنگی است وگرنه اکثر برخوردهای نیروی انتظامی با مسأله سرقت، زورگیری مواد مخدر و… مواردی است که واقعا ضامن امنیت ماست مربوط می‌شود.

خزعلی ادامه داد: ممکن است ضابطین خطاهایی هم انجام دهند و طبق دستوری که به آنها داده شده عمل نکنند اما مواردی که پیش آمد حتما در جریان هستید که مواخذه شدند کسانی که خارج از ضابطه عمل کردند و عذرخواهی شد از کسی که به گونه‌ای کرامت او پایمال شد. باید توجه داشت که جایگاه پلیس امنیت ما باید حفظ شود چون اقتدار آنها باعث می شود خانم‌ها با امنیت تردد کرده و مردم حس آرامش کنند.

خزعلی یادآور شد: با خطاها باید برخورد کرد، اصلاح شود و در جلسه امروز درباره همه اینها صحبت کرد آموزش‌های کافی داده شود و مسایل قانونی در قالب فرهنگ جا بیفتد.

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور در ادامه در واکنش به گفته مجری درباره خطاهایی که از طرف گشت‌های امنیت اخلاقی رخ می‌دهد و خستگی را به تن همگان می‌گذارد تصریح کرد: بسیاری از این موارد بزرگنمایی است و خارج از آن چیزی که بوده مطرح می‌شود و در شبکه‌های اجتماعی بد القا می‌کنند.

وی در پایان گفت: ما اصلا گشت ارشاد نداریم اینها پلیس امنیت اجتماعی است که به همه مسایلی که خلاف قانون باشد یا جرم باشد می‌پردازد و ممکن است از جمله آنها به برهنگی بپردازند که آن هم در قانون جرم است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه