پس تایید وزارت بهداشت مبنی بر شیوع موج هفتم کرونا در ایران، سازمان جهانی بهداشت نیز هشدار داد این ویروس ممکن است در آینده با سویه‌هایی جدید در دنیا اوج بگیرد.

کدخبر : 3111
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

 با افزایش جهانی مرگ‌ومیر ناشی از کرونا، سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که ممکن است در آینده نزدیک موج‌های دیگری از این بیماری وجود داشته باشد.

مهر به نقل از هلث سایت، «سومیا سوامیناتان»، دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که ممکن است در آینده نزدیک موج‌های بیشتر دیگری از بیماری کرونا وجود داشته باشد. او از کشورها خواسته است که هوشیار باشند و برنامه‌ای مبتنی بر داده برای واکنش سریع در صورت شیوع مجدد عفونت داشته باشند.

این دانشمند گفت: «سویه‌های فعلی کرونا ممکن است قابل انتقال‌تر شوند و توانایی بیشتری برای فرار از سیستم ایمنی بدن داشته باشند که می‌تواند منجر به تعداد بیشتری از عفونت‌ها و بستری شدن در بیمارستان شود.»

وی در ادامه افزود: «ما باید برای موج‌های جدید کرونا آماده باشیم. هر سویه جدید قابل انتقال‌تر و ایمنی گریزتر خواهد بود و تعداد بیشتری مبتلا به بیماری شده و بستری‌ها بیشتر خواهد شد. همه کشورها باید با برنامه‌ای مناسب، به‌سرعت به شرایط در حال تغییر واکنش نشان دهند.»

به گفته سوامیناتان، «ما شاهد یک چرخش جهانی در مرگ‌ومیر کرونا هستیم. پس از ماه‌ها روند نزولی، دوباره بیماری شروع به افزایش کرده است. با توجه به ویژگی‌های سویه BA.۵ اومیکرون، این اتفاق دور از انتظار نیست. ۳/۴ جهان در مورد واکسیناسیون به روز نیستند.»

افزایش کرونا در کشورهایی مانند ایالات متحده، فرانسه، ایتالیا، آلمان، ژاپن و برزیل مشاهده شده است. در حال حاضر، بیشترین میزان مرگ‌ومیر جهانی در ایالات متحده و برزیل هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه