پزشکیان | مسعود پزشکیان

پزشکیان رییس جمهور ایران شد | مسعود پزشکیان را بشناسید

در خبر زیر مختری از زندگی مسعود پزشکیان ،نهمین رییس جمهوری ایران را میخوانید.

 پزشکیان رییس جمهور ایران شد | مسعود پزشکیان را بشناسید
کدخبر : 19591
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

سالها پیش همسر و فرزند ذکور مسعود پزشکیان از دنیا رفتند.مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری است که در دور نخست با کسب بیش از 10 میلیون رای، پیشتاز رقابت انتخابات شد و به همراه سعید جلیلی به دور دوم انتخابات راه یافت. مسعود پزشکیان در حال حاضر نماینده مجلس شورای اسلامی است. در انتخابات ریاست جمهوری 1403 جبهه اصلاحات از مسعود پزشکیان حمایت می کند.

در مختصر بیوگرافی که در صفحه رسمی اینستاگرام مسعود پزشکیان منتشر شده است می خوانیم که پدر و مادر مسعود پزشکیان اهل ارومیه بودند. گفته شده است آنها به واسطه شغل پدر مسعود پزشکیان در مهاباد زندگی میکردند و در واقع اصالتشان به ارومیه با میگردد.

مسعود پزشکیان سال‌ها پیش با همسر مرحومش که به گفته وی متخصص زنان بوده ازدواج کرد و زندگی مشترک آنها متاسفانه در سال 1373 با تصادف و درگذشت همسرش به پایان رسید. همسر مسعود پزشکیان در این تصادف همراه با یکی از فرزندانشان دار فانی را وداع گفت و پزشکیان پس از درگذشت همسرش ازدواج مجدد نداشته است.

فرزندان مسعود پزشکیان

آقای پزشکیان 4 فرزند داشت که یکی از پسران ایشان در سانحه تصادف درگذشت و در حال حاضر ایشان یک دختر و دو پسر دارند. نام فرزندان مسعود پزشکیان زهرا، یوسف و مهدی می‌باشد. فرزندان دکتر پزشکیان رشته پزشکی نخوانده و در رشته های شیمی، فیزیک و برق ادامه تحصیل داده اند و شغل فرزندان مسعود پزشکیان با پدر و مادر مرحوم خود متفاوت است.

بر اساس هشتمین گزارش ستاد انتخابات وزارت کشور مسعود پزشکیان با مشارکت ۴۹.۸ درصدی مردم، نهمین رئیس جمهوری ایران شد.

 شمارش آرای ماخوذه دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با پایان زمان رای گیری،‌ از ساعت ۲۴ امروز شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ در شعب اخذ رای تمام شده است.

در این دوره از انتخابات مسعود پزشکیان و سعید جلیلی به عنوان نامزدهای کسب کرسی ریاست پاستور حضور داشتند.

مسعود پزشکیان پیروز انتخابات شد

۰۶:۵۰ طبق اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در گزارش نهایی شمارش آرا، از مجموع ۳۰میلیون و ۵۳۰هزار و ۱۷۵رای، مسعود پزشکیان ۱۶میلیون و ۳۸۴هزار و ۴۰۳ رای پیروز انتخابات شد. سعید جلیلی هم ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۳۷۹ رای را از آن خود کرد.

در این دور از انتخابات، ۴۹.۸ درصد از واجدین شرایط مشارکت کردند و این در حالی است که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، نرخ مشارکت ۴۰ درصد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد