مسکن | مسکن رایگان

خبر مهم از قیمت مسکن در روز جمعه | مسکن چند شد؟

قیمت خانه‌های تهران در اردیبهشت و خرداد امسال به ترتیب به میزان سه میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان افزایش یافت و به مرز متری ۸۵ میلیون تومان رسید.

خبر مهم از قیمت مسکن در روز جمعه | مسکن چند شد؟
کدخبر : 19582
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

در طی دو ماه گذشته، قیمت مسکن در تهران به طور قابل توجهی افزایش یافت و به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در هر متر مربع رسید. اطلاعات منتشر نشده از بانک مرکزی نشان می‌دهد که قیمت مسکن در پایتخت به بیش از ۸۵ میلیون تومان در هر متر مربع افزایش یافته است، که این میزان بیشترین قیمت ثبت شده تاکنون است.

 افزایش قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران به یک شکل نیست و مثلا در منطقه ۱۶ که بخشی از جنوب پایتخت است، با رشد قیمت تقریبا ۱۵ درصدی روبرو می‌شیم. فرض گرفتن رقم متری ۸۵ میلیون به عنوان متوسط قیمت مسکن تهران، ارزش یک خانه ۱۰۰ متری را در کل شهر حدود هشت میلیارد و ۵۹۱ میلیون نشان می‌دهد. در منطقه یک که گران‌ترین نقطه بازار مسکن پایتخت است، طبق آمار‌های رسمی با دو برابر این ارقام سروکار داریم و کف قیمت مسکن در مناطق جنوبی تهران به حول‌وحوش متری ۴۵ میلیون رسیده است.

قیمت مسکن در تهران براساس آخرین آمار‌های رسمی که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، دقیقا به متری ۸۵ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان رسید.

قیمت مسکن در تهران در آمار‌های رسمی به شکل میانگین اعلام می‌شود و برگرفته از دل خریدوفروش‌های رسمی است. طبیعتا قیمت آپارتمان فول‌امکانات در مناطق گران شهر با خانه‌های سایر محله‌های پایتخت متفاوت است و بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن تهران را از برآیند سه هزار و ۸۷۲ معامله‌ای که به شکل رسمی در سامانه املاک مستغلات ثبت شدند، استخراج کرده.

قیمت مسکن در تهران حالا به شکلی است که خرید آپارتمان ۱۰۰ متری و دوخوابه در پایتخت، به شکل میانگین هشت میلیارد و ۵۹۱ میلیون هزینه دارد. قیمت آپارتمان ۸۰ متری در تهران، معادل شش میلیارد و ۸۷۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و کسی که دنبال خرید خانه ۵۰ متری و نقلی در تهران است، گزینه‌هایی را پیش‌رو دارد که متوسط قیمتشان به چهار میلیارد و ۲۹۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد.

قیمت مسکن تهران فروردین امسال ۸۱ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان اعلام شده بود و حالا در این مدت کمی بیش از پنج درصد به قیمت مسکن تهران اضافه شده. رشدی که در همه مناطق پایتخت سروشکل یکسانی نداشته است.

قیمت مسکن در کدام منطقه تهران بیشتر افزایش پیدا کرد

قیمت مسکن در منطقه یک که گران‌ترین نقطه بازار مسکن پایتخت است، به متری ۱۶۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده است. دو ماه قبل متوسط قیمت مسکن در منطقه یک تهران که محله‌های مثل نیاوران، فرمانیه و زعفرانیه و ... را دل خود جای داده، متری ۱۵۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود.

قیمت مسکن در منطقه یک تهران ظرف دو ماه بیش از متری ۱۰ میلیون بالا رفته که معادل رشد هفت درصد است. با این حال در سه منطقه دیگر با افزایش بیش از ۱۰ درصدی ظرف دو ماه روبرو هستیم.

قیمت مسکن در منطقه ۱۶ که بخشی از جنوب شهر است، بیشتر از هر منطقه دیگری در دو ماه پایانی بهار، افزایش پیدا کرده است؛ حول‌وحوش ۱۵ درصد. قیمت مسکن در منطقه ۱۶ از متری ۴۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان به بیش از متری ۵۰ میلیون تبدیل شده است. از این حیث مناطق ۱۴، ۲۲ و ۲۰ در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

قیمت مسکن در طرف مقابل در منطقه‌ای مثل منطقه شش که محله‌هایی مثل یوسف‌آباد، امیرآباد، حوالی پارک لاله، خیابان کارگر و ... را شامل می‌شود، کمترین رشد را در این مدت داشته و عددورقم‌ها در حد ۱.۵ درصد بالا آمده است.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد