سعید جلیلی | سعید جلیلی ریاست جمهوری

حملات شدید به جلیلی و طرفدارانش | سعید جلیلی به دردسر افتاد

اگر جلیلی، زاکانی و قاضی زاده کنار بروند قالیباف می تواند در دور اول انتخابات را تمام کند.

حملات شدید به جلیلی و طرفدارانش | سعید جلیلی به دردسر افتاد
کدخبر : 19507
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

کانال تلگرامی صابرین نیوز، بخشی از نظرسنجی دانشگاه تهران (۱ تیر) را منتشر کرد که نوشته بود:

*مطابق این جدول، قالیباف در صورت کنار رفتن ۳۸ درصد رای به جلیلی و ۲۰ درصد به پزشکیان منتقل می‌کند (یعنی بخش قابل توجهی از آرای قالیباف به سبد پزشکیان اضافه میشد)

*در صورتی که جلیلی کنار برود ۴۵ درصد رای به قالیباف منتقل می کند و فقط ۵ درصد رای به پزشکیان می دهد. (یعنی بخش عمده سبد رای جلیلی به سبد قالیباف اضافه میشد)

* اگر جلیلی، زاکانی و قاضی زاده کنار بروند قالیباف می تواند در دور اول انتخابات را تمام کند.

به گزارش فرارو؛ سعید جلیلی دوشنبه‌شب در مناظره رودررو با مسعود پزشکیان، بحث افزایش سرعت اینترنت را پیش کشید و چندمرتبه تکرار کرد سرعت اینترنت موبایل و سرعت اینترنت ثابت باید به ترتیب باید ۱۰ برابر و ۵۰ برابر شود.

سرعت اینترنت موبایل ایران بر اساس آخرین گزارش سایت اسپیدتست به‌عنوان مرجع بین‌المللی سنجش کیفیت اینترنت و رتبه‌بندی کشورها، نشان می‌دهد ۳۱.۸۲ مگابیت بر ثانیه عنوان شده است. دی‌ماه پارسال، این عدد معادل ۳۱.۸۲ درصد بود و دولت سیزدهم آن زمان در تصمیمی جنجالی موافقتش با افزایش قیمت را مشروط به بهبود ۳۰ درصدی کیفیت اینترنت دانست. با این حال گزارش اسپیدتست نشان می‌دهد با وجود افزایش قیمت‌ها، اپراتور‌ها نتوانسته‌اند به قول و قرارشان درباره بهبود سرعت اینترنت عمل کنند.

اینترنت ثابت ایران هم جایگاه قابل‌قبولی ندارد. گزارش سایت اسپیدتست می‌گوید در نیمه دوم اردیبهشت و نیمه اول خرداد امسال، کاربران اینترنت ثابت با میانگین سرعت ۱۵.۲۸ مگابیت بر ثانیه سروکله بزنند. هر دو عدد نسبت به دوره‌های گذشته بهبود پیدا کرده؛ اما این پیشرفت هرگز نه در مقیاس جهانی و نه حتی نسبت به وضعیت خودمان، چشمگیر نیست.

اینترنت موبایل و ثابت ایران را می‌توان باتوجه‌به گزارش اسپیدتست در مقابل اینترنت دیگر کشور‌ها مقایسه کرد. میانگین سرعت اینترنت موبایل ایران در آخرین رده‌بندی به ۳۷.۳۶ مگابیت بر ثانیه رسیده؛ اما میانگین سرعت اینترنت موبایل دنیا معادل ۵۲.۴۸ مگابیت بر ثانیه گزارش شده است.

سرعت اینترنت ثابت ایران هم در حالی ۱۵.۲۸ مگابیت بر ثانیه عنوان شده که در دنیا با متوسط سرعت ۹۳.۶۷ مگابیت بر ثانیه عنوان شده است.

گاف سعید جلیلی در اولین مناظره رودررو با مسعود پزشکیانآیا می‌توان وعده افزایش ۹۰۰ و چهار هزار و ۹۰۰ درصدی سرعت اینترنت موبایل و ثابت را گاف انتخاباتی دانست؟

سعید جلیلی بدون توجه به آمارها، از روز دوشنبه تبلیغاتش را بر پایه افزایش سرعت اینترنت استوار کرده و وعده داد سرعت اینترنت موبایل را ۱۰ برابر کند و باعث افزایش ۵۰ برابری سرعت اینترنت ثابت شود. هر دو وعده وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسند، اما احتمال تحقق‌شان ضعیف و اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم، محال به نظر می‌رسد.

وعده افزایش ۱۰ برابری سرعت اینترنت موبایل یعنی کاربران از شر میانگین سرعت فعلی ۳۷.۳۶ مگابیت بر ثانیه خلاص شوند و اینترنتی با متوسط سرعت ۳۷۳.۶ مگابیت بر ثانیه پیش رو داشته باشند. متوسط سرعت جهانی اینترنت موبایل در حال حاضر ۵۲.۴۸ مگابیت بر ثانیه است و قطر به‌عنوان دارنده صدرنشین رده‌بندی جهانی، به کاربران اینترنت موبایل سرعت ۳۲۹.۳۷ مگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد.

وعده افزایش ۵۰ برابری سرعت اینترنت موبایل، امکان تحققش کمتر است. در حال حاضر کاربران ایرانی با متوسط سرعت ۱۵.۲۸ مگابیت بر ثانیه دست‌وپنجه نرم می‌کنند، اما اگر وعده سعید جلیلی عملی شود، اینترنت ثابت با سرعت ۷۶۴ مگابیت در ثانیه پیش روی کاربران قرار خواهد گرفت. ذوق‌زده شدید؟ بررسی‌های فرارو نشان می‌دهد سایت اسپیدتست سریع‌ترین اینترنت ثابت دنیا را متعلق به سنگاپور می‌داند و گواهی می‌دهد در این کشور کاربران سرعت ۲۸۹.۹۸ مگابیت بر ثانیه را پیش رو دارند. میانگین سرعت اینترنت ثابت دنیا هم فعلا معادل ۹۳.۶۷ مگابیت بر ثانیه گزارش شده است.

وعده سعید جلیلی برای دسترسی به متوسط سرعت ۷۶۴ مگابیت بر ثانیه به همین دلیل ممکن است در نهایت کارکردی شبیه وعده پرداخت ۲۰ گرم طلا، اعتبار یک میلیارد تومانی زوج‌های جوان، توزیع گوشت یا تحویل ۲۰۰ مترمربع زمین رایگان به خانوار‌های فاقد مسکن داشته باشد و همان سرنوشت را پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد