حمله تروریستی

فوری: حمله تروریستی در شهر | حادثه خونین در شهر

وزارت دفاع نیجر از کشته شدن ۲۰ نیروی نظامی و یک غیرنظامی در حمله «ائتلافی از گروه‌های تروریستی مسلح» خبر داد.

حجم ویدیو: 1.63M | مدت زمان ویدیو: 00:00:17 دانلود ویدیو
کدخبر : 19362
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

 وزارت دفاع نیجر  گفت: ۹ نفر در این حمله زخمی شدند و چهار روز عزای عمومی اعلام شده است.

این وزارتخانه افزود که «ده‌ها تن» از مهاجمان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند و تعقیب زمینی و هوایی برای یافتن سایر مهاجمان آغاز شده است.

وزارت دفاع نیجر تاکید کرد که عزم نیروهای امنیتی برای «ادامه مبارزه برای حاکمیت ملی تزلزل‌ناپذیر است.»

 

نیجر نقشی محوری در عملیات نظامی علیه شبه‌نظامیان در منطقه «ساحل» آفریقا دارد و میزبان یک پایگاه هوایی بزرگ آمریکایی است. آمریکا پس از کودتای سال گذشته در نیجر حمایت امنیتی خود از این کشور را تعلیق کرد و همزمان ضمن درخواست برای انتقال قدرت به یک دولت غیرنظامی، بیش از یک هزار نیروی نظامی را که در خاک نیجر دارد، حفظ کرد.

اما وزارت دفاع آمریکا حدود ۲ ماه پیش دستور داد همه یک هزار نیروی رزمی این کشور در نیجر خارج شوند.

علی لامین زین نخست وزیر نیجر گفت که روابط نظامی با آمریکا در پی تهدید علیه این کشور به دلیل همکاری با ایران و روسیه قطع شد.

وی اظهار کرد، روابط نظامی نیجر و آمریکا پس از آن قطع شد که یک مقام آمریکایی در سفر به این کشور آفریقایی و مذاکره برای ماندن نظامیان ایالات متحده، زبان به تهدید گشود.

روابط نیجر و کشورهای آفریقایی، فرانسه و آمریکا در پی کودتای نظامی سال گذشته در این کشور آفریقایی تیره شد و حاکمان نظامی ابتدا خواستار خروج نیروهای نظامی فرانسه شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد