قیمت دلار | قیمت دلار در بازار | قیمت دلار امروز

خبر مهم از قیمت دلار در 5 تیر | سرنوشت وحشتناک دلار در بازار

امروز قیمت دلار مبادله ای به ۴۶,۰۰۱ (چهل و شش هزار و یک ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، بدون تغییر است.

خبر مهم از قیمت دلار در 5 تیر | سرنوشت وحشتناک دلار در بازار
کدخبر : 19302
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

توجه کارشناسان اقتصادی به رویکرد هر یک از کاندیداها در تعیین قیمت دلار مورد بررسی قرار می‌گیرد. برزو حق‌شناس، کارشناس اقتصادی، با تأکید بر افزایش تقاضای دلار در تابستان، معتقد است کاهش قیمت این ارز اتفاق می‌افتد در صورتی که نامزدی رأی بگیرد که بر اهمیت برقراری روابط با غرب تأکید داشته باشد.

قیمت اسکناس دلار همانند سال گذشته که در منطقه ۴۸ و ۴۹ هزار تومانی نوسان داشت، با همان الگو و ۱۰ هزار تومان رشد در خرداد امسال معامله شد. به اعتقاد معامله‌گران بازار ارز، این روند رفت و برگشتی عادی است و با اهرم ارزپاشی بازارساز مهار شده است. فعلاً انتخابات ریاست‌جمهوری که کمتر از یک هفته به برگزاری آن باقی مانده مهم‌ترین سیگنالی است که توجه فعالان بازارهای مالی را جلب کرده است.

در همین راستا برزو حق‌شناس، کارشناس اقتصادی، با تاکید بر روند ساید قیمت دلار در هفته‌های گذشته به تجارت‌نیوز گفت: «با توجه به محدوده معاملاتی مشخص دلار، در هفته‌ جاری که منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری است، پایداری روند ساید در بازار ارز مورد انتظار است.»

او به گارد احتیاطی معاملات در بازارهای مالی با توجه به انتخابات پیش‌ رو اشاره کرد و توضیح داد: «برای دلار در کوتاه‌مدت روند رفت و برگشتی فعلی قابل پیش‌بینی است. در صورتی که یکی از کاندیداها موضوع لزوم حل مسائل ایران با کشورهای غربی را ارائه دهد، هرچه به برگزاری انتخابات نزدیک شویم و احتمال انتخاب چنین کاندیدایی افزایش پیدا کند و جدی‌تر شود، می‌تواند به کنترل قیمت دلار کمک کند.»

حق‌شناس افزود: «اگر بازار احساس کند انتخاب کاندیدای موافق برجام و افزایش روابط ایران با سایر کشورها جدی است، این موضوع می‌تواند به کاهش قیمت دلار کمک کند.»

تقاضای تابستان، کار بازارساز را سخت می‌کند

این کارشناس اقتصادی در خصوص پیش‌ بینی میان‌مدت قیمت دلار خاطرنشان کرد: «اگر در نتیجه انتخابات، گفتمان لزوم رابطه با غرب پیروز شود، با وجود مسائل اقتصادی، دلار می‌تواند نیمه کریدور پنجم را به سمت پایین بشکند.»

او ادامه داد: «در صورتی که گفتمان مذکور رأی نیاورد شاهد شروع روند صعودی دلار در تابستان خواهیم بود؛ زیرا ما از فاز ماه‌های کاهش تقاضا برای دلار عبور کرده‌ایم و با ورود به تابستان و میانه‌های تیر تقاضا برای دلار بیشتر می‌شود و این موضوع کمی کار را برای بازارساز سخت می‌کند.»

پیش بینی قیمت دلار

قیمت ها در بازار ارز تهران تغییر فاز دادند و قدم در مسیر صعودی گذاشتند تا معامله گران با امید به تداوم این روند معاملات امروز دوشنبه ۴ تیر را آغاز کنند. دلار هرات که روز گذشته را با نرخ ۵۹ هزار و ۳۵۰ تومان آغاز کرده بود، با افزایش ۲۵۰ تومانی در ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومان به کار خود پایان داد. این روند افزایشی در معاملات پشت خطی بازار هم تداوم داشت و ارزش دلار هرات در لحظه نگارش این گزارش بالا رفت و به کانال ۶۰ هزار تومان ورود کرد. مسیری که در روز گذشته درهم امارات هم تجربه کرد و با گپ مثبت ۶۰ تومانی در ۱۶ هزار و ۲۱۰ تومان بازگشایی کرد و با افزایش به ۱۶ هزار و ۳۱۰ تومان رسید. درهم امارات در حال حاضر به محدوده مقاومتی ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان نفوذ کرده و تا محدوده ۱۶ هزار و ۳۱۰ تومان رشد کرده است. براساس پیگیری خبرنگار اقتصادنیوز، تتر هم که در روزهای گذشته پشت سد مرز مقاومتی ۵۹ هزار و ۳۰۰ تومان اسیر شده بود، در معاملات شبانه توانست از این محدوده عبور کرده و در میانه کانال ۶۰ هزار تومان قرار بگیرد.

اما معامله گران چندان به روند رو به رشد قیمت ها در بازار ارز امیدوار نیستند و معتقدند نمی‌توان آن را نشانه‌ای از برگشت روند صعودی در بازار ارز و طلا دانست. به گزارش اقتصادنیوز، به عقیده این گروه بازار در پی برخورد با محدوده حمایتی همواره مسیر رو بالا را تجربه می کند و این روند حرکتی را نمی توان به عنوان تغییر جهت نوسان بازار از کاهشی به افزایشی تلقی کرد.

معامله گران پیش بینی می‌کنند دلار برای تداوم روند صعودی روز گذشته خود باید بالای مرز مقاومتی ۵۸ هزار و ۹۰۰ تثبیت دهد و در صورت تحقق این هدف، مرز مقاومت بعدی که ۶۰ هزار و ۲۰۰ تومان است هم در دسترس اسکناس آمریکایی قرار خواهد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد