اینترنت | اینترنت رایگان

اینترنت رایگان دولت برای مردم | عیدی مهم دولت در آستانه انتخابات

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی گفت: بسته ۲۰ گیگابایتی رایگان در ایام تبلیغات انتخابات تدارک دیده شده و تا پایان تیرماه نیز قابل استفاده است.

اینترنت رایگان دولت برای مردم | عیدی مهم دولت در آستانه انتخابات
کدخبر : 19301
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

کاربران تلفن همراه، تا روز جمعه ۸ تیر ماه،  می‌توانند همزمان با روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، بسته اینترنت رایگان ۲۰ گیگابایتی را فعال کنند.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی اظهار کرد: بسته ۲۰ گیگابایتی برای استفاده رایگان از سکوهای داخلی بله، ایتا، روبیکا، سروش پلاس، گپ و آیگپ، ویراستی و تلوبیون در ایام تبلیغات انتخابات تدارک دیده شده و تا پایان تیرماه نیز قابل استفاده است.

وی افزود: کاربران اپراتورهای همراه اول و رایتل با کد دستوری #۶۷۳*۱۰۰* (ستاره ۱۰۰ ستاره ۶۷۳ مربع) و کاربران ایرانسل نیز با کد دستوری #۱*۵* (ستاره ۵ ستاره ۱ مربع) می توانند نسبت به فعال سازی آن اقدام کنند.

زارع پور گفت: تا شنبه، ۲۱ میلیون کاربر اقدام به فعال سازی این بسته هدیه کرده‌اند.

بعد از طرح موضوعی توسط یکی از اعضای تیم یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره توسعه فیبرنوری، امیر لاجوردی به بیان این نکته پاسخ داد که در دو سال گذشته میزان اضافه شدن مشترکان فیبرنوری برابر با هشت سال دولت قبلی بوده است. او افزود که همواره تاکید داشته‌ایم که در طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها در دولت سیزدهم، هدف ما ایجاد امکان اتصال وسیع فیبرنوری است، که در هشت سال گذشته به این میزان انجام نشده بود.

وی با بیان اینکه ما شفاف کار می‌کنیم به همین منظور وضعیت پیشرفت را در منظر عموم در سایت iranfttx.ir قرار داده‌ایم، افزود: در این دو سال بیش از ۱۰ برابر دولت قبل در شهرها فیبرکشی شده است و پوشش فیبر نوری از ۹۰۰ هزار خانوار به ۸ میلیون رسیده است و تعداد مشترکین مبتنی بر فیبرنوری نیز از ۲۸۰ هزار در ابتدای دولت به نزدیک به ۵۹۰ هزار تاکنون رسیده است و دوبرابر شده است.

قائم مقام وزیر در امور ارتباطات با اشاره به اینکه میزان پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه زیرساختی لااقل دو دهه اخیر، تاکنون به ۴۰ درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی گسترده‌ای که صورت گرفته از طریق ۱۰ اپراتورهای ارتباطی، هم اکنون بیش از ۳۰۰ تیم مشغول به فعالیت هستند و پیش‌بینی شده تا پایان سال ۱۴ میلیون خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار بگیرند.

لاجوردی با بیان اینکه در طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها، مردم به اینترنت فیبرنوری با سرعت تا هزار مگابیت دسترسی پیدا می‌کنند، تصریح کرد: البته به دلیل تاخیرهای جدی توسعه اینترنت ثابت در یک دهه گذشته، عقب ماندگی جدی از این بابت وجود داشت که باعث شده که در رده‌بندی داشبوردهای جهانی و داخلی همواره در رتبه‌های پایین قرار داشته باشیم که به موازات اجرای طرح بزرگ فیبرنوری منازل و کسب و کارها تلاش کردیم تا با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، ارتقای کیفیت و سرعت ارتباطات در کشور تا اندازه‌ای رخ دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد