حادثه | اخبار حوادث | قتل

فوری: انفجار تروریستی در ایران | آمار کشته ها اعلام شد

انفجار تروریستی در ایستگاه راه‌آهن قم، موجب شهادت ۲ کودک، یک زن و یک سرباز در سال ۱۳۶۰ شد.

فوری: انفجار تروریستی در ایران | آمار کشته ها اعلام شد
کدخبر : 19299
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

 منافقین، سال ۱۳۶۰ به‌دنبال «فاز سیاسی» خود که با فتنه، آشوب و نیرنگ همراه بود، فاز نظامی خود را نیز در سه مرحله به اجرا درآوردند؛ گام نخست «ترور مسئولان بلند‌پایه کشور»، گام دوم «انهدام بدنه نظامی کشور» و گام سوم «آزادسازی و تدارک قیام همه‌جانبه» که همه این مراحل با جنایات بی‌رحمانه، ددمنشانه و فیجیعی همراه بود.

منافقین پس از ترور مسئلان بلندپایه کشور نظیر شهیدان بهشتی، رجایی، باهنر، نمایندگان مجلس و ائمه جمعه، به این جنایات بسنده نکرده و مرحله دوم فاز نظامی خود یعنی انهدام بدنه نظامی کشور را به اجرا درآوردند؛ البته آن‌ها در این مرحله تنها به ترور نظامی‌ها اعم از پاسداران، کمیته‌ها، انجمن‌های اسلامی، جهاد سازندگی و... بسنده نکرده و معتقد بودند بایستی همه افراد و موسساتی که به هر عنوان، چه مسلح و چه غیرمسلح و به هر ترتیب، چه سیاسی و چه اقتصادی از انقلاب اسلامی حمایت می‌کنند، باید از میان برداشته شوند؛ بنابراین ضمن همکاری با دشمن بعثی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در قامت ستون پنجم، در کوچه‌ها و خیابان‌های کشور نیز با بی‌رحمی تمام به مردم حمله کرده و آن‌ها را به شهادت می‌رساندند؛ از کسانی که در مغازه خود تصاویر امام خمینی (ره) و یا آیات عظام نصب کرده بودند تا کسانی تصویر امام امت را همراه خود داشته و یا حتی چهره‌ای مذهبی داشتند؛ چراکه در منطق آن‌ها، همه این افراد جزو «بدنه نظامی» جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آمدند. (بیشتر بخوانید)

منافقین در اوج ترور‌های بی‌رحمانه خود علیه مردم، انفجار در مراکز پرجمعیت شهر‌ها را در دستور کار قرار دادند که در این راستا می‌توان به عملیات تروریستی آن‌ها در خیابان خیام و میدان امام خمینی (ره) تهران اشاره کرد. همچنین یکی دیگر از انفجار‌های تروریستی توسط منافقین کوردل، ساعت ۱۶:۲۰ روز دوم تیر سال ۱۳۶۰ در ایستگاه راه‌آهن قم اتفاق افتاد؛ جنایتی که بنا بر اطلاعیه شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، موجب شهادت ۲ بچه، یک زن و یک سرباز و همچنین مجروح شدن حدود ۵۰ نفر منجر شد که بنا بر اعلام روزنامه کیهان یکی از این کودکان دختری هشت سال و دیگری نیز پسری ۱۱ ساله بود. همچنین بمب منفجر شده در این حادثه تروریستی از نوع تخریبی و آتش‌زا بوده و هنگام انفجار، شعله‌های رنگین ایجاد کرده است؛ این انفجار درحالی صورت گرفت که مردم در ایستگاه راه‌آهن منتظر قطار تهران به اهواز بودند، قطاری که تعدادی از رزمندگان نیز مسافر آن بودند تا به جبهه اعزام شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد