هواشناسی امروز | هواشناسی فردا | هواشناسی در خرداد

هواشناسی خبر داد | طوفان و رعد و برق شدید در راه این استان ها

سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی برای 4 استان طوفان و بارندگی پیش بینی کرده است.

هواشناسی خبر داد | طوفان و رعد و برق شدید در راه این استان ها
کدخبر : 19013
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

کارشناسان هواشناسی نسبت به وضعیت آب و هوایی در کشور برای برخی مناطق هشدار سطح زرد صادر کرده اند. سازمان هواشناسی نسبت

سازمان هواشناسی با صدور هشدار بارش‌های شدید در چهار استان، برای ۱۴ استان دیگر نیز از امروز تا سه‌شنبه «۲۲ خردادماه»، هشدار زرد فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران شدید، رعد و برق، وزش باد شدید و طوفان، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد بارش تگرگ صادر کرد.

بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی پنج روز آینده برای شمال غرب کشور گذر متناوب امواج کم دامنه تراز میانی جو پیش‌بینی شده و در سایر مناطق کشور جوی پایدار و آرام مستقر است.

بر این اساس طی امروز و فردا در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های همدان، مرکزی و جنوب قزوین، همچنین در جنوب شرق کرمان، نیمه شرقی هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه در شمال غرب و برخی نقاط غرب کشور و استان‌های گیلان و قزوین در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده و وزش باد روی می‌دهد.در این روز شرایط برای تشکیل گردوخاک در کشور عراق مهیاست و نفوذ گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور انتظار می‌رود.

روز سه‌شنبه علاوه بر شمال غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های همدان، مرکزی و قم، ارتفاعات غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری، دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین، البرز و تهران و سواحل غربی دریای خزر نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده روی خواهد داد.

روز چهارشنبه تنها در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر گاهی رگبار، رعدوبرق، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان