احمدی نژاد | احمدی نژاد کجاست | شغل احمدی نژاد

حرکت جنجالی محمود احمدی نژاد در روز انتخابات | احمدی نژاد در انتخابات شرکت کرد؟

حضور در بحث‌ها و برنامه‌های مختلف با موضوعات فرهنگی، علمی و تکنولوژی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این سفر، توسط شرکت مورد نظر است. اطلاع از سفر محمود احمدی نژاد به ترکیه از طریق کانال تلگرامی دولت بهار به اطلاع عموم رسیده است.

حرکت جنجالی محمود احمدی نژاد در روز انتخابات | احمدی نژاد در انتخابات شرکت کرد؟
کدخبر : 18685
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

به منظور تقویت همکاری‌های علمی و فرهنگی بین دو کشور برادر و همسایه، یعنی ترکیه و ایران، و در پاسخ به دعوت رسمی دانشگاه تکنولوژی، صبح امروز (جمعه ۱۵ تیرماه)، احمدی نژاد همراه با یک هیات، برای یک دیدار چهار روزه به استانبول سفر کرد.

شرکت در گفتگو‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی، علمی و تکنولوژی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این سفر است.

کانال تلگرامی دولت بهار همچنین با انتشار اطلاعیه‌ ای در خصوص انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد که احمدی نژاد در انتخابات پیش رو از هیچ فردی حمایت نخواهد کرد.

هرگونه ادعایی دایر بر حمایت و جانبداری خادم ملت ایران از هر یک از دو کاندیدای انتخابات، جعلی است و قویا تکذیب می شود.

کانال تلگرامی دولت بهار، در اطلاعیه ای موضع احمدی‌نژاد را در انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد.

احمدی-نژاد

محمود احمدی نژاد از کدام کاندیدا حمایت می کند؟

 کانال تلگرامی دولت بهار نزدیک به محمود احمدی نژاد، با انتشار اطلاعیه‌ ای در خصوص انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد که احمدی نژاد در انتخابات پیش رو از هیچ فردی حمایت نخواهد کرد.

همانطور که بارها تصریح و تاکید شده است، محمود احمدی نژاد در انتخابات پیش رو مطلقا و قطعا از هیچ فرد و هیچ جریانی حمایت نکرده و نخواهد کرد.

به این ترتیب هرگونه ادعایی دایر بر حمایت و جانبداری خادم ملت ایران از هر یک از دو کاندیدای انتخابات، جعلی است و قویا تکذیب می شود.

ارگان رسانه‌ای احمدی‌نژاد، حمایت او از جلیلی را تکذیب کرد.

کانال «دولت بهار» نوشت: «همانطور که بارها تصریح و تاکید شده است دکتر احمدی نژاد در انتخابات پیش رو مطلقا و قطعا از هیچ فرد و هیچ جریانی حمایت نکرده و نخواهد کرد.به این ترتیب هرگونه ادعایی دایر بر حمایت و جانبداری خادم ملت ایران از هر یک از دو کاندیدای انتخابات، جعلی است و قویا تکذیب می شود.»

تا این لحظه هیچ خبر، تصویر و اطلاعی از رأی دادن محمود احمدی‌نژاد در انتخابات۱۴۰۳ توسط رسانه‌های نزدیک به او مخابره نشده است.

در این ارتباط امروز نامه ای با امضاء دکتر شیخ الاسلامی رئیس دفتر دکتر احمدی نژاد تحویل دبیرخانه صدا و سیما شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای پیمان جبلی

رئیس محترم سازمان صدا و سیما

علی القاعده اطلاع دارید، برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و مشاوران آنها از جمله آقای جواد ظریف، با استفاده از فرصت تبلیغات در صدا و سیما ؛ مطالب بی پایه و اساسی را در نوبت های مختلف علیه دکتر احمدی نژاد خادم ملت ایران و دولت های نهم و دهم بیان کرده اند.

با عنایت به موضوع فوق، لازم است طبق قانون تبلیغات انتخابات، فرصت مقتضی جهت روشنگری و شبهه زدایی از اذهان عمومی اختصاص داده شود.

با احترام

عبدالرضا شیخ الاسلامی

رئیس دفتر دکتر احمدی نژاد

رد صلاحیت محمود احمدی نژاد، رییس جمهور اسبق، علی لاریجانی، رییس سابق مجلس و عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی اسبق بحث انگیزترین رد صلاحیت های این دوره بود که واکنش هایی در پی داشت. در این دوره از انتخابات هیچ چهره سرشناس اصلاح طلب و اعتدال گرایی توسط شورای نگهبان تأیید نشد.

*روزهای قبل از ثبت نام اکثر شما تشریف آوردید و خادم خودتان را مورد لطف و محبت قرار دادید و البته روزهای آخر دیگر کارتان به دستور دادن و فرمان دادن رسید، در نتیجه من واقعا حس کردم یک خواست عمومی است و باور کردم و به عنوان یک وظیفه ملی و تکلیفی که مردم بر دوش من گذاشتند، رفتم ثبت نام کردم.

*شرایط کشور، شرایط خطیری است. بویژه وضعیت اقتصادی از خطیر بودن عبور کرده یعنی شرایط یک شرایط بسیار شکننده است، اکثریت قاطع مردم تحت فشارهای سنگین زندگی هستند. خیلی ها درهم شکستند، خیلی ها در آستانه درهم شکستن هستند، شرایط اقتصادی بگونه ای شده که اکثریت مردم نسبت به آینده دچار تردید و سستی شده اند و امکان برنامه ریزی برایشان سلب شده، نمی دانند چکار باید بکنند؟ یا چگونه باید آینده را پیش بینی کنند؟ در چه مسیری حرکت کنند؟ چه تصمیمی بگیرند؟ چه تصمیمی نگیرند؟ آینده خودشان چه می شود؟ آینده فرزندانشان چه می شود؟ وضعیت تحصیل و بهداشت و اشتغال و مسکنشان چه خواهد شد؟ همه در مورد این مسائل نگرانند و در تردید هستند.

*شرایط اقتصادی به جایی رسیده است که چند تا جراحی بزرگ نیاز دارد تا مردم را از این وضعیت نجات داد، خارج کرد، شرایط را درست کرد. برای جوانان، برای مسن ترها، برای خانواده ها، آنهایی که می خواهند خانواده تشکیل بدهند.

*ما بهترین نیروی انسانی را در دنیا داریم. علیرغم تبلیغات شیطانی که می خواهد بگوید مردم ایران اهل کار و فعالیت نیستند و تنبل هستند، اصلا اینگونه نیست. همین الان ملت صبح تا شب دارند می دوند. دو سه شیف دارند کار می کنند اما زندگی شان اداره نمی شود. درحالیکه بطور طبیعی، آن چیزی که خدا قرار داده، این است که کسیکه یک شیف معمولی کار می کند باید زندگی اش کاملا تامین شود. ما بهترین نیروی انسانی را داریم. دانشگاه های خوب، متخصصین خوب، کارشناسان درجه یک، منتهی پراکنده هستند. هر کسی یک طرفی هست. اینها هیچکدام مجتمع و هم جهت در راستای برنامه های اساسی معین نمی شوند.

*اجازه بدهید خاطره ای خدمت شما عرض کنم. یادتان هست وقتی هدفمندی یارانه ها می خواست اجرا شود، چه همدلی در کشور درست شد؟ همه به کمک آمدند. یک کار بزرگ انجام شد، گرچه اجازه ندادند کامل اجرا شود. جلویش را گرفتند و شما می دانید چه کسانی، من نمی خواهم کام شما را تلخ کنم والّا باید یکباره اجرا می شد. اگر بطور کامل به اجرا درمی آمد الان هر نفر ایرانی حداقل ۴-۳ میلیون تومان در ماه دریافت می کرد. حالا ما نمی خواهیم گذشته ها را یادآوری کنیم، می خواهم آن فضا را بازگو کنم.

*الان ۷۱ سال است که نفت ملی شده است. ملی شده یعنی چه؟ یعنی مال مردم شده است اما از همان اول اشتباه بزرگی که اتفاق افتاد این بود که این ثروت را دولت در اختیار خودش گرفت و گفت من بجای ملت این را خرج می کنم. تقریبا تمام مشکلاتی که امروز متخصصین برای اقتصاد ایران فهرست می کنند، یکی از اصلی ترین ریشه هایش، این است که دولت آمد نفت را در اختیار خودش گرفت. بسیاری از فسادها ناشی از چیست؟ ناشی از دست اندازی به پول نفت است. وقتی می گوییم نفت ملی است یعنی مال مردم است، باید مستقیما به جیب مردم برود.

*ایران از نظر نیروی انسانی و منابع طبیعی در بالاترین سطح قرار دارد. یک مشکل کوچک داریم ولی حل کردن آن خیلی مشکل است چون گیر آدم هاست! یک ذره مدیریت می خواهد. اگر اینها را در یک طرح حساب شده و مطالعه شده که همه جوانب آن سنجیده شده باشد، کنار هم بگذاریم، خواهید دید ان شاءالله به لطف خدا با چهار تا اقدام که من آنها را نمی گویم... حالا چرا نمی گویم؟ چون اینها را می گوییم، بعد متوجه نمی شوند، می آیند کپی می زنند، یک کاریکاتوری اجرا می کنند و کار را از ریشه خراب می کنند. روزی که اعلام شود؛ خواهید دید که قریب به اتفاق مردم می گویند عجب چیز خوبی است چون از دل ملت دارد بیرون می آید. یعنی از درون متن مردم، متن افکار ملت ایران، اندیشه ناب ایرانی به معنای اینکه به فکر این ملت هست، به فکر صلاح این ملت هست، بیرون می آید. در نتیجه خواهید دید که به سرعت شرایط عوض می شود.

 محمود احمدی‌نژاد که صبح امروز راهی وزارت کشور برای ثبت نام در انتخبات ریاست جمهوری شده است، در صف ورود به ستاد انتخابات قرار گرفته است.

خبرها حاکی از این است که هوادارانش در جلوی در وزارت کشور تجمع کرده‌اند

آخرین خبرها حاکی است هم احمدی‌نژاد و هم زاکانی برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کنند.

یکی از نزدیکان رئیس جمهور پیشین به اصلاحات نیوز گفت: با توجه به استقبال مردمی از احمدی نژاد بر اساس تکلیف خدمت رسانی به جمع بندی ثبت نام و حضور در انتخابات رسیده است.

همچنین رسانه‌های محلی اعلام کردند که شهردار تهران در قم اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام خواهد کرد. زاکانی در قرارگاه حوزوی انقلاب اسلامی در قم سخنرانی کرد و اعلام کرد که بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کند

 از راهروهای وزارت کشور خبر می رسد که محمود احمدی نژاد در ساعات پایانی روز دوم برای ثبت نام به وزارت کشور می رود.

بنا به روایت تابناک، شنیده ها حاکی از آن است که احمدی نژاد عصر جمعه کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری را به حضور در وزارت کشور قطعی می کند.

احمدی نژاد کاندید ریاست جمهوری می شود: محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به دعوت تعدادی از هوادارانش که مقابل منزل او جمع شده و از او خواسته‌اند در انتخابات ریاست جمهوری آینده شرکت کند، گفت: در حال بررسی شرایط هستم تا تصمیم بگیرم، به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنم یا خیر؟

رئیس جمهور سابق، اظهارات جدیدی درباره کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرد.

دومین فیلم از احمدی نژاد درباره کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم منتشر شد.

محمود احمدی‌نژاد در این فیلم می گوید: بنده دلم پر از عشق به همه مردم ایران است و هر زمان برای خدمت به مردم و کشور و آرمان‌ها و ارزش های انسانی کاری از دستم برآید، قطعا کوتاهی نخواهم کرد اما همه جوانب باید سنجیده شود.

وی گفت: بالاخره شرایط کشور چه از لحاظ داخلی و چه از لحاظ خارجی شرایط ویژه ای است و من هم فقط نفع و مصلحت مردم و کشور را در نظر میگیرم، درحال حاضر بنده درحال بررسی هستم، شما هم دعا کنید آنچه صلاح مردم و کشور است رخ بدهد و این خادم کوچک هم بتواند بهترین تصمیم را به نفع کشور بگیرد.

نورنیوز با انتشار گزارشی درباره جدیدترین فهرست کاندیداهای اصلی در انتخابات ریاست جمهوری مدعی شده است: «خبرهایی که در خصوص قصد علی زاکانی شهردار تهران برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری منتشر شده صحت نداشته و وی قصدی برای نامزد شدن در انتخابات آتی ندارد.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با سپری شدن ایام سوگواری و بزرگداشت شهدای خدمت،اکنون جنب و جوش افراد و گروه‌های مختلف سیاسی برای دستیابی به اجماع برای معرفی کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

بنابر گزارش نورنیوز، در اردوگاه اصلاح طلبان تاکنون حضور محمدرضا عارف، مسعود پزشکیان، عبدالناصر همتی و محمد شریعتمداری قطعی شده است. اگر چه این افراد از نظر مشی سیاسی نزدیک به اصلاح طلبان هستند لیکن بر اساس اطلاعات موثق هنوز نتوانسته اند حمایت احزاب یا رهبران اصلاح طلب را جلب کنند. اخبار رسیده به نور نیوز حاکی است که اطرافیان سید محمد خاتمی به لیست ۴ نفره شامل سید محمد صدر، مجید انصاری، رضا اردکانیان و علی اکبر صالحی رسیده اند و قصد دارند آنها را برای ثبت نام در انتخابات ترغیب کنند. گفته می شود حمایت اولیه خاتمی نیز از این فهرست اخذ شده و نهایتا و پس از اعلام صلاحیت‌ها یکی از این افراد به عنوان کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان معرفی خواهد شد.

اخبار رسیده از اردوگاه اصولگرایان نیز از حضور قطعی سعید جلیلی، محمد باقر قالیباف، سعید محمد حکایت دارد. گفته می شود تحت شرایطی، احتمال حضور محسن رضایی نیز در انتخابات پیش رو وجود دارد.

خبرهایی که در خصوص قصد علی زاکانی شهردار تهران برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری منتشر شده صحت نداشته و وی قصدی برای نامزد شدن در انتخابات آتی ندارد. طیف بندی های حاضر در جریان اصولگرایی دارای شرایطی است که می توان گفت که ابعاد رقابت داخلی در این جناح حتی از جدال نهایی انتخابات نیز جدی تر است.

اعتدالیون نیز در تلاشند تا با متقاعد کردن علی لاریجانی برای حضور در انتخابات در گردونه رقابت حضوری جدی داشته باشند. پیشتر نام محمد جواد ظریف نیز به عنوان کاندیدای این طیف که می تواند مورد توجه اصلاح طلب ها نیز باشد مطرح شده بود اما بر اساس اطلاعات موثق دریافت شده، ظریف در انتخابات شرکت نخواهد کرد. بر اساس اخبار رسیده به نور نیوز، علی جنتی، محمد باقر نوبخت و محمود واعظی اواخر هفته گذشته با برگزاری جلسه ای چند ساعته با علی لاریجانی از او برای حضور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده اند.

علی لاریجانی هنوز در مورد حضور در انتخابات به تصمیم قطعی نرسیده که به نظر می رسد علت اصلی آن به دو موضوع شامل عدم اطمینان از اقبال سایر گروه‌های نزدیک به اعتدال گراها به وی و موضوع احتمال تایید صلاحیت‌ها مرتبط است.

محمود احمدی نژاد هم بر اساس آنچه خود اعلام کرده در حال بررسی شرایط برای اخذ تصمیم نهایی است. به نظر می رسد احمدی نژاد که تقریبا از رد مجدد صلاحیتش برای حضور در انتخابات، اطمینان دارد نهایتا برای پاسخگویی به هوادارانش و منتقل کردن بارمسئولیت عدم حضورش در انتخابات به حاکمیت، در انتخابات پیش رو ثبت نام خواهد کرد.

در این میان اعلام نظر شورای نگهبان در خصوص فقدان وجود مانع قانونی در خصوص شرکت قالیباف، مخبر و اژه ای به عنوان روسای قوای سه گانه در انتخابات، شایعاتی که در زمینه احتمال حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و غلامحسین اژه ای رئیس قوه قضاییه در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده بود را تقویت کرده است

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کاندیداها برای حضور در رقابت چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به طور قطع نام افراد جدیدی نیز مطرح خواهد شد اما به نظر می رسد فهرست نهایی برای شرکت در رقابت اصلی بیش از سه یا حداکثر ۴ نفر نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد