قیمت طلا | قیمت روز طلا

افزایش قیمت طلا در بازار | قیمت طلا در بازار امروز 6 اسفند

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۴ درصد افزایش به ۲۰۳۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

افزایش قیمت طلا در بازار | قیمت طلا در بازار امروز 6 اسفند
کدخبر : 18077
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار: عرفان پارسا

کاهش ارزش دلار و افزایش تقاضا برای طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن به دنبال تجدید تنش‌ها در خاورمیانه قیمت این فلز گرانبها را طی یک هفته گذشته افزایش داده است. مقامات فدرال رزرو آمریکا هم از به تعویق افتادن کاهش نرخ بهره خبر داده‌اند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.54 افزایش به 2035 دلار و 40 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.92 درصدی به 2049 دلار و 40 سنت رسیده است.

شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافته و در آستانه اولین کاهش هفتگی طی دو ماه گذشته قرار دارد. سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا هم پایین آمده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است.

کریستوفر والر رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز پنجشنبه گفت هیچ عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره وجود ندارد و این اقدام تا قبل از ماه ژوئن انجام نمی‌شود.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

اکثر سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا در آخرین اجلاس این بانک نگران خطرات کاهش زود هنگام نرخ بهره بودند.

اطلاعات جدید اقتصادی آمریکا مبنی بر بالا بودن بیش از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده در این کشور احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره را پایین آورده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.81 درصد افزایش به 23 دلار و 19 سنت رسید و پلاتین با 0.02 درصد افزایش 901 دلار و 91 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان