قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا 18 عیار

قیمت طلا به نوک قله رسید | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟

قیمت طلا در بازار امروز 1 اسفند اعلام شد.

قیمت طلا به نوک قله رسید | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟
کدخبر : 18012
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار علی پارسا:

قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته، روند متوازنی نداشت. قیمت طلا افزایشی شد و سکه در قطعات سنگین کاهش داشت و در سایر قطعات بدون تغییر قیمت معامله شد. معامله‌گران، هرگونه پیش بینی در بازار طلا را وابسته به نوسانات قیمت دلار می‌دانند.

قیمت طلا و سکه،‌ روز دوشنبه با دو روند متفاوت از یکدیگر معامله شد. قیمت طلا در پی روند افزایشی انس جهانی طلا صعودی شد و قیمت سکه با نوسانات کاهشی و محدود دلار همراه شد. سکه‌های سنگین امروز کاهش‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی داشتند. روز دوشنبه حباب سکه در تمام قطعات افت ارزش داشت و حباب سکه امامی با کاهش نزدیک به ۳۰۰ هزار تومانی به کانال پنج میلیون تومانی برگشت.

کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی قیمت طلا و سکه را وابسته به روند قیمت دلار در بازار می‌دانند، بازاری که به اعتقاد آن‌ها هر گونه پیش‌بینی در آن دشوار است.

بررسی قیمت طلا و سکه در یک ماه بهمن حکایت از این دارد که طلای ۱۸ عیار معادل ۴.۳۳ درصد رشد داشت و سکه امامی نیز در مدت یادشده ۳.۷۹ درصد افزایشی بوده است.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با افزایش نزدیک به چهار دلاری با قیمت ۲۰۱۶ دلاری در حال معامله است.

سکه امامی روز دوشنبه با کاهش ۲۱۰ هزار تومانی با قیمت ۳۳ میلیون و ۹۶ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با کاهش  ۱۱۵ هزار تومانی به کانال ۳۰ میلیون تومانی برگشت و با قیمت ۳۰ میلیون و ۹۹۵ هزار تومان معامله شد. سایر قطعات سکه روز دوشنبه تغییر قیمت نداشتند و با همان ارقام روز یکشنبه معامله شدند. نیم‌سکه با قیمت ۱۸ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع‌ سکه با رقم ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی با قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا، روز دوشنبه ۳۰ بهمن برخلاف روند کاهشی و خنثی بازار سکه صعودی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۵۴ هزار تومانی با رقم ۱۲ میلیون ۲۵۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان، گران شد و با رقم دو میلیون و ۸۲۷ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۹۰ هزار تومان رسید.

روز دوشنبه حباب در خانواده سکه‌ها روند متوازنی داشت و یکدست کاهشی شد. حباب سکه امامی ۲۹۸ هزار تومان، سکه بهار ۱۶۶ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۸ هزار تومان، ربع سکه ۲۴ هزار تومان و سکه‌ گرمی ۱۲ هزار تومان کاهش داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان