تست شخصیت شناسی | تست شخصیت شناسی عاطفی

تست شخصیت شناسی | حقایق جالب درباره رنگ چشم: کدوم رنگا باهوش ترند؟

رنگ چشم افراد می تواند نشانه ای از وضعیت سلامتی فرد را نشان دهد . بخش رنگین چشم که از آن به عنبیه یاد می شود، در افراد و نژادهای گوناگون متفاوت است و محققان دریافتند رنگ چشم افراد رابطه ای عجیب با تحمل درد در افراد، سرعت ذهن، شخصیت و هر آنچه مربوط به سلامتی است، دارد. در سبک زندگی امروز به شما می گوییم چه رابطه ای بین رنگ چشم و موضوعات مربوط به سلامتی وجود دارد.

تست شخصیت شناسی |  حقایق جالب درباره رنگ چشم: کدوم رنگا باهوش ترند؟
کدخبر : 17738
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

رابطه ی رنگ چشم با وضعیت سلامتی

رنگ چشم هایی که از والدین تان به ارث برده اید، می تواند در وضعیت سلامتی تان و ابتلا به بیماری های مختلف ارتباط داشته باشد.

ارتباط رنگ چشم با بیماری های پوستی

افراد دارای رنگ پوست و چشمان روشن به دلیل داشتن ملانین کمتر در پوست، دارای پوست حساس تری در مقابل آفتاب هستند بنابراین خطر ابتلای آنها به سرطان پوست افزایش می یابد بنابراین بهتر است آنها همیشه از ضدآفتاب ها، برای مراقبت از پوست خود استفاده نمایند.

ارتباط رنگ چشم و مشکلات شنوایی

افراد دارای چشم روشن که در محیط پر سر و صدا کار می کنند ، نسبت به افراد چشم قهوه ای بیشتر دچار مشکلات شنوایی می شوند. تحقیقات نشان داده است که رنگدانه ملانین از اعصاب مغزی در برابر آسیب ناشی از سر و صدا محافظت می کند.

رنگ چشم روشن و دیابت

رنگ چشم با بیماری دیابت مرتبط است. افراد چشم آبی نسبت به افراد دیگر بیشتر به دیابت نوع یک دچار هستند و 9 درصد از مبتلایان رنگ چشم دیگری دارند.

تحمل درد و ارتباط آن با رنگ چشم

مطالعات نشان داده است که افرادی که چشم های روشن تری دارند مقاومت بیشتری در مقابل درد از خود نشان می دهند. همچنین زنان باردار دارای چشمان روشن در زمان زایمان درد کمتری را احساس می کنند و پس از بارداری کمتر از دیگر زنان به افسردگی زایمان دچار می شوند و افکار منفی کمتری را از خود بروز می دهند.

12 تا 13 تغییر تکی در ژنها سبب تعیین رنگ چشم افراد می شود. ژنهای دخیل در تعیین رنگ چشم، چندین کار مختلف را انجام می دهند . مثلا ژن NCX-4 که با بیان رنگ چشم تیره تر ارتباط دارد ، سبب کنترل پروتئین های مختلفی می شود که یکی از آنها با درد مرتبط است.

ارتباط رنگ چشم با نابینایی

افراد دارای رنگ چشم روشن بیش از دیگران به بیماری تحلیل ماکولای مرتبط با سن ( AMD ) مبتلا می شوند زیرا چشم آنها به نور حساسیت بیشتری دارد . در این بیماری که سلول های حساس به نور در عقب چشم قرار دارد شروع به از بین رفتن کرده و دید کمتر می شود.

ارتباط رنگ چشم و بیماری ارثی کبدی

افراد دارای رنگ پوست و چشمان روشن ملانین کمترو افراد دارای رنگ پوست و چشمان تیره دارای ملانین بیشتر هستند . مشکلات و بیماری ارثی کبدی سندورم دوبین جانسون موجب بروز رنگدانه های قهوه ای در سلول های کبدی می شود با ملانین مرتبط است.

ارتباط رنگ چشم و هوش افراد

ملانین سبب تعیین تیرگی رنگ چشم می شود و خاصیت عایق و نارسایی برای ارتباط الکتریکی بین سلول های مغزی می شود . در صورت افزایش ملانین در مغز ، اثر بخشی و حساسیت سلول های مغزی افزایش یافته و عملکرد مغز بهترمی شود.

افراد دارای رنگ چشم تیره، در آزمایش هوش بهترو سریع تر عمل می کنند زیرا ملانین به عنوان یک عایق برای اتصال بین سلول های مغزی عمل می کند و دراین صورت مغز سریع تر واکنش می دهد.هرچه ملانین بیشتری در بدن باشد، چشم ها تیره تر خواهد شد.

اما افراد دارای رنگ چشم آبی با ملاحظه تر و راهبردی تر فکر می کنند. افراد دارای چشم آبی در فعالیت هایی مانند گلف و مطالعه برای آزمون های پایان ترم که به طرح ریزی و ساختاربندی زمانی نیازمندند ، عملکرد بهتری دارند.

شخصیت شناسی از روی رنگ چشم

قهوه ای تیره :

چشم های تقریبا سیاه در واقع قهوه ای تیره جز نادرترین رنگ چشم ها هستند. شخصیت این افراد اغلب مرموز است با این حال افراد مطلوبی تلقی می شوند.

قهوه ای :

افرادی که چشمان قهوه ای دارند وفادار، قابل اعتماد، محترم و نجیب هستند اما قطعا مطیع نیستند.این افراد دو ساعت کم تر از افراد با چشم های روشن می خوابند، و عموما چرخه خواب کمتری دارند.

آبی:

قدرت درونی و جسمی دو ویژگی افراد چشم آبی است، اما بسیاری از افراد ممکن است آن را در شما حس نکنند در واقع اکثر مردم واقعیت شما را نمی بینند و ممکن است قبل از اینکه شما را بشناسند به طور منفی شما را قضاوت کنند.

ممکن است شما را خجالتی، غیرقابل اعتماد، یا ضعیف تر از آنچه که واقعا هستید ببینند. افراد چشم آبی احساسات خود را پنهان می کنند و نسبت به چیزهای جدید هوشیار تر عمل می کنند.

تمایل چشم آبی ها به مصرف الکل

افراد دارای چشم آبی مایل بیشتری به مصرف الکل از خود نشان می دهند و بیش از افراد دارای رنگ چشم تیره، الکل مصرف می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان