عیدی کارمندان | عیدی کارمندان 1403

عیدی کارمندان دولت چقدر است؟ | زمان واریز مشخص شد

رییس سازمان برنامه و بودجه ضمن اشاره به اینکه هنوز مبلغ عیدی کارمندان دولت قطعی نشده، از واریز آن تا پایان هفته آتی خبر داد.

 عیدی کارمندان دولت چقدر است؟ | زمان واریز مشخص شد
کدخبر : 17672
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

با رسیدن به اواخر سال موضوع مبلغ عیدی و زمان واریز آن به یکی مهم‌ترین بحث‌ها تبدیل شده است.

 داوود منظور روز گذشته در مصلای امام علی (ع) کرمان ضمن اشاره به اینکه هنوز مبلغ عیدی کارکنان دولت قطعی نشده، از واریز آن تا پایان هفته آتی خبر داد.

بر اساس ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری، امتیاز عیدی پایان سال کارمندان، بازنشستگان و موظفین، معادل 5،000 امتیاز تعیین شده است و با اعمال ضریب حقوق، میزان رقم ریالی آن بدست می‌آید.

همچنین با توجه به ضریب حقوقی سال جاری (4،024)، مبلغ رقم عیدی پایان سال حداقل 2 میلیون و 12 هزار تومان خواهد بود. لازم به ذکر است دولت در دو سال اخیر و برای جبران بخشی از این عقب ماندگی، عیدی کارکنان دولت را بر اساس قاعده جدید (مبالغ بالاتر برای کارکنان مشمول عائله‌مندی و اولاد) محاسبه و پرداخت نموده است.

 در صورت تکرار رویه دو سال اخیر، پیش‌بینی می‌شود که رقم عیدی کارمندان در سال جاری، شامل یک مبلغ ثابت نزدیک به دو میلیون تا دو میلیون و 200 هزار تومان باشد. همچنین  به ازای عائله‌مندی و به ازای هر فرزند نیز مبلغی تعیین و پرداخت خواهد شد. بر این اساس می‌توان انتظار داشت مجموع عیدی امسال رقمی نزدیک به 3 میلیون تومان باشد.

لازم به ذکر است که عیدی کارکنان دولت در سال گذشته حدود 1 میلیون 800 هزار تومان بود.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان