سهام عدالت | سود سهام عدالت

خبر خوش برای وراث متوفیان سهام عدالت | وراث سهامداران عدالت حتما بخوانند

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: تمام خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث به شرط اینکه از طریق بازار سرمایه صورت گیرد رایگان خواهد بود.

خبر خوش برای وراث متوفیان سهام عدالت | وراث سهامداران عدالت حتما بخوانند
کدخبر : 16775
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار: علی پارسا

در سال جدید جاماندگان سهام عدالت هم بتوانند ثبت نام کنند. این ثبت نام فقط مخصوص افراد تحت پوشش کمیته بود. با این حال هنوز هم خبری برای جاماندگان سهام عدالت منتشر می شود. آخرین اخبار مربوط به سهام عدالت را ادامه بخوانید.

مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در بحث انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث این نکته را باید مطرح کرد که وراث اگر می‌خواهند از طریق بازار سرمایه به انحصار وراثت سهام عدالت اقدام کنند باید در ابتدا کارهای مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند و برگه حصر وراثت را دریافت کنند تنها کافی است که یکی از وراث سجامی باشد و مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشد.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: مدارک لازم شامل تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت (با این توضیح که رسید متقاضی کارت ملی و یا گواهی شماره ملی ممهور به مهر سازمان ثبت احوال می‌تواند جایگزین کارت ملی باشد)، اصل یا تصویر برابر با اصل گواهی حصر وراثت متوفی (در صورتی که مادر در عداد وراث باشد؛ مستنبط از بند ب ماده ۸۹۲ قانون مدنی جهت کنترل حاجب، صفحات شناسنامه مربوط به تعداد فرزندان پدر و مادر متوفی نیز الزامی است) و در صورتی که متوفی دارای وصیت نامه رسمی باشد که در گواهی حصر وراثت نیز به آن اشاره شده است، ارائه اصل یا تصویر برابر با اصل وصیت نامه نیز ضروری است. سپس افراد می‌توانند به یکی از شعب کارگزاری‌ها و یا شعب بانک‌های منتخب مراجعه کنند و مدارک را تحویل دهند گفتنی است این فرآیند رایگان بوده و نیازمند به پرداخت هیچ وجهی نخواهد بود.

حاجی‌وند توضیح داد: بعد از بررسی و طی شدن مراحل در کوتاه مدت سهام عدالت متوفی میان وراث توزیع و تمام سود انباشته آن هم در انتهای سال با مرحله دوم واریز سود سهام عدالت برای افراد پرداخت خواهد شد.

او در خصوص رایگان بودن فرآیند انتقال سهام عدالت به وراث گفت: باید بر این‌ نکته تاکید کرد که وراثی که از طریق بازار سرمایه(شعب کارگزاری‌ها و شعب بانک‌های منتخب) اقدام به انحصار وراثت سهام عدالت کنند فرآیند برای آنها رایگان خواهد بود./باشگاه خبرنگاران

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد