سهام عدالت | سود سهام عدالت

سهام عدالت 1 میلیونی برای این افراد | برای ثبت نام سهام عدالت چکار کنیم؟

در راستای تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دولت موظف به واگذاری سهام به متولدین جدید و نوزادان کرده تا نسل جوان در آینده پشتوانه مالی مناسبی برای زندگی داشته باشند.

سهام عدالت 1 میلیونی برای این افراد | برای ثبت نام سهام عدالت چکار کنیم؟
کدخبر : 16676
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار: علی پارسا

در سال جدید جاماندگان سهام عدالت هم بتوانند ثبت نام کنند. این ثبت نام فقط مخصوص افراد تحت پوشش کمیته بود. با این حال هنوز هم خبری برای جاماندگان سهام عدالت منتشر می شود. آخرین اخبار مربوط به سهام عدالت را ادامه بخوانید.

به گفته مشاور رئیس سازمان بورس وزارت اقتصاد و دارایی برای متولدین سال ۱۴۰۰ به بعد باید مبلغی را جهت سرمایه گذاری در صندوقهای سهامی قابل معامله (ETF) اختصاص دهد که این مطلب به اشتباه این گونه برداشت شده که این سهام همان سهام عدالت است.

چطور ثبت نام کنیم؟

والدین نوزادان باید از طریق ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و تکمیل مراحل پیش بینی شده اقدام به دریافت سهام برای نوزادان خود کنند دریافت کد سجام برای نوزادان از سوی والدین جزو شرایط ثبت نام سهام دولتی برای نوزادان است.

پست بانک ایران و بانک ملی ایران

بانک های ملی و پست بانک هم به عنوان بانک های عامل برای واریز وجه به حساب نوزادان تعیین شده اند.

مراحل ثبت نام

مراجعه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir

ورود به سامانه از طریق شماره همراه والدین فرزند

ورود به قسمت طرح تشویق فرزندآوری و جوانی جمعیت

مشاهده اطلاعات فرزند

انتخاب نام فرزند و درج تاریخ تولد

پر کردن فرم اطلاعات و ارسال آن

انتخاب بانک عامل و سه صندوق سهام

ثبت نهایی اطلاعات مراحل تکمیلی توسط دستگاه‌های حاکمیتی پس از گرفتن کد سجام انجام می‌شود.

سهام نوزادان چقدر است؟

براساس قانونی که مهر ماه سال ۱۴۰۰ تصویب ،شد دولت موظف است به نوزادان از ابتدای سال ۱۴۰۰ به میزان یک میلیون تومان سهام صندوق های قابل معامله در بورس بدهد که این میزان برای نوزادان سال ۱۴۰۱ به یک و نیم میلیون تومان افزایش یافت.

در حال حاضر تنها اعتبار مالی برای متولدین ۱۴۰۱ فراهم شده است و در آینده پس از تامین ،بودجه اوراق صندوق نوزادان متولدین ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲ نیز به آنها اختصاص می یابد.

چه زمانی میتوان سهام را آزاد کرد؟

سهام اختصاص یافته تا پایان ۲۳ سالگی نوزادان بلوکه مانده و سود آن به حساب نوزاد اضافه می‌شود و در نهایت در ۲۴ سالگی مشمولان می‌توانند با برداشت سود سهام سرمایه ای برای اشتغال یا زندگی خود تامین کنند و یا با این سرمایه اولیه در بازار بورس به فعالیت بپردازند.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد