قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا اولین روز زمستان را با افزایش قیمت شروع کرد | قیمت روز طلا 1 دیماه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۰۴۹ دلار و ۴۹ سنت رسید.

قیمت طلا اولین روز زمستان را با افزایش قیمت شروع کرد | قیمت روز طلا 1 دیماه
کدخبر : 16567
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار: علی پارسا

 قیمت طلا در روز جمعه تا بالاترین سطح طی سه هفته گذشته افزایش یافته است. بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در اوایل سال آینده میلادی ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را پایین آورده و از قیمت طلا حمایت کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.7 درصد افزایش به 2049 دلار و 49 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.45 درصدی به 2060 دلار و 60 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند کاهش سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به خاطر احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس اصلی‌ترین عامل بالا رفتن قیمت طلا بوده است.

تنش‌ها در دریای سرخ هم تمایل به خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است.

پایین آمدن شاخص دلار تا حدود کمترین رقم طی 5 ماه گذشته خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است. سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا هم به پایین‌ترین سطح از ماه ژوئیه رسیده است.

تاجران حالا 83 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس کاهش یابد. پایین آمدن نرخ بهره به نفع سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلاست و تمایل برای خرید آنها را بالا می‌برد.

با اینکه برخی مقامات فدرال رزرو دورنمای کاهش سریع نرخ بهره در سال آینده میلادی را رد کرده‌اند، اما اظهارات آنها تغییر چندانی در حساسیت سرمایه‌گذاران به وجود نیاورده است.

تمام توجه سرمایه‌گذاران در حال حاضر به گزارش شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در ماه نوامبر معطوف شده که شاخص مورد نظر فدرال رزرو برای بررسی تورم است و می‌تواند دورنمای نرخ بهره را روشن‌تر کند.

شرکت کنندگان بازار انتظار دارند این شاخص 3.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته باشد، در حالی که در ماه اکتبر برابر با 3.5 درصد بود.

قیمت نقره امروز با 0.41 درصد افزایش به 24 دلار و 69 سنت رسید و پلاتین با 0.15 درصد کاهش 966 دلار و 55 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان