سهام عدالت | ارزش سهام عدالت

خبر مهم امروز از سهام عدالت | سهامداران جدید حتما بخوانند

مطابق ماده ۱۱ قانون جوانی جمعیت، وزارت اقتصاد و دارایی برای متولدین سال ۱۴۰۰ به بعد، مبلغی را جهت سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی قابل معامله (ETF) اختصاص داده است. این مبلغ برای سال ۱۴۰۰ معادل 1 میلیون تومان به ازای هر فرزند برای نوزادان متولد سال ۱۴۰۱ مبلغ 1 میلیون و 500 هزار تومان و طبق آخرین اطلاعیه‌های رسمی، مبلغ ۲میلیون تومان برای متولدین سال ۱۴۰۲، در بودجه دولت تعیین گردیده است.

خبر مهم امروز از سهام عدالت | سهامداران جدید حتما بخوانند
کدخبر : 16406
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار: علی محمدی

در سال جدید جاماندگان سهام عدالت هم بتوانند ثبت نام کنند. این ثبت نام فقط مخصوص افراد تحت پوشش کمیته بود. با این حال هنوز هم خبری برای جاماندگان سهام عدالت منتشر می شود. آخرین اخبار مربوط به سهام عدالت را ادامه بخوانید.

در حال حاضر امکان ثبت نام در این طرح برای نوزادان متولد در سال ۱۴۰۱ وجود دارد. در مرحله بعدی که تاریخ آن متعاقبا اعلام می‌شود، برای متولدین ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲ نیز امکان ثبت نام وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که در این طرح، قابلیت انتخاب ۳ صندوق سرمایه‌گذاری سهامی برای نوزادان وجود داشته و فروش این صندوق‌ها، تا پیش از سن ۲۴ سالگی امکان‌پذیر نخواهد بود.

*برای سرمایه‌گذاری آینده فرزندان و خرید سهام صندوق‌های ETF و مشاوره رایگان می‌توانید از طریق این‌لینک اقدام کنید و یا با شماره 02179326 تماس بگیرید.

سهام عدالت [کلیک و کشیدن برای جابجایی]

سهام عدالت | چگونه می‌توانیم این سهام را افزایش دهیم؟

همانطور که اشاره شد دولت این سهام تشویقی را در قالب صندوق‌های سهامی ETF به نوزادان و کودکان تخصیص داده که تا 24 سال امکان فروش این سهم را ندارند، به نظر می‌رسد اعطای صندوق‌ به جای سهام به صورت مستقیم به این علت بوده که بازدهی و سود این صندوق‌ها در بلند‌ مدت نسبت به سهام بیشتر است. برای مثال می‌توان به «صندوق ETF سرو» اشاره کرد که طی حدود ۵ سال 1.245درصد رشد کرده است.

والدین نوزودان و کودکان می‌توانند به صورت مستقل و با سرمایه شخصی در صندوق‌های ETF که صندوق‌های بخش خصوصی را نیز شامل می‌شود سرمایه‌گذاری می‌کنند، سرمایه‌گذاری شخصی والدین البته شامل محدودیت زمان نمی‌شود و والدین می‌توانند هر زمان که اراده‌ کنند اصل سرمایه یا سود آن را از صندوق خارج کنند.

سرمایه‌گذاری شخصی والدین برای نوزادان و کودکان شامل محدودیت در مبلغ سرمایه‌گذاری نیست یعنی خانواده‌ها می‌توانند به میزان توانایی خود از 1 میلیون تا هر میزان سرمایه‌گذاری کنند یا به صورت پلکانی این مبلغ را ماهانه یا سالانه افزایش دهند و در یک چشم انداز بلند مدت سرمایه قابل توجهی برای فرزندان خود فراهم آورند.

کدام سهام ETF را برای سرمایه‌گذاری آینده فرزندان انتخاب کنیم؟

مهم‌ترین معیار انتخاب صندوق‌های سهامی ETF عملکرد و بازدهی این صندوق‌ها در بلند مدت است، برای مثال صندوق سهامی سرو طی 5 سال گذشته رشد 1250درصدی داشته است، اگر یک نوزاد متولد سال 1398 مبلغ 1 میلیون تومان در این صندوق سرمایه‌گذاری می‌کرد امروز سرمایه‌اش حدود 12.5 برابر می‌شد که از تمامی بازارهای موازی مانند طلا، مسکن، دلار و... بالاتر است.

چگونه برای فرزندان خود سهام بخریم؟

*برای سرمایه‌گذاری آینده فرزندان و خرید سهام صندوق‌های ETF و مشاوره رایگان می‌توانید از طریق این‌لینک اقدام کنید و یا با شماره 02179326 تماس بگیرید./ عصر ایران

سهام عدالت [کلیک و کشیدن برای جابجایی]

اگر سود سهام عدالت دریافت نکردید این کارها را انجام دهید

 مدیرعامل سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی گفت: دستورالعمل جدیدی برای ثبت‌نام افراد حائز شرایط برای دریافت سهام عدالت صادر نشده و برهمین اساس امکان بهره‌مندی افراد جدید از سهام عدالت وجود ندارد.

قاسمی روز شنبه در نشست خبری اظهار کرد: در سال ۱۳۸۵ مردم براساس ۱۳ دهک رتبه‌بندی شدند و ۴۹ شرکت حمایت از سهام عدالت را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه ۶۶۷ هزار و ۴۰۹ نفر شامل ۸۴ درصد جمعیت استان سهام‌دار سهام عدالت هستند، افزود: ۲۹ درصد به روش مستقیم و ۷۱ درصد به روش غیرمستقیم سهام عدالت خود را مدیریت می‌کنند.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی با تاکید براینکه در حال حاضر هیچ‌گونه سامانه‌ای برای ثبت نام سهام عدالت باز نیست، گفت: سهام خراسان جنوبی به عنوان اولین استان با نماد "وِس خراج" وارد بورس شده است.

قاسمی عنوان کرد: مرحله اول سود سهام عدالت ۱۴۰۱ از ۲۳ آذر ماه جاری آغاز شده و تا شب یلدا ادامه دارد، گفت: همچنین مرحله دوم واریز سود سهام عدالت از اواخر اسفند ماه آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: در این مرحله دارندگان سبد سهام عدالت چهار میلیون و ۹۲۰ هزار ریالی، مبلغ ۶ میلیون و ۸۱۰ هزار ریال، سهام پنج میلیون و ۳۲۰ هزار ریالی، مبلغ هفت میلیون و ۳۶۰ هزار ریال و سبد سهام ۱۰ میلیون ریالی، ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال سود دریافت خواهند کرد.

قاسمی با اشاره به شناسایی جاماندگان سهام عدالت در خراسان جنوبی ادامه داد: حدود ۶۰۰ نفر در استان برای دریافت سهام عدالت شناسایی شده‌اند اما هنوز برای واریز سهام زمان مشخصی تعیین نشده است.

وی در خصوص واریز نشدن و یا تاخیر در واریز سود سهام عدالت برخی افراد هم گفت: حساب بانکی مشترک، ادغام بانک‌ها و اشکال در شماره شبا بانکی، حساب راکد، حساب‌های بلند مدت و حساب مسدود و ارزی از جمله دلایلی است که سود در این مرحله برای افراد واریز نشده است.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی عنوان کرد: درحال حاضر ثبت‌نام سهام عدالت برای هیچ سن و قشری حتی فرزند تازه متولد شده انجام‌ نمی‌شود، بیان کرد: همچنین هیچ‌گونه سامانه‌ای برای ثبت نام سهام عدالت باز نیست.

قاسمی تصریح کرد: همچنین برای دریافت سود سهام عدالت متوفی، بازماندگان باید در ابتدا انحصار وراثت کرده و سپس مدارک خود را به کارگزاری‌های "بیدار، آگاه و یا مفید" تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه شماره شبا مهمترین ابزار برای دریافت سود سهام عدالت است، افزود: افراد تحت پوشش سهام لازم است در نهایت تا آخر سال جاری، شماره شبا خود را در سامانه سجام یا سامانه سهام عدالت درج کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد