قیمت طلا | قیمت طلا امروز

قیمت طلا با خاک یکسان شد | خبر خوش برای خریدان طلا امروز 8 آبان ماه

: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۲۰۰۳ دلار و ۳۳ سنت رسید.

قیمت طلا با خاک یکسان شد | خبر خوش برای خریدان طلا امروز 8 آبان ماه
کدخبر : 14823
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۲۰۰۳ دلار و ۳۳ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه در آسیا به بالاتر از 2003 دلار رسید. این اولین بار از ماه مه است که طلا از مرز 2000 دلار عبور می‌کند. افزایش درگیری‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.15 درصد کاهش به 2003 دلار و 33 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با 0.74 درصد افزایش به 2013 دلار و 30 سنت رسیده است.

در این بین شاخص دلار آمریکا که ارزش آن را در برابر سایر ارزهای برتر دنیا نشان می‌دهد، به حدود 106.60 رسیده است. اطلاعات مثبت اقتصادی آمریکا که در روز جمعه منتشر شد نتوانسته دلار را تقویت کند که به نفع طلا بوده است.

قیمت جهانی طلا امروز 1402/08/06/ بازگشت طلا به کانال 2000دلاری

بالا رفتن ارزش دلار قیمت خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس دو روزه‌ای که از روز چهارشنبه آغاز می‌شود بدون تغییر نگه دارد. بالا رفتن نرخ بهره به ضرر طلا به عنوان یک سرمایه غیرسودده است چون هزینه نگهداری آن را افزایش می‌دهد.

افزایش خطرات ژئوپلیتیکی ریسک‌گریزی را در میان سرمایه‌گذاران تشویق کرده،  تمایل به طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش می‌دهد و چالش‌های به وجود آمده از تحولات دلار و بازار اوراق قرضه را تسهیل می‌کند.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با 1.72 درصد افزایش به 23 دلار و 28 سنت رسید و پلاتین با 0.32 درصد کاهش 904 دلار و 68 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان