قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

  کاهش قیمت طلا در اولین روز هفته | قیمت طلا در بازار امروز 11 شهریورماه 1402

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۹۴۰ دلار و ۶ سنت رسید.

  کاهش قیمت طلا در اولین روز هفته | قیمت طلا در بازار امروز 11 شهریورماه 1402
  کدخبر : 14295
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۹۴۰ دلار و ۶ سنت رسید.

  به نقل از تسنیم، قیمت طلا در روز جمعه به بالاترین رقم طی یک ماه گذشته رسید و یک درصد افزایش هفتگی را تجربه کرد. اطلاعات اشتغال آمریکا که در روز گذشته منتشر شد نشان داد نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافته و به بالاترین سطح طی ۱۸ ماه گذشته رسیده است.

  وزارت کار آمریکا اعلام کرد تعداد حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی این کشور ۱۸۷ هزار نفر اضافه شده، اما نرخ بیکاری هم از ۳.۵ درصد ماه گذشته تا ۳.۸ درصد افزایش یافته است. این اطلاعات بدین معناست که بانک مرکزی آمریکا مجبور نیست بلافاصله نرخ بهره را دوباره بالا ببرد تا تورم را به هدف دو درصد برساند.

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۹۴۰ دلار و ۶ سنت رسید.

  قیمت طلا در قراردادهای آینده در معاملات دیروز در نیویورک تا ۱۹۸۱ دلار و ۷۰ سنت بالا رفته بود. قیمت طلا در قراردادهای نقدی تا ۱۹۵۳ دلار افزایش یافت. طلا یک افزایش هفتگی ۱.۴ درصدی را تجربه می‌کند اما دو درصد نسبت به ماه گذشته میلادی کاهش قیمت داشته است. 

  عدم افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا به نفع تمام سرمایه‌های مخاطره آمیز است. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

  فدرال رزرو آمریکا ۳ فرصت دیگر برای افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی دارد. کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا تصمیم‌گیری برای نرخ بهره را در ۲۰ سپتامبر، اول نوامبر و ۱۳ دسامبر برنامه‌ریزی کرده است.

  احتمالاً بانک مرکزی آمریکا دو بار دیگر در تا پایان سال نرخ بهره را بالا می‌برد. اما افزایش نرخ بیکاری تصمیم گیری این بانک را به چالش می‌کشد. طبق دستور کنگره آمریکا، بانک مرکزی علاوه بر پایین آوردن تورم باید حداکثر اشتغال را هم برای مردم فراهم کند. نرخ بیکاری ۳.۸ درصد در ماه اوت بالاترین سطح از فوریه ۲۰۲۱ بوده است.

  در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۱.۰۱ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۵۶ سنت رسید و پلاتین با ۰.۸۳ درصد کاهش ۹۶۳ دلار و ۸۵ سنت معامله می‌شود.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: