قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا نجومی شد | آخرین قیمت طلا در بازار امروز 7 مردادماه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ افزایش به ۱۹۲۴ دلار و ۹۸ سنت رسید.

قیمت طلا نجومی شد | آخرین قیمت طلا در بازار امروز 7 مردادماه
کدخبر : 14238
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

به نقل از تسنیم، پایین آمدن ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را بالا برده است. این در حالیست که سرمایه‌گذاران منتظر انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا در روزهای آینده هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد دورنمای سیاست  نرخ بهره به دست آورند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ افزایش به ۱۹۲۴ دلار و ۹۸ سنت رسید.

ارزش دلار نسبت به رقبای خود پایین آمده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است. شاخص سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا هم نسبت به رکوردهای اخیر کاهش یافته است.

تمرکز سرمایه‌گذاران در این هفته بر گزارش شاخص قیمت هزینه‌های شخصی در آمریکاست که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود و همچنین اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیرکشاورزی در ماه اوت که در روز جمعه منتشر خواهد شد.

نرخ بالای اشتغال همچنان دستمزدها را تحت تاثیر قرار داده و تورم را بالاتر خواهد برد. این بدان معناست که فدرال رزرو احتمالاً نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری در سطح بالا نگه می‌دارد.

تحلیلگران عقیده دارند ادامه سیاست افزایش نرخ بهره قیمت طلا را تا ۱۹۰۰ دلار پایین می‌آورد و احتمال رسیدن آن به ۱۸۴۰ دلار هم وجود دارد.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز جمعه در اجلاس جکسون هال گفت بانک مرکزی احتمالاً مجبور است نرخ بهره را باز هم افزایش دهد تا تورم مهار شود.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

سرمایه‌گذاران ۵۶ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره یک بار دیگر در سال جاری میلادی افزایش یابد و ۴۰ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را تا پایان سال بدون تغییر نگه دارد.

قیمت نقره امروز با ۰.۴۵ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۷۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۹ کاهش، ۹۶۸ دلار و ۷۲ سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان