قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا سر به فلک کشید | قیمت طلا در بازار امروز 31 مردادماه چقدر شد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۱۸۹۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.

قیمت طلا سر به فلک کشید | قیمت طلا در بازار امروز 31 مردادماه چقدر شد؟
کدخبر : 14072
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۱۸۹۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.

به نقل از تسنیم، علی رغم افزایش سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به بالاترین رقم طی ۱۶ سال گذشته، قیمت طلا در روز سه‌شنبه ثابت مانده است.

سرمایه‌گذاران منتظر اجلاس بانک‌های مرکزی در این هفته هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد سیاست افزایش نرخ بهره بدست بیاورند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۱۸۹۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.

طلا به دنبال یک هفته کاهش قیمت مکرر، ۰.۳ درصد در روز دوشنبه افزایش یافت که بهترین روز آن طی دو هفته گذشته بود. تحلیلگران عقیده دارند خریداران طلا منتظرند ببینند قیمت این فلز گرانبها تا کجا پایین می‌آید و این می‌تواند آغاز ورود مجدد و یکباره آنها به بازار باشد.

پایین آمدن ارزش دلار می‌تواند بازار طلا را به شدت تقویت کند.

سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا به بالاترین رقم از نوامبر ۲۰۰۷ رسیده که نتیجه افزایش احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو است. بالا رفتن نرخ بهره سود اوراق قرضه و ارزش دلار را افزایش داده و تمایل به خرید طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین می‌آورد.

اظهارات جرم پاول، رئیس خزانه‌داری آمریکا در روز جمعه در اجلاس بانک‌های مرکزی در جکسون هال می‌تواندسرنخ‌های بیشتری در مورد سیاست افزایش نرخ بهره به سرمایه‌گذاران بدهد.

انتظار می‌رود پاول در این اجلاس از عملکرد خوب فدرال رزرو در پایین آوردن تورم و احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره صحبت کند که می‌تواند فشار را از روی بازار طلا بردارد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۶۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۴ کاهش، ۹۱۳ دلار و ۱۳ سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان