قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا سقوط کرد | قیمت طلا در بازار امروز 29 مردادماه چقدر شد؟

با عقب‌نشینی قیمت طلا و سکه در پنجشنبه گذشته، بازار طلا نیز در نخستین روز هفته جاری در کانال‌های پایین‌ معامله شد و روند کاهشی پلکانی داشت. دیروز با اینکه افت قیمت محدود بود، اما سکه گرمی ۵ میلیونی شد.

قیمت طلا سقوط کرد | قیمت طلا در بازار امروز 29 مردادماه چقدر شد؟
کدخبر : 14006
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

با عقب‌نشینی قیمت طلا و سکه در پنجشنبه گذشته، بازار طلا نیز در نخستین روز هفته جاری در کانال‌های پایین‌ معامله شد و روند کاهشی پلکانی داشت. دیروز با اینکه افت قیمت محدود بود، اما سکه گرمی ۵ میلیونی شد.

قیمت دلار با کاهش ۵۰ تومانی، افت پلکانی قیمت طلا و سکه را رقم زد. در نخستین روز هفته کاهش قیمت‌ در بازار سکه نهایتا ۱۵۰ هزار تومانی بود اما به رکود بیشتر بازار فلز زرد دامن زد.

برخی معامله‌گران دلیل کاهش روز گذشته بازار فلز زرد را روزهای پایانی ماه دانستند. به اعتقاد آنها در روزهای پایانی هر ماه، نقدینگی کمتری وجود دارد و بازیگران بزرگ این بازار نیز مشغول حساب و کتاب ماهیانه خود هستند و معاملات در کمترین مقدار خود قرار می‌گیرند.

کارشناسان فنی بازار قیمت‌های فعلی در بازار طلا را منطقه تعادلی بازار می‌دانند و معتقدند کاهش‌های قیمتی در هفته‌های اخیر محدوده شیرینی را برای خریداران رقم زده است.

سکه گرمی ۵ میلیونی شد

دیروز ۲۸ مرداد قیمت سکه امامی با رقم ۲۷ میلیون و ۷۸۸ هزار تومان مبادله شد و افت ۱۰۹ هزار تومانی داشت. قیمت سکه بهار کاهش ۸۹ هزار تومانی داشت. این قطعه با این مقدار کاهش با رقم ۲۴ میلیون و ۹۰۵هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌‌ و ربع سکه هر یک کاهش ۱۵۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۰۰ و ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مبادله شدند.

در نخستین روز هفته، سکه گرمی با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به کانال ۵ میلیونی برگشت و با قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مبادله شد.

کاهش پلکانی هر گرم طلا

روز گذشته قیمت طلا نیز کاهش داشت. مثقال طلا در کانال ۹ میلیون تومانی ماند. این مقدار طلا با قیمت ۹ میلیون و ۹۲۱ هزار تومان معامله شد و کاهش ۶۰ هزار تومانی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۲۹۰ هزار تومان معامله شد و با کاهش ۴۱ هزار تومانی در کانال دو میلیونی یک پله عقب‌نشینی کرد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون  ۲۵۹ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه‌ روند یکدستی نداشت. حباب سکه امامی و بهار افزایشی ۶۹ و ۴۹ هزار تومانی داشتند. سایر قطعات سکه نیز کاهش حباب داشتند.  حباب نیم‌سکه ۷۵ هزار تومان، حباب ربع سکه ۱۱۲ هزار تومان و سکه گرمی ۸۲ هزار تومان کاهش داشتند.

قیمت طلا و سکه امروز در روند کاهشی شروع به کار کرد. افت قیمت در بازار طلا شارپی نبود و از کاهش محدود قیمت دلار تبعیت کرد. در روز جاری به طور میانگین، قیمت در خانواده سکه‌ها کاهشی ۱۰۰ هزار تومانی داشت. هر مثقال طلا نیز در کانال ۹ میلیونی معامله شد.

برخی معامله‌گران دلیل کاهش امروز بازار فلز زرد را روزهای پایانی ماه دانستند. به اعتقاد آنها در روزهای پایانی هر ماه نقدینگی کمتری وجود دارد و بازیگران بزرگ این بازار نیز مشغول حساب و کتاب ماهیانه خود هستند و معاملات در کمترین مقدار خود قرار می‌گیرند.

منطقه شیرین قیمت برای معامله‌گران طلا کجاست؟

در همین راستا مجتبی دیبا کارشناس اقتصادی با اشاره به هوشمندی بازار طلا با توجه به رفتار روزهای اخیر سکه به تجارت‌نیوز گفت:‌ «در هفته‌های گذشته قیمت سکه امامی بعد از اینکه خود را به محدود ۲۷ میلیون تومانی رساند، در روزهای ابتدایی هفته پیش در همین محدوده احیا شد و به منطقه قیمتی پایین‌تر برنگشت.» وی افزود: «هدف بعدی قیمت سکه به عنوان متر حرکتی در بازار فلز زرد را می‌توان قیمت ۲۵ میلیون و ۳۰۰ در نظر گرفت.»

این تحلیلگر بازارهای مالی در خصوص قیمت طلا گفت: «طلا فعلا در محدوده تعادلی خود رفتار می‌کند و محدوده دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی فعلی تا دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی، محدوده شیرین‌تری را برای خریداران رقم می‌زند. در حال حاضر چون هر گرم طلای ۱۸ عیار زیر قیمت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی است، می‌توانیم به منطقه تعادلی و منطقه جذاب برای خرید از آن یاد کنیم.»

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان