روانشناسی | شخصیت شناسی

روانشناسی | یکی از سگ هارو انتخاب کن تا بگن دورنگرا یا برونگرا یا میانه گرا هستی

درونگرا هستی یا اجتماعی، یکی از سگا رو انتخاب کن تا شگفت زده بشی!

روانشناسی | یکی از سگ هارو انتخاب کن تا بگن دورنگرا یا برونگرا یا میانه گرا هستی
کدخبر : 13402
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

تست روانشناسی یک ابزار است که توسط متخصصین روانشناسی برای تعیین و اندازه‌گیری ویژگی‌های شناختی، عاطفی، شخصیتی و رفتاری فرد در نظر گرفته می‌شود. این تست‌ها به صورت مختلف طراحی و اجرا می‌شوند. برخی از این تست‌ها توسط روانشناسان برای تشخیص اختلالات روانی و رفتاری، تحلیل شخصیت و تعیین سطح هوشی و توانایی‌های شناختی شخص استفاده می‌شوند. تست‌های روانشناسی ممکن است شامل پرسشنامه، آزمون‌های شناختی، آزمون‌های عملکردی، و آزمون‌های فیزیولوژیک باشد. این تست‌ها می‌توانند از ابزارهای ساده تا ابزارهای پیشرفته‌تری اعم از تصاویر، ویدئوها، صدا و سایر ابزارهای تشخیصی بهره بگیرند. تست‌های روانشناسی دارای شاخص‌های مختلفی هستند که در مورد هر فرد بررسی می‌شود. برخی از این شاخص‌ها شامل خصوصیات شخصیتی، قابلیت‌های شناختی، عواطف و رفتارهای فردی، اضطراب، استرس و افسردگی و سایر اختلالات روانی و رفتاری است. در نتیجه، تست‌های روانشناسی یک ابزار مهم برای تعیین و اندازه‌گیری ویژگی‌های روانی فرد است، که به کمک آن می‌توان بهبود روانشناسی و رفتار فرد را مدیریت کرد.

درونگرا هستی یا اجتماعی، یکی از سگا رو انتخاب کن تا شگفت زده بشی!

سگ 1: دوستانه

کسانی که سگ 1 را انتخاب می کنند معمولاً دوستانه و اجتماعی هستند. آن‌ها از ملاقات با افراد جدید لذت می‌برند و اغلب تأثیر اولیه خوبی بر جای می‌گذارند. چنین افرادی حس وفاداری قوی دارند و روابط ارزشمندی دارند، که آنها را به دوستان خوبی تبدیل می کند. آنها همچنین دارای ارتباطات خوبی هستند و می توانند خود را به طور موثر بیان کنند. طبیعت برونگرا و سخاوتمندانه آنها باعث محبوبیت آنها در محافل اجتماعی می شود.

سگ 2: کنجکاو

کسانی که سگ 2 را انتخاب می کنند، کنجکاو هستند و دائماً به دنبال تجربیات جدید هستند. آنها همیشه به دنبال راه هایی برای یادگیری و رشد هستند، چه از طریق خواندن کتاب یا شرکت در کلاس ها. آنها ذهنی باز دارند و تغییرات را می پذیرند و اغلب خود را از منطقه آسایش خود خارج می کنند تا ناشناخته ها را کشف کنند. روحیه ماجراجویانه آنها از آن ها افرادی خوش فرم می سازد. پس طبیعی است که برونگرا باشند.

سگ 3: خجالتی

کسانی که سگ 3 را انتخاب می کنند بیشتر از سایر شخصیت ها درونگرا و خجالتی هستند. آنها ترجیح می دهند به جای شرکت در گفتگوها یا فعالیت های دیگر، مشاهده کنند. آنها درک عمیقی از افراد و موقعیت ها دارند و همین مسئله آنها را به شنوندگان خوبی تبدیل می کند. آنها از مکالمات معنی دار قدردانی می کنند و قبل از صحبت، برای پردازش افکار خود وقت می گذارند. اگرچه ممکن است ترسو به نظر برسند، اما سطح بصیرت آنها قابل تحسین است.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان