بهترین زمان برای خوردن ویتامین D مشخص شد

به مردم در سراسر دنیا در روزهای همه گیری کووید ۱۹ توصیه شد که برای افزایش سلامتی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی شان، در صورتی که کمبود ویتامین دی داشته باشند، مکمل های ویتامین D را به صورت روزانه مصرف کنند. اما ویتامین دی را چه ساعت روز باید خورد؟

بهترین زمان برای خوردن ویتامین D مشخص شد
کدخبر : 13221
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

شما فقط 10 ثانیه فرصت دارید تا بگویید کدام تانک زودتر از بقیه پر می شود؟

سوالی که بسیاری از افراد درخصوص مصرف ویتامین دی می پرسند این است که بهترین زمان مصرف ویتامین D چه زمانی در روز است؟

به مردم در سراسر دنیا در روزهای همه گیری کووید ۱۹ توصیه شد که برای افزایش سلامتی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی شان، در صورتی که کمبود ویتامین دی داشته باشند، مکمل های ویتامین D را به صورت روزانه مصرف کنند. اما ویتامین دی را چه ساعت روز باید خورد؟

ویتامین دی علاوه بر نقش مهمی که در سیستم ایمنی دارد، به ویژه برای استخوان ها، ماهیچه ها و دندان ها هم مفید است زیرا به تنظیم میزان کلسیم و فسفات بدن کمک می کند. کمبود ویتامین D اغلب می تواند منجر به ناهنجاری های استخوانی مانند راشیتیسم در کودکان و درد استخوان در بزرگسالان ناشی از استئومالاسی شود.

اصلی ترین راه ساخته شدن ویتامین دی در بدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. به طور معمول مصرف روزانه مکمل در طول پاییز و زمستان در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک توصیه مهم به مردم ارائه می شود چرا که در این فصول هم مردم زمان کمتری را در محیط بیرون از خانه می گذرانند و هم لباس های بیشتری می پوشند که مانع رسیدن نور خورشید به بدن آن ها می شود.

با توجه به همه گیری و شرایط قرنطینه و محدودیت های رفت و آمد و از آنجایی که بسیاری از ما امسال بیش از حد معمول در خانه بوده ایم، ممکن است ویتامین D کافی ساخته شده از نور خورشید نداشته باشیم. در این میان کسانی که در معرض بالاترین خطر قرار دارند نوزادان هستند - مگر اینکه بیش از ۵۰۰ میلی لیتر شیر خشک در روز مصرف کنند - کودکان یک تا چهار ساله هم در این میان در معرض تهدید هستند.

چه زمانی باید ویتامین D را صبح یا شب مصرف کنم؟

هیچ زمان مشخصی از روز وجود ندارد که برای مصرف مکمل های ویتامین D بهتر باشد. برخی افراد می گویند مصرف مکمل های ویتامین D در شب خطر بی خوابی به همراه دارد . هیچ تحقیقی برای تایید این موضوع وجود ندارد، اما اگر فکر می‌کنید که خواب شما را مختل می‌کند، ممکن است بخواهید مکمل خود را زودتر در روز مصرف کنید.

تحقیقات قبلاً انجام شده سطح ویتامین D خون را با سطح کیفیت خواب او مرتبط کرده بود. برخی گزارش ها براساس مطالعات انجام گرفته در انگلستان و سوئد ادعا کرده اند که مصرف ویتامین D در شب می تواند کیفیت خواب را با تداخل در تولید هورمون ملاتونین تحت تاثیر قرار دهد و کیفیت خواب را بهتر کند.

از طرف دیگر ظهر هم زمان مناسبی برای بهترین زمان برای دریافت ویتامین D است ، زیرا خورشید در بالاترین نقطه خود قرار دارد و بدن شما ممکن است در آن زمان از روز آن را به بهترین نحو بسازد. این بدان معنی است که ممکن است در ظهر به زمان کمتری در نور خورشید نیاز داشته باشید. با این حال، نتایج این تحقیقات غیرقطعی است و تحقیقات گسترده تری آن را تائید نکرده است. و البته تحقیقات نشان می دهد که اکثر مردم ترجیح می دهند ویتامین ها و سایر قرص های خود را در صبح مصرف کنند - اما این کار بیشتر به دلیل راحت تر بودن یا بیشتر در خاطر ماندن است. اما در مجموع متخصصان پیشنهاد می دهند که شاید خوردن مکمل های ویتامین دی در شب بهتر باشد.

بهترین راه برای جذب ویتامین D چیست؟

به خاطر داشته باشید که ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است، به این معنی که در حضور چربی رژیم غذایی به بهترین وجه در جریان خون جذب می شود. بنابراین، اگر مکمل ویتامین D خود را در صبحانه، ناهار یا شام مصرف می‌کنید، می‌توانید آن را با غذایی حاوی چربی سالم همراه کنید.

چه چیزی ویتامین D شما را کم می کند؟

شما ممکن است به دلایل مختلف دچار کمبود ویتامین D شوید: ویتامین D کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید یا به اندازه کافی ویتامین D را از غذا جذب نمی کنید (یک مشکل سوء جذب دارید) شما به اندازه کافی در معرض نور خورشید قرار نمی گیرید.

چه میزان ویتامین D بی خطر است؟

سیستم بهداشتی و درمانی انگلستان(NHS) مصرف روزانه ۱۰ میکروگرم مکمل ویتامین دی را در تمام سال برای بزرگسالان و کودکان بالای چهار سال توصیه می کند. مشخص کردن علائم سمی بودن ویتامین D - مانند خستگی، ضعف، کم آبی، و تغییرات در وضعیت روانی - ممکن است دشوار باشد برای همین است که باید مراقب باشید میزان لازم بدن را دریافت کنید. برای ایمن بودن، به یاد داشته باشید که مصرف روزانه توصیه شده برای اکثر افراد ۶۰۰ IU (۱۵ میکروگرم) است (۷). بدون مشورت با پزشک یا متخصص تغذیه از UL ۴۰۰۰ IU (۱۰۰ میکروگرم) تجاوز نکنید.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد