روانشناسی | شخصیت شناسی

  روانشناسی | با روش ها یک فرزند شاد تربیت کنید

  چگونه فرزندان شادی تربیت کنیم؟

  روانشناسی | با روش ها یک فرزند شاد تربیت کنید
  کدخبر : 13135
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  تست روانشناسی یک ابزار است که توسط متخصصین روانشناسی برای تعیین و اندازه‌گیری ویژگی‌های شناختی، عاطفی، شخصیتی و رفتاری فرد در نظر گرفته می‌شود. این تست‌ها به صورت مختلف طراحی و اجرا می‌شوند. برخی از این تست‌ها توسط روانشناسان برای تشخیص اختلالات روانی و رفتاری، تحلیل شخصیت و تعیین سطح هوشی و توانایی‌های شناختی شخص استفاده می‌شوند. تست‌های روانشناسی ممکن است شامل پرسشنامه، آزمون‌های شناختی، آزمون‌های عملکردی، و آزمون‌های فیزیولوژیک باشد. این تست‌ها می‌توانند از ابزارهای ساده تا ابزارهای پیشرفته‌تری اعم از تصاویر، ویدئوها، صدا و سایر ابزارهای تشخیصی بهره بگیرند. تست‌های روانشناسی دارای شاخص‌های مختلفی هستند که در مورد هر فرد بررسی می‌شود. برخی از این شاخص‌ها شامل خصوصیات شخصیتی، قابلیت‌های شناختی، عواطف و رفتارهای فردی، اضطراب، استرس و افسردگی و سایر اختلالات روانی و رفتاری است. در نتیجه، تست‌های روانشناسی یک ابزار مهم برای تعیین و اندازه‌گیری ویژگی‌های روانی فرد است، که به کمک آن می‌توان بهبود روانشناسی و رفتار فرد را مدیریت کرد.

  همه ما می خواهیم شاد باشیم! و اگر شما یک مادر یا پدر هستید، این مهمترین چیزی است که برای فرزندانتان می خواهید. تربیت فرزند شاد مخصوصا در دوران کرونا برای بسیاری از والدین کار سختی شده است.

  فرزندان ما آینه وجود ما هستند. روح ما در این موجودات دوست داشتنی تجلی می یابد. بی دلیل نیست که پدر و مادرها بیش از هرکس دیگری به فکر بچه هایشان هستند و از خوشحالی آن ها خوشحال می شوند. مشغله فراوان و مشکلات زندگی ممکن است بسیاری از آن ها را غافل کند با این حال این دغدغه هیچ وقت رنگ نمی بازد. چه کنیم تا فرزندانمان حالشان خوب باشد و انرژی را به زندگی مان بیاورند؟

  عوامل موثر بر تربیت فرزند شاد:

  مادران شاغل

  بله درست می خوانید! نیویورک تایمز به مطالعه ای توسط مدرسه بازرگانی هاروارد اشاره می کند که نشان می دهد مادران شاغل به ویژه برای دخترانشان مفید هستند. این مطالعه 50000 بزرگسال را در 25 کشور مورد بررسی قرار داد، نتیجه: دخترانی که مادرانشان کار می کردند و دارای تحصیلات عالی هستند، احتمال بیشتری دارد که در موقعیت های بالاتر کار کنند و درآمد بیشتری کسب کنند. مردانی که مادرشان شاغل بود، در خانه کوشاتر بودند و بیشتر در تربیت فرزندان مشارکت داشتند.

  زود به رختخواب رفتن

  در اینجا ممکن است بچه ها نظری مشابه با تحقیق نداشته باشند، اما حداقل شما اکنون یک استدلال علمی محکم برای بحث بعدی در بستر رفتن دارید. زود خوابیدن برای رشد جسمی، عاطفی و ذهنی مفید است. یک مطالعه نشان می دهد که دیر خوابیدن با مشکل در به خواب رفتن و ماندن در خواب مرتبط است. به عنوان مثال، کودکان نوپا که قبل از ساعت 9 شب به رختخواب می روند، به طور متوسط ​​78 دقیقه بیشتر از کودکانی که دیرتر به رختخواب می روند، می خوابند.

  آواز خواندن کودکان را شاد می کند

  حتی اگر بیانسه نیستید، سعی کنید بیشتر آواز بخوانید. مطالعه ای در دانشگاه مونترال نشان داد که آواز خواندن دو برابر بیشتر از صحبت کردن نوزادان را آرام می کند. مطالعه دیگری که توسط روانپزشکان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شد، نشان داد که شنیدن صدای مادر، مهارت‌های ارتباطی را در کودکان تحریک می‌کند و مهارت‌های ارتباط اجتماعی را تقویت می‌کند. صدای مادر همچنین به عنوان یک حمایت عاطفی مهم برای کودکان عمل می کند. بنابراین، آهنگ های کودکان یک مرحله مقدماتی ضروری برای موفقیت تحصیلی بعدی و رفاه عاطفی است. برخی از محققان حتی معتقدند که استماع می تواند مهارت های ریاضی و علوم کودکان را بهبود بخشد.

  خودت شاد باش!

  ممکن است خودخواهانه به نظر برسد، اما حقیقت دارد. کلید تربیت فرزند شاد این است که خودتان شاد باشید. این شبیه به ماسک اکسیژن در هواپیما است: قبل از اینکه بتوانید از کودک خود مراقبت کنید، ابتدا باید ماسک اکسیژن را بپوشید. تحقیقات گسترده ارتباطی بین مادران غرق شده و رفتار منفی در فرزندانشان پیدا کرده است. بنابراین به نظر می رسد که افسردگی والدین در واقع باعث ایجاد اختلالات رفتاری در کودکان می شود. کودکان بسیار حساس هستند و زمانی که والدینشان خوب نیستند متوجه می شوند. بنابراین به همین دلیل است که آموزش مثبت اندیشی به فرزندانتان مهم است! خوش بینی به قدری با شادی مرتبط است که تفکیک این دو عملا غیرممکن است. بنابراین از طریق خوش بینی، می توانیم مغز خود را برای شاد بودن شرطی کنیم. ویژگی مهمی که برای داشتن زندگی شاد باید به فرزندانمان منتقل کنیم.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: