قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

  قیمت طلا سکته کرد | قیمت طلا در بازار امروز 16 تیرماه چقدر شد؟

  قیمت هر اونس طلا امروز بدون تغییر خاصی به 1980 دلار و 89 سنت رسیده است.

  قیمت طلا سکته کرد | قیمت طلا در بازار امروز 16 تیرماه چقدر شد؟
  کدخبر : 12973
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

   قیمت هر اونس طلا امروز بدون تغییر خاصی به ۱۹۸۰ دلار و ۸۹ سنت رسیده است.

  به نقل از رویترز، ترس از افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در شرایطی که بازارها منتظر اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی این کشور هستند، باعث شده قیمت طلا تغییر چندانی در روز جمعه نداشته باشد.

  انتشار اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش خصوصی در آمریکا که بالاتر از حد انتظار بوده، باعث شد قیمت طلا در روز گذشته کاهش چشمگیری داشته باشد و تا مرز 1900 دلار سقوط کند.

  این اطلاعات نگرانی در مورد ادامه سیاست‌های سختگیرانه فدرال رزرو آمریکا در بالا بردن نرخ بهره جهت مهار تورم را افزایش داد که اصلا به نفع سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلا نیست.

  قیمت هر اونس طلا امروز بدون تغییر خاصی به 1980 دلار و 89 سنت رسیده است.

  اطلاعات اقتصادی منتشر شده در روز پنجشنبه باعث شد بازارها حالا انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره را در ادامه سال جاری میلادی داشته باشند. احتمال افزایش 25 واحدی نرخ بهره در پایان ماه ژوئیه به 99 درصد رسیده است.

  افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری فلزاتی مانند طلا را بالا برده و تمایل سرمایه‌گذاران برای خرید آن را پایین می‌آورد.

  از طرف دیگربهبود شرایط اقتصاد آمریکا تمایل به طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را هم پایین می‌آورد.

  انتظار رکود اقتصاد در سال جاری میلادی از معدود عواملی بوده که از قیمت طلا حمایت کرده و آن را بالاتر از سطح 1900 دلار نگه داشته است.

  قیمت نقره امروز با 0.09 درصد کاهش به 22 دلار و 87 سنت رسید و پلاتین با 0.12 درصد کاهش 95 دلار و 3 سنت معامله می‌شود.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: