دلیل نیامدن مردگان به خوابمان و راه دیدن خواب اموات + دعای مخصوص

  روش دیدن خواب اموات و ملاقات با شخصی که از دنیا رفته یکی از بخش هایی است که در کتب دینی به آن اشاره شده است، برای دیدن مرده در خواب باید ذکر و سوره ای را تلاوت کنید.

  دلیل نیامدن مردگان به خوابمان و راه دیدن خواب اموات + دعای مخصوص
  کدخبر : 12849
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  دیدن خواب اموات و صحبت کردن با عزیزانی که از دنیا رفته اند برای بسیاری یک خواسته مهم است که نمی توانند به آن برسند. گرچه ممکن است به طور اتفاقی، انسان در عالم رؤیا با ارواح برخی مردگان ارتباط پیدا کند و آنها را ببیند، شاید این مسئله برای همگان اتفاق افتاده باشد که در حال خواب برخی اموات از علما، صلحا و یا بستگانشان را دیده باشند. این کار ممکن و شدنی است، چون وقتی آدمی در حال خواب از مشغله های عالم حسی فارغ شد، روحش با موجودات عالم مثال و خیال ارتباط برقرار می کند و برخی چیزها را در آن جا مشاهده می کند که از آن میان ارواح گذشتگان است.

  این که مردگان تا چه مقدار بتوانند به خواب ما بیایند، به آزاد بودن روح ایشان و ارتباط روحی ما با ایشان بستگی دارد. به همین جهت مردگان ممکن است به خواب برخی افراد بیایند و به خواب افراد دیگر نیایند، در عین حال نمی توان در این مسأله نظر قاطعی ارائه داد.

  دیدن خواب اموات به توصیه مفاتیح الجناح

  دیدم در بعضی کتب اصحاب امامیه که هر کسی خواسته باشد در خواب، یکی از پیامبران(ع) و امامان(ع) را یا یکی از نزدیکان و والدین خود را ببیند، سوره های شمس، لیل، قدر، کافرون، اخلاص و معوذتین (فلق و ناس) را بخواند، سپس صد مرتبه سوره توحید بخواند، سپس صد مرتبه صلوات بر پیامبر(ص) و آل او بفرستد، آن گاه با وضو و به جانب راست بخوابد، ان شاءالله خواهد دید هر که را اراده کرده باشد و با او تکلّم خواهد کرد. (مفاتیح الجنان)

  نیز در نسخه های دیگر آمده است:این عمل را به جا آورد در هفت شب، بعد از آن که این دعا را بخواند:

  اللَّهُمَ‌ أَنْتَ‌ الْحَیُ‌ الَّذِی‌ لَا یُوصَفُ‌ وَ الْإِیمَانُ یُعْرَفُ مِنْهُ مِنْکَ بَدَتِ الْأَشْیَاءُ وَ إِلَیْکَ تَعُودُ

  مَا أَقْبَلَ مِنْهَا کُنْتَ مَلْجَأَهُ وَ مَنْجَاهُ وَ مَا أَدْبَرَ مِنْهَا لَمْ یَکُنْ لَهُ مَلْجَأٌ وَ لَا مَنْجَی مِنْکَ إِلَّا إِلَیْکَ

  فَأَسْأَلُکَ بِلَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ وَ أَسْأَلُکَ بِ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‌ وَ بِحَقِّ حَبِیبِکَ مُحَمَّدٍ

  صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ سَیِّدِ النَّبِیِّینَ وَ بِحَقِّ عَلِیٍّ خَیْرِ الْوَصِیِّینَ وَ بِحَقِّ فَاطِمَةَ سَیِّدَةِ نِسَاءِ

  الْعَالَمِینَ وَ بِحَقِّ الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ اللَّذَیْنِ جَعَلْتَهُمَا سَیِّدَیْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ عَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ

  السَّلَامُ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تُرِیَنِی مَیِّتِی فِی الْحَالِ الَّتِی هُوَ فِیهَا

  (مفاتیح الجنان حاشیه، ص 964)

  ترجمه دعا :

  خدایا تو زنده ای هستی که وصف نشود و ایمان از او باز شناخته شود، چیزها از تو آغاز شد و به سوی تو بازمی گردد، پس آنچه از آن ها روی به تو کرد، تو پناهگاه و جای نجاتش بودی و آنچه از آن ها از تو بازگشت، برایش پناهگاهی و جای نجاتی، از تو جز به سوی تو نیست، از تو می خواهم به حق «لا اله الا انت» و از تو می خواهم به حق «بسم الله الرحمن الرحیم» و به حق حبیبت محمّد (درود خدا بر او و خاندانش) سرور پیامبران و به حق علی بهترین جانشینان و به حق فاطمه سرور بانوان جهانیان و به حق حسن و حسین که هر دو را آقای جوانان اهل بهشت قرار دادی (که بر همه آنان درود و سلام) اینکه بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستی و نشان دهی مرده ام را در آن حالی که او در آن است.

  سوره خواب دیدن اموات

  اگر می خواهید خواب اموات را ببینید :

  در وقت خواب به پهلوی راست بخوابید و سوره والشمس و اللیل و جهد (قل یا ایها الکافرون ) و توحید و معوذتین یعنی قل اعوذ برب الفلق و سوره قل اعوذ برب الناس را هر یک هفت مرتبه بخوانید و بعد بگویید:

  (اللهم ارنی فی منامی کذا)

  یعنی هر که را که خواهید ببینید نام برید بجای کذا و بگویید:(اجعل لی امری فرجا و مخرجا)

  و بخوابید، اگر خواب ندیدید در شب دیگرش باز به همین طریق عمل کنید و اگر باز هم موفق نشدید تا هفت شب عمل نمایید.

  دیدن خواب اموات

  آیا کسی که به کما رفته است می تواند در عالم خیال شخص دیگر وارد شود؟

  در مورد فردی که به کما رفته است، هیچ توصیفی وجود ندارد، اما در مورد مرگ و عالم برزخ این شرایط وجود دارد، فقط آن آزادی هایی که مؤمنین دارند، موجب وار شدن آنها به خواب افرادی می شود که دوستشان دارند.

  بعد از مرگ، ارواح افراد مومن در قید و بند زمان و مکان نمی باشند، البته برخی از افراد مومن خاص در عالم دنیا نیز می توانند طی الارض داشته و دور دنیا را بگردند و در مکان هایی که اراده می کنند یا خدا اراده می کند، حاضر شوند.

  کسی که به خواب می رود، حالتی شبیه به مرگ را تجربه می کند و روحش آن گونه که قرآن می فرماید «توفی» می شود و به سمت خدا بالا می رود، حال خداوند روح برخی را بر می گرداند و برخی را بر نمی گرداند.

  فردی که به خواب می رود، به عالم ارواح نزدیک می شود و می تواندبا ارواح ارتباط برقرار کند، لذا اینکه روح در لحظه خواب حتماً بالای سر کسی که می خواهد بخوابد، حاضر باشد و با آن وارد عالم خواب و رویا شود، اصلاً وجود ندارد.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: