روانشناسی | تست شخصیت شناسی

روانشناسی | رنگ چشمانت رو بگی بهت میگم دارای چه شخصیتی هستی

تحقیقی نشان داد زنان چشم سبز یا چشم آبی بهتر از زنان چشم قهوه‌ای و چشم میشی می‌توانند از پس درد و اضطراب بربیایند. زنان چشم روشن در زمان بارداری و زایمان ظاهراً درد کمتری داشتند.

روانشناسی | رنگ چشمانت رو بگی بهت میگم دارای چه شخصیتی هستی
کدخبر : 12500
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

تست روانشناسی یک ابزار است که توسط متخصصین روانشناسی برای تعیین و اندازه‌گیری ویژگی‌های شناختی، عاطفی، شخصیتی و رفتاری فرد در نظر گرفته می‌شود. این تست‌ها به صورت مختلف طراحی و اجرا می‌شوند. برخی از این تست‌ها توسط روانشناسان برای تشخیص اختلالات روانی و رفتاری، تحلیل شخصیت و تعیین سطح هوشی و توانایی‌های شناختی شخص استفاده می‌شوند. تست‌های روانشناسی ممکن است شامل پرسشنامه، آزمون‌های شناختی، آزمون‌های عملکردی، و آزمون‌های فیزیولوژیک باشد. این تست‌ها می‌توانند از ابزارهای ساده تا ابزارهای پیشرفته‌تری اعم از تصاویر، ویدئوها، صدا و سایر ابزارهای تشخیصی بهره بگیرند. تست‌های روانشناسی دارای شاخص‌های مختلفی هستند که در مورد هر فرد بررسی می‌شود. برخی از این شاخص‌ها شامل خصوصیات شخصیتی، قابلیت‌های شناختی، عواطف و رفتارهای فردی، اضطراب، استرس و افسردگی و سایر اختلالات روانی و رفتاری است. در نتیجه، تست‌های روانشناسی یک ابزار مهم برای تعیین و اندازه‌گیری ویژگی‌های روانی فرد است، که به کمک آن می‌توان بهبود روانشناسی و رفتار فرد را مدیریت کرد.

۱- زنان چشم روشن تحمل درد بیشتری در مقایسه با زنان چشم تیره دارند

تحقیقی نشان داد زنان چشم سبز یا چشم آبی بهتر از زنان چشم قهوه‌ای و چشم میشی می‌توانند از پس درد و اضطراب بربیایند. زنان چشم روشن در زمان بارداری و زایمان ظاهراً درد کمتری داشتند.

به علاوه، آن‌ها اضطراب و افسردگی کمتری بعد از به دنیا آمدن فرزندشان تجربه کردند. زنان چشم تیره افکار منفی بیشتری داشتند.

۲- زنان چشم قهوه‌ای از نظر دیگران قابل اعتماد هستند و ترجیح می‌دهند نهایت استفاده را از زندگی ببرند

۱۰۱۵ زن ۱۶ تا ۳۵ ساله در یک نظرسنجی شرکت کردند. نتایج نظرسنجی نشان داد رنگ چشم برای زنان در اغلب موارد تداعی کننده‌ی ویژگی‌های شخصیتی خاصی است. محققان متوجه شدند افراد چشم قهوه‌ای از نظر دیگران باهوش و مهربان بودند. به علاوه، آدم‌ها معمولاً به آن‌ها بیشتر اعتماد دارند.

۳۶/۵ درصد از چشم قهوه ای‌ها احتمال داشت که نهایت استفاده را از زندگی، در زمان و مکان فعلی ببرند. آن‌ها راحت‌تر می‌توانستند ارتباط چشمی خود را با دیگران حفظ کنند، امری که در محیط کار می‌تواند کمک کننده باشد.

۳- چشم آبی‌ها از نظر دیگران دلنشین و جذاب اند و ممکن است لذت بیشتری از تجربه‌ی چیز‌های جدید می‌برند

نظرسنجی‌ ها نشان داد آدم‌ها از شخصیت افراد چشم روشن برداشت‌های مختلفی دارند. در واقع از نظر دیگران آن‌ها مهربان‌تر و دلنشین ترند. در حالی که رنگ چشم‌های تیره‌تر تداعی کننده‌ی هوش بود، تنها ۷ درصد شرکت کنندگان افراد چشم آبی را هم باهوش توصیف کرده بودند. اما در مقابل، چشم آبی‌ها از نظر دیگران از جذابیت فیزیکی بیشتری برخوردار بودند.

یک نظرسنجی دیگر نشان داد چشم آبی‌ها از نظر دیگران برونگرا، بامحبت و با اعتماد به نفس بودند. آن‌ها از تجربه‌ی چیز‌های جدید، پیدا کردن دوستان تازه، ماجراجویی کردن و شرکت در فعالیت‌های سالم لذت می‌برند.

۴- چشم سبز‌ها از نظر دیگران خلاق و نوآورند و خوش بینی بیشتری نسبت به آینده‌ی خود دارند

۲۹ درصد از شرکت کنندگان تحقیق سبز را جذاب‌ترین رنگ چشم می‌دانستند. به علاوه، این رنگ نشان دهنده‌ی خلاقیت و نوعی نوآور بودن است. در گذشته در بعضی مناطق دنیا رنگ چشم سبز را شیطانی می‌دانستند، که احتمالاً دلیل آن نادر بودن این رنگ چشم بود.

در زمینه‌هایی مثل هدفگذاری، خوش بینی نسبت به آینده و علاقه به شغل خود، چشم سبز‌ها در اکثریت بودند، مسأله‌ای که در مورد چشم میشی‌ها هم صدق می‌کرد. علاوه بر این، چشم سبز‌ها بیشتر برای زندگی خود هدف گذاری می‌کنند و برای چیز‌هایی که به نظر آن‌ها مهم است پول اهدا می‌کنند.

۵- مردانی که رنگ چشمان آن‌ها قهوه‌ای روشن است مشکلات روانی بیشتری دارند تا زنانی با همین رنگ چشم

از تحقیق درباره‌ی افرادی که رنگ چشم قهوه‌ای روشن دارند نتیجه‌ی بسیار عجیبی به دست آمد. از نظر دیگران کسانی که چشمان قهوه‌ای روشن دارند در مقایسه با افرادی که چشمان قهوه‌ای تیره یا مشکی دارند مشکلات روانی بیشتری دارند.

علاوه بر این، مردان این گروه از نظر دیگران از ثبات روانی کمتری نسبت به زنان این گروه برخوردار بودند.

۶- زنان چشم سیاه می‌توانند کمتر معاشرتی بوده و اعتماد به نفس کمتری داشته باشند

نظرسنجی مذکور نشان داد ۶۵/۳۸ درصد زنان چشم سیاه چندان معاشرتی نبودند. به علاوه، آن‌ها ممکن است اعتماد به نفس و جاه طلبی کمتری در مقایسه با مردان چشم سیاه داشته باشند. از نظر دیگران مردان چشم سیاه شخصیت پویاتری دارند. آن‌ها می‌توانند خونگرم باشند، رفتار‌های آنی داشته باشند و اغلب به دنبال ماجراجویی‌های خطرناک هستند.

۷- چشم میشی‌ها تحت فشار خوب عمل می‌کنند

۵۰/۷ درصد از چشم میشی‌ها تحت فشار و اضطراب عملکرد خوبی داشتند. به علاوه، آن‌ها علاقه‌ی بیشتری به شغل خود داشتند. برخلاف افکار کلیشه‌ای که در مورد رنگ چشمآبی وجود دارد، خانم‌ها هم میشی و هم سبز را جذاب‌ترین رنگ چشم در مردان می‌دانستند.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد