میخوای باکلاس باشی؟ | اینطوری از بقیه تشکر کن

تشکر واژه ای در ظاهر ساده است اما بسیار تاثیر گذار میتواند روابط شما را متحول کند در صورتی که از اصول و آداب تشکر کردن به درستی استفاده کنید.

میخوای باکلاس باشی؟ | اینطوری از بقیه تشکر کن
کدخبر : 11846
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

فقط نگو متشکرم

تشکر کردن هم آداب مخصوصی دارد که بسیاری از افراد نمی دانند. بسیاری از افراد برای تشکر فقط کلمه متشکرم را تک و تنها بیان می کنند اما این کار اشتباه است پس هنگام تشکر تنها به کلمه متشکرم ایفا نکنید و هرگز «متشکرم» تک و تنها نگویید، آن را با مفهوم دیگری ترکیب کنید؛ از کمکی که کردید متشکرم و…

بیان دلیل تشکر

هنگام تشکر بهتر است دلیل آن را نیز بیان کنید زیرا اگر تشکر شما با بیان دلیل آن همراه باشد، واقعی تر به نظر می رسد و تاثیر شگرفی روی افراد می گذارد.مثلا اگر می خواهید از کسی تشکر کنید بگویید از شما ممنونم که فلان کار را برایم انجام دادید.

بیان واضح تشکر

برای اینکه قدرشناسی خود را ثابت نمایید،تشکر خود را واضح و آشکار بیان کنید تا دیگران را تشویق به تکرار محبتشان در آینده نمایید.

استفاده از نام طرف مقابل

برای ثاثیر گذاری بیشتر بر روی طرف مقابل هنگام تشکر از او نامش را ببرید یعنی تشکر خود را با گفتن نام فرد شخصی کنید و کلمه متشکرم و ممنونم را با نام طرف مقابل همراه نمایید.

بکارگیری کلمات درست

هنگام تشکر در انتخاب نوع کلمات دقت کنید زیرا کلمات نقش کلیدی ایفا میکنند پس برای اثرگذاری بیشتر تشکر وقت بگذارید و فکر بکنید ببینید که از چه کلماتی می توانید استفاده کنید. انتخاب جملات و کلمات مناسب برای تشکر می تواند صمیمیت رابطه را بیشتر و روی دیگران تاثیر مثبت تری بگذارد.

برقراری ارتباط چشمی

برای افزایش مضاعف قدرت تأثیرگزاری تشکر و سپاسگزاری به طرف مقابل نگاه کنید و یک ارتباط لمسی داشته باشید. اگر طرف مقابلتان از نزدیکانتان است می توانید او را به آغوش بکشید و در غیر اینصورت برقراری ارتباط چشمی و در کنار آن لمس کردن بازوی طرف مقابل نشان دهنده صداقت شما می باشد. هنگام تشکر حتماً با لبخند و مهربانی به چشم‌های طرف مقابل نگاه کرده و عبارت تشکرآمیز خود را به زبان بیاورید.

تشکر غیر واقعی ممنوع

هنگام تشکر کاملا صادق باشید و از سپاسگزاری ساختگی خودداری کنید. باور کنید فرد مقابلتان تفاوت تشکر واقعی و غیرواقعی را درک می کند پس طوری رفتار کنید که تشکر را از درون خود انتقال دهید.

تهیه کارت تشکر

‌برای تشکر ویژه از طرف مقابلتان می توانید روی یک کارت زیبا که خودتان آن را درست کرده اید، صفت خوب گیرنده و تشکر خودت را بنویسید و به او تقدیم کنید.

تشکر خالصانه و بدون چشم داشت

شما باید هنگام تشکر خالصانه عمل کنید و توقع نداشته باشید که طرف مقابلتان اگر به او خدمتی کردید، حتما از شما تشکر کند یعنی از دیگران توقع بازگشت خیر و محبت نداشته باشید و اگر شخصی از شما تشکر نکرد و سپاسگزار نبود به هم نریزید و تشکر کردن را رها نکنید.

برگزاری جشن کوچک

اگر یکی از دوستان و عزیزانتان برای شما کاری انجام داده است، برای تشکر ویژه و نشان دادن قدردانی خود به او، یک جشن کوچک ترتیب دهید و از او تشکر کنید مثلا یک کیک کوچک بپزید و او را برای صرف عصرانه دعوت نمایید و از او تشکر کنید.

همراه کردن تشکر با هدیه

برای تاثیر گزار کردن تشکرتان می توانید هدیه کوچکی برای طرف مقابلتان تهیه کرده و به او تقدیم کنید و از او تشکر نمایید.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان