جزئیات جدید مسمومیت دانش آموزان در بروجرد

مسمومیت چند ماهی است که در میان برخی از دانش آموزان دختر رخ می‌دهد،‌اما تا به امروز درباره علت اصلی این امر به طور کامل و شفاف اطلاع‌رسانی نشده است. متاسفانه امروز شاهد مسمومیت در میان دانشجویان دختر هم بودیم.

جزئیات جدید مسمومیت دانش آموزان در بروجرد
کدخبر : 10408
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

جدیدترین اخبار مسمومیت دانش‌آموزان را در این خبر بخوانید.

مسمومیت دانشجویان در بروجرد

استانداری لرستان می گوید تعداد معدودی از دانشجویان دختر در خوابگاه دانشگاه آزاداسلامی واحد بروجرد با مشاهده علائمی چون سرگیجه راهی بیمارستان شدند. این علائم مشابه علائم دانش آموزان مسموم شده بروجردی است.

تعداد معدودی از دانشجویان دختر در دانشگاه آزاداسلامی واحد بروجرد با مشاهده علائمی چون سرگیجه راهی بیمارستان شدند.

روابط عمومی استانداری لرستان اعلام کرد: «تعداد معدودی از دانشجویان دختر در دانشگاه آزاداسلامی واحد بروجرد با مشاهده ی علائمی چون سرگیجه راهی بیمارستان شدند.

تعدادی از دانشجویان دختر بروجردی شب نهم اسفندماه در خوابگاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با بروز علائم مشابه دانش آموزان، از محیط خوابگاه خارج و به اورژانس انتقال داده شدند.

این دانشجویان پس از طی کردن رسیدگی‌های لازم، بدون هیچ مشکلی ترخیص شدند.

شرایط در دانشگاه طبق روال عادی پیش رفته و حال این دانشجویان مساعد است.»

مسمومیت استنشاقی غیر قابل انکار است

مسمومیت سریالی دختران دانش‌آموز در استان قم همچنان ادامه دارد، حالا سه ماه از اولین روزی که تعدادی از دختران در مدرسه مسموم شدند می‌گذرد، اما علت اصلی آن مشخص نیست؛ این درحالی‌ست که علاوه بر قم از دو هفته گذشته مسمومیت دانش‌آموزان دختر در بروجرد هم شروع شده است و حالا به‌نظر می‌رسد سریال مسمومیت‌ها به پشت دیوار تهران رسیده، طوری‌که روز گذشته برخی دانش‌آموزان در شهر پردیس با علائم مسمومیت از مدرسه به مراکز درمانی منتقل شدند.

تکرار مسمومیت‌های دانش‌آموزانِ دختر در مدرسه سبب شد مجلس شورای اسلامی به ماجرا وارد شود، دراین‌باره زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت می‌گوید: «۴ نفر از اعضای کمیسیون بهداشت، با دستور آقای قالیباف رئیس مجلس به قم رفتیم، آن‌جا با حضور مسئولان اطلاعاتی استان، استانداری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، مسئولان آموزش و پرورش استانی و کشوری و مسولان وزارت بهداشت و درمان گزارش کاملی از مسمومیت دانش‌آموزان گرفتیم.»

وی ادامه می‌دهد: «به‌دنبال گزارشی که از سفر قم حاصل شد روز گذشته کمیسیون بهداشت و آموزش مجلس جلسه مشترکی با حضور وزیر آموزش و پرورش و بهداشت برگزار کردند، در این جلسه نماینده وزارت اطلاعات هم حضور داشت.»

نماینده مردم اصفهان درخصوص نتایج بررسی‌های انجام شده به خبرآنلاین می‌گوید: «بر اساس بررسی‌های انجام شده مسمومیت گوارشی دانش‌آموزان رد شده اما مسمومیت استنشاقی میان آن‌ها وجود دارد، با این وجود اگرچه فرضیه‌های مختلفی مطرح است اما هنوز نتایج قطعی‌ای وجود ندارد، لذا در بررسی‌ها هنوز علت عامل اصلی مسمومیت مشخص نیست اما وجود مسمومیت غیرقابل انکار است. با توجه به جلسه امروز به‌نظر می‌رسد گزارش وزارت بهداشت کامل‌تر بود و اکثر نماینده‌های حاضر در جلسه هم‌نظر بودند که گزارش سایر دستگاه‌ها قانع کننده نیست.»

شیخی درباره اثر مسمومیت بر دانش‌آموزان بیان می‌کند: «براساس گزارش‌ها مسمومیت دانش‌آموزان اکثراً گذرا بوده است، آن‌ها بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه علائم مسمومیت داشتند و این علائم پایدار نبوده است.»

عضو کمیسیون بهداشت درخصوص تعداد دانش‌آموزان مسموم شده می‌گوید: «تا ۸ اسفند مسمومیت خفیف ۷۹۹ دانش‌آموز در قم گزارش شده است، درباره بروجرد هم چیزی‌که امروز در جلسه مطرح شد از دوم تا نهم اسفند نزدیک به ۴۰۰ نفر از دانش‌آموزان مسمومیت خفیف داشتند.»

او در پایان بیان می‌کند:«نهایت فرصت یک هفته‌ای به وزارتخانه‌های ذیربط و دستگاه‌های مرتبط با موضوع طرح شده داده شد که نتایج دقیق بررسی‌ها را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند.»

منبع: تجارت نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: