سقوط وحشتناک قیمت طلا | قیمت طلا در بازار امروز گرمی چند؟

سقوط وحشتناک قیمت طلا | قیمت طلا در بازار امروز گرمی چند؟
کدخبر : 11587
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

به گزارش پایگاه خبری سایت مه شو: قیمت طلا و سکه متاثر از رشد نرخ ارز با افزایش رو‌به‌رو شده است. کاهش قیمت طلا بعد از ریزش قیمت دلار رخ داده است. قیمت طلا اکنون به سطح پایینی سقوط کرده است. قیمت طلا در سایر نقط دنیا هم با روند کاهشی موجه شده است. آخرین وضعیت قیمت طلا را در ادامه می توانید بخوانید.

قیمت طلا امروز(دوشنبه) با ثابت‌ماندن دلار آمریکا کاهش یافت و معامله‌گران بر روی تصمیم مورد انتظار فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره که قرار است این هفته انجام شود، تاکید دارند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با کاهش ۸.۴ درصدی به ۱۹۸۲ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۱۹۸۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و شمش قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران‌تر کرد. کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) دوم تا سوم مه جلسه دارند و سرمایه‌گذاران انتظار افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره را دارند.

ایلیا اسپیواک، رئیس کلان جهانی در Tastylive گفت که اگر فدرال رزرو به طور غیرمنتظره‌ای جنگ‌طلب باشد، خبر خوبی برای طلا نخواهد بود اما احتمال ندارد که قیمت‌ها به زیر سطح ۱۹۳۰ دلار سقوط کند.

داده‌های روز جمعه نشان داد که هزینه‌های مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه مارس بدون تغییر بوده است، در حالی که فشارهای تورمی اساسی همچنان قوی هستند که منجر به افزایش مجدد نرخ بهره بانک مرکزی ایالات‌متحده در ماه آینده خواهد شد.

قیمت طلا در ماه آوریل بیش از یک درصد افزایش یافت زیرا نگرانی‌های مجدد در مورد آشفتگی بانکی ایالات متحده سرمایه‌گذاران را به سمت دارایی‌های امن سوق داد.

اسپیواک افزود: اگر یک رکود معنی‌دار در داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده داشته باشیم که احتمال کاهش نرخ بهره را در نیمه آخر سال جاری افزایش دهد، قیمت طلا می‌تواند به بالای مرز ۲۰۰۰ دلار برسد.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا برای هفتمین نشست نرخ بهره را در ۴ مه افزایش دهد. داده‌های روز یکشنبه نشان داد که فعالیت تولیدی چین به‌طور غیرمنتظره‌ای در ماه آوریل کاهش یافت.

در میان سایر فلزات گرانبها، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۵ دلار رسید و پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۰۶۶ دلار و ۷۴ سنت در هر اونس رسید و پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۴۹۷ دلار و ۳۹ سنت رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان